anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Android TV - polecana klawiatura bezprzewodowa

profile.country.PL.title
grzhabcz
Użytkownik

Android TV - polecana klawiatura bezprzewodowa

Chciałem zapytać się bardziej doświadocznych osób, która klawiatura bezprzewodowa będzie dobra do telewizorów Sony Android TV (ja mam model KDL-50W805C)

 

Mam na uwadzę 3 modele:

1) Logitech K400 Plus

2) Logiteh K400

3) Microsoft All-in-One Media Keyboard

 

K400 jest mniejsza od K400 plus

ale w specyfikacji pisze, że K400 plus pracuje z systemem Android.

Czego nie ma w opisie K400.

Czy K400 (bez plusa) będzie współpracować z Android TV od Sony?

 

W przypadku klawaiatury Microsotfu jest informacja, że z Andoidem jest ograniczona funkcjonalność klawiatury. Czy ktoś wie na czym polega owo ograniczenie?

 

Zależy mi na tym aby działała klawiatura i touchpad.

 

 

 

48 ODPOW. 48
profile.country.PL.title
matrbis
Użytkownik

Panie bohdanie rozumiem wygodę bez dąga USB ale.... Mniemam że minusem przy dalszym użytkowaniu będzie konieczność wyboru urzadzenia przy jednoczesnym używaniu kompa i Tv,lub nawet kazdorazaowym parowaniu przy zmianie. Proponuję takie rozwiazanie- kupić hub USB np z 3 USB i myszkę z nadajnikiem. Nie traci Pan wejścia USB a myszka wpieta na stałe. Mam ten sam model tv w USB 2.0 kabel do niego hub i wpieta myszka plus hdd i czasem pendrive. Myszkę mam Microsoft One Touch (łamaną) co najlepsze że nie szukam włącznika myszki tylko ją łamie i działa. Drugą opcję co pisze przedmowca, klawiatura z gladzikiem.

profile.country.PL.title
bohdang
Użytkownik

Witam. Dziękuję za porady. Jestem bardzo wdzięczny i już wiem "na czym stoję".

profile.country.PL.title
matrbis
Użytkownik

Nadmienie że sposób na koncentrator USB (hub) zalecam tylko pod wejściem USB 2.0 z boku na samej górze (USB1). Usb3.0 które jest pod nagrywanie hdd jest tylko do tego.

profile.country.PL.title
matrbis
Użytkownik

Zaciekawiony tematem kupiłem logiteha 400 plus pod USB do tv android X85. Działa wyśmienicie. Choć myszką łatwiej mi przewijać 🙂

mazur_7
Poszukiwacz

Witam,

 

Ja zakupiłem RAPOO E2700 - działa ok, ale ogólnie ma minus taki, że nie da się na niej nacisnąć prawego przycisku myszy i przewijać - a to jest potrzebne w aplikacji TVN player.

 

Pozdrawiam

profile.country.PL.title
cukero71
Poszukiwacz

Cześć ,a mam klawiature https://www.microsoft.com/hardware/pl-pl/p/all-in-one-media-keyboard

i działa dobrze pozdrawiam.

profile.country.PL.title
prawie
Użytkownik

Przymierzam się do zakupu tej klawiatury iBox Ares 2 Smart TV ale nie wiem czy nie ma z nią żadnych problemów i czy działa sprawnie bez żadnych opuźnień. Może ktoś już ma takową i może napisać jak się sprawuje.

 

Powód edycji: post zawierał link do strony służącej celom komercyjnym, co jest sprzeczne z regulaminem witryny. 

profile.country.PL.title
Damaranus
Użytkownik

Najprościej będzie zrobić tak: zakupić klawiaturę przez internet i podłączyć. Jeśli działa, zostawiasz, jeśli nie, zwracasz do sklepu na podstawie regulaminu sklepu i opcji 14 dni na zwrot bez podania przyczyny. Dodam tylko że zgodnie z przysługującym prawem, towar może być otwarty. Nie może być uszkodzony i nosić śladów używania. Towar ma zostać zwrócony w stanie nie gorszym niż został Ci wysłany, a w przypadku nowych produktów bez śladów wskazujących na używanie lub ze śladami w zakresie jaki był niezbędny do sprawdzenia urządzenia. Warto znać swoje prawa.

 

Ale ogólnie, SONY bez problemu widzi urządzenia czy to BT czy z adapterami USB, bo one nie wymagają jako takiej instalacji.  Ja tylko zwrócę uwagę na jedną rzecz: ja klawiaturę trzymam na kolanach, na stole albo... w ręku. I mając SAMSUNG BT230 czasami mam problem aby ją złapać ale mam kawałek krawędzi... TY w ogóle jej nie będziesz miał. więc zastanów się. Ja bym polecał Ci Logitecha K380 albo 480, chociaż to plastik, ale bardzo fajny w użytkowaniu. Jesli do tego masz tablet np. to już w ogóle super bo paruje się z 3 urządzeniami. Ja bym chętnie go kupił, gdyby nie to że mój SAMSUNG jest o wiele sztywniejszy i moim zdaniem lepiej wykonany. Ale nie można mieć wszystkiego i samsungów już nie robią, więc z gwarancją nie kupisz. Celuj w cokolwiek co dobrze działa i dobrze się trzyma.

www.karczma.edu.pl - Dowiedz się więcej o AndroidTV
profile.country.PL.title
FaSON-71
Poszukiwacz

A z czym, tzn. z jakim TV tak dobrze Ci działa Twój keyboard? Co z polskimi literami bo mnie jakoś mój TV Bravia 65XD8505 za chiny ludowe nie chce ich pokazać, choć próbowałem tego i owego, nadmieniam że domyślnie j. polski nie jest dostępny dla zew. klawiatury fizycznej. Owszem, działać wspomniana klawiatura działa w przeglądarce, i można swobodnie pisać a nawet przewijać ale nie robi tego płynnie. Strzałki kierunkowe też nie pracują na tekście (kursor stoi). Wyczytałem że jest do ściągnięcia plik: PolishHardwareKeyboard dla polskich znaków diaktrycznych ale znowu zauważyłem że download a potem instalacja tego na androida mego smarta to niestety wyższa szkoła profesjonalizacji użytkowej - na chwilę obecną, wg mnie niemożliwa.

profile.country.PL.title
matrbis
Użytkownik

https://youtu.be/o5VbBKSylgs

 

Sprytne i małe. Nie wszystkie funkcje rozgryzlem(polecenia głosowe,uczenie IrDA) ale działa na KD55x8509c bez problemu.