anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Android TV 8

profile.country.PL.title
zbygaaj
Doradca

Android TV 8

Poniekąd zaczynam temat Androida 8 ,któy jak się dowiedziałem ma być w telewizorach Sony niebawem ( w wypadku Sony rok :slight_smile: ) zaimplementowany taką wiadomość otrzymałem od człowieka związanego z firmą (otrzymał takie info na szkoleniu,że pod koniec roku) co ciekawe powiedział ,że otrzymają go wszystkie TV Sony z Androidem aż nie wierzę ale oby :slight_smile: ,ósemka ma mieć pełną obsługę głosową.Być może zastanawia długi okres bez aktualizacji ale może coś jest na rzeczy.Liczę na tą dużą aktualizację bo dużo jest do poprawy :).Nowe modele A9F i Z9F mają już mieć Androida 8 i będą to pierwsze telewizory z tym systemem.

12 ODPOW. 12
profile.country.PL.title
_Artek_
Użytkownik

 android 8 to ostatnia aktualizacja jakiej oczekuje na moim Sony Android TV z 2015r ciekawe czy dostanę :grin: 

profile.country.PL.title
wolfmar
Użytkownik

Kolego nie bądż minimalistą. W perspektywie mamy wiele andków :wink: a tak na serio to jeśli stanie się to faktem to znowu trzeba będzie poniekąd zweryfikować opinię nt Sony - tym razem  na plus... :wink:

profile.country.PL.title
Borysek09
Użytkownik

Mój XE9005 ma jeszcze starą aktualizaję 6. 2858, a w perspektywie ma być jeszcze wstrzymana aktualizacja 6. 5603 w co ja nie wierzę, a co tu mówić o androidzie TV8, a tak na marginesie to słyszałem że Sony w ogóle nie będzie nic aktualizować bo te telewizory z androidem to jeden niewypał. Trudno uwierzyć żeby inżynierowie z Sony robili poprawkę już przez 6 miesięcy od ostatniej o numerze 6. 2858 z kwietnia tego roku, a więc ciekawe czy doczekamy się następnej aktualizacjii

profile.country.PL.title
leczech
Użytkownik

@Borysek09Posiadam telewizor z androidem i konkurencji z innym systemem.  U mnie wygrywa android. Inni mogą mieć oczywiście inne zdanie. A o wszystkim zadecyduje rynek.

profile.country.PL.title
Damaranus
Użytkownik

1. Czy seria W75xx dostanie Androida 8.0?

2. @leczech napisz o jakim telewizorze konkurencji rozmawiamy, bo to wiele zmienia. AndroidTV nie da się porównać do żadnego innego systemu, za wyjątkiem (częściowo) Tizena. Ten jednak rządzi się swoimi prawami i przede wszystkim należy do Samsunga, a z tego co wiem, Samsung cały czas pakuje w niego kasę a i nie narzeka na problemy z wydawcami. 

 

Moje trzy lata z AndroidTV pokazały, że ten system ma i owszem ogromny potencjał, ale nie oferuje nic, czego nie da się rozwiązać w inny sposób. Po pierwsze, SONY pokazało, że wgranie AndroidTV w telewizor to strzał w stopę. Ogrom problemów z aktualizacjami i doprowadzeniem softu do porządku, ciągłe problemy we współdzialaniu sprzętu z systemem. Plus jest taki, że masz bardzo rozwojowy system, ogrom aplikacji, jednego pilota i o ile nie mieszasz w PL, możesz sobie pięknie połączyć to wszystko w jedną całość, dzięki rozbidowanemu systemowi rekomendacji i polecenia treści. Tylko że u nas z kolej dostawcy TV wciskają CI dekodery zamiast modułów CI+ albo pakowania kasy w telewizję internetową, dlatego równie dobrze mógłbyś sobie kupić dobry MONITOR 60 cali byłbyś tak samo zadowolony. 

W mojej opinii to właśnie Tizen w tej chwili oferuje najlepszy system, bo raz: jest on rozwijany przez SAMSUNGA, dwa, w 100% współgra z telewizorem. Nie wiem czy śledzisz artykuły branżowe, ale np. dla Samsunga opieranie się na Android w telefonach to jest dramat. Dostosowanie nakładki, dostosowanie aplikacji, dostosowanie się do API, tworzenie miliona rozwiązań aby wymusić na Android działanie tak jak Samsung chce, sprawia że firma ponosi ogromne koszty abyś mógł korzystać chociażby z ich aplikacji do obsługi aparatu, która wyciska z niego i tak więcej niż fabryczna aplikacja. 

 

Ktoś powie że Tizen ma mało aplikacji. 3 lata mam AndroidTV i przetestowałem z 500 aplikacji i zgadnij ile mam zainstalowanych? 3: KODI, SHOWMAX i TIDAL. Pomijam YouTube. Miałbym Netflixa ale zrezygnowałem aktualnie. Więc zapytaj mnie CO MI DAJE ANDROIDTV. Odpowiem Ci - NIC. Poza tym że stwarza wiele problemów, wywołuje zbędne restarty i generalnie działa wolno. Telewizor działa bez zarzutu, ale nie system. 

Co ciekawe Philipsowi jakoś udało się. Nie zaczęli dobrze, ale dziś jest bardzo dobrze. No i Ambilight który dał im niezłego kopa, chociaż nie mógłbym go używać, bo mam za małą ścianę :tongue: Za mało miejsca.

 

Więc być może wygrywa Android u Ciebie, ale powtórzę pytanie: względem jakiego systemu i co robisz na Android TV że jest super?

A no i jeszcze jedno, piszę o systemie telewizora a nie przystawce. Przystawki to zupełnie inna bajka. 

www.karczma.edu.pl - Dowiedz się więcej o AndroidTV
profile.country.PL.title
leczech
Użytkownik

@DamaranusTelewizor LG z webos 3.5 rocznik 2017.

profile.country.PL.title
TomTheMenace
Użytkownik

@Damaranus - ale pojechałeś. Chociażby dla Kodiego warto mieć androida. Biorąc pod uwagę, że KODI zaspokaja dużą większość multimedialnych potrzeb niedostęnych na innych TV, staje się programem którego zazdroszczą właściciele dowolnego innego systemu. Podaj mi inny TV, gdzie możesz używać VPN, albo oglądać zdjęcia / filmy bezpośrednio z chmury? Nie można zapominać o możliwości grania bezpośrednio na telewizorze. Może android nie jest tak szybki i płynny, jak inne systemy operacyjne, ale dzięki ogromnej ofercie aplikacji zawsze znajdziesz dla siebie coś niedostępnego na innych TV.

profile.country.PL.title
zbygaaj
Doradca

@TomTheMenace   w całej rozciągłości zgadzam się ! Nie zamienił bym na TV bez Andka tym bardziej,że podobno A8 całkiem płynnie chodzi i liczę po cichu,że go dostanę.

profile.country.PL.title
Damaranus
Użytkownik

Masz 100% racji, ale spójrz na mnie z innego punktu. Chyba jako pierwszy zacząłem wrzucać różnej maści poradniki PL na YT dot. obsługi AndroidTV. Przetestowałem setki aplikacji sprawdzając ich użyteczność, nie wspominając o samych grach. A dzis po 3 latach mam na TV to co napisałem... praktycznie nic. VPN to abstrakcja dla Ciebie, a 99% użytkowników nie ma bladego pojęcia o co chodzi. AndroidTV? O WOW znam, mam na telefonie. Super. I na tym się kończy. Granie? Tak. Pytanie ile statystycznie osób kupiło TV do grania w gry z Androida. W tym rzecz. Tu na forum są użytkownicy którzy chociaż trochę wykazali zainteresowania systemem, ale miliony osób nie wie w ogóle jak pobrać gre z Google Play uznając że posiadanie kilku preinstalowanych aplikacji to luksus. 

KODI jest mocnym argumentem, o ile ktoś z niego korzysta. Jeśli nie... AndroidTV bez KODI i VPN (jak twierdzisz) jest niczym. Każdy inny system, a w sumie mam bardziej na myśli Tizena, zaoferuje przeciętnemu Kowalskiemy dokładnie to samo. A jeszcze jak ma konsolę to już w ogóle, np. XBOX na którym też mam KODI :slight_smile: 

Staram się odpisywać tak aby każdy znalazł jakieś informacje dla siebie. Jesli ktoś wie co to VPN i co daje KODI, proszę, przeczyta ten post i będzie wiedział że warto mieć Android TV w telewizorze. Ale przecież można też mieć w boksie, przystawce. Jeśli przeczyta to Janusz. Niech wie, że sprzedawca w sklepie myli się  i niezależnie od tego jaki smart TV wybierze, będzie i tak mógł zrobić wiele, a lepiej kupić coś z dobrą matrycą, HDR itp. 

Inaczej spojrzy Janusz, inaczej młodziak który naparza w systemy non stop. Dla mnie AndroidTV w telewizorze SONY, kupionym 3 lata temu, okazał się porażką, która sprawiła, że do dziś korzystanie z telewizora jest męczące. Pomijam już tak banalne problemy jak jego współpraca z modułem CI+ i czas reakcji. 

Natomiast drugą kwestią jest to że AndroidTV od 8 idzie w kierunku rekomendacji. To jest baza tego systemu. I tak długo jak u nas Janusz ma jedno VOD lub żadnego, tak długo te rekomendacje są o kant stołu rozbić. Telewizja internetowa? Promowanie CI+ przynajmniej? Nie u nas w kraju :slight_smile: 

www.karczma.edu.pl - Dowiedz się więcej o AndroidTV