anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Android TV 8

profile.country.PL.title
zbygaaj
Doradca

Android TV 8

Poniekąd zaczynam temat Androida 8 ,któy jak się dowiedziałem ma być w telewizorach Sony niebawem ( w wypadku Sony rok :slight_smile: ) zaimplementowany taką wiadomość otrzymałem od człowieka związanego z firmą (otrzymał takie info na szkoleniu,że pod koniec roku) co ciekawe powiedział ,że otrzymają go wszystkie TV Sony z Androidem aż nie wierzę ale oby :slight_smile: ,ósemka ma mieć pełną obsługę głosową.Być może zastanawia długi okres bez aktualizacji ale może coś jest na rzeczy.Liczę na tą dużą aktualizację bo dużo jest do poprawy :).Nowe modele A9F i Z9F mają już mieć Androida 8 i będą to pierwsze telewizory z tym systemem.

12 ODPOW. 12
profile.country.PL.title
TomTheMenace
Użytkownik

@Damaranus - oczywiste jest, że jeśli chcesz wykorzystać możliwości, które daje ci AndroidTV musisz chociaż trochę "pokopać". Dla takich osób system będzie idealny, bo daje ponadprzeciętne możliwości w porównaniu do konkurencji. Pamiętaj, że dzięki mnogości aplikacji nie jesteś skazany na jedyną, wgraną przez producenta drogę, bo masz 50 alternatywnych rozwiązań. Jasne, nikt nie kupuje TV z myślą o graniu, ale MASZ taką MOŻLIWOŚĆ. Argument z dodatkowymi pudełkami pod TV jest kiepski - im mniej pilotów, tym lepiej. Dobrze skonfigurowany AndroidTV pozwala obsługiwać wszystko JEDNYM pilotem. Dzięki temu pozbyłem się TRZECH pudełek: serwera NAS (zastąpiony chmurą + odpowiednią aplikacja ze sklepu Googla), osobnego android boxa pod Kodiego i tunera TV (moduł CI). Oczywiście, jak zawsze są minusy - system nie jest rzeczywiście tak responsywny, jak konkurencyjne TV, ale zalet ma znacznie więcej. Dodatkowo Android 8 ma być lepiej zoptymalizowany, więc jest nadzieja, że wszystko będzie lepiej działać...

profile.country.PL.title
leczech
Użytkownik

@DamaranusJa na W755C też mam zainstalowane tylko cztery dodatkowe aplikacje. Natomiast na telewizorze konkurancji zaledwie jedną. Odpowiednia wtyczka w KODI zastępuje kilkanaście ,a może i więcej aplikacji. Posiadacze samsungów też domagają się od producenta aplikacji dostępnych w android tv. I nie chodzi tu tylko o KODI. Np. domagają się wp pilot. Telewizory samsung i lg posiadają znacznie lepszą przegladarkę. Ale wystarczy zainstalować w naszych telewizorach puffin z flash i sytuacja ulega zmianie.

 Teraz trochę o modułach. Naszych telewizorów sony  brak jest na liście UPC.Wyskakuje wiadomość ,że nie działa. Natomiast przy telewizorze konkurencji(LG) wyskakuje ,że świetnie , ten telewizor bezproblemowo działa. Owszem bez problemów wyszukuje wszystkie kanały i na tym nasz zachwyt się kończy. Przy próbie zmiany kolejności kanałów wyskakuje informacja , że nie ma  możliwości edycji kanałów. A Twój telewizor ,którego nie ma na liście taką możliwość posiada. Na innych stronach piszą ,że w nowych samsungach  występują znowu inne problemy przy modułach CI+(CAM).

O wadach i zaletach można sie rozpisywać posiadając dwa telewizory różnych producentów z podobnej półki cenowej. Niektóre sprawy wychodzą dopiero po kilku miesiącach testowania.

Cieszę się z Twojego powrotu na forum. Doceniam Twoje porady z polecanej strony.Sam skorzystałem z kilku.

pozdrawiam

 

profile.country.PL.title
qrczaczeq
Poszukiwacz

Hej, 

1. Jakieś wieści o aktualizacji androida na 55w808c? będzie jeszcze coś nowego czy końcża na starym z początku 2018r?

2. Ktoś próbował bawić się z apką google home lub z assistentem? właczać i wyłączać sie nie da ale juz głośność zmienić to owszem? jakieś pomysły?

Tagi (1)