anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Brak Dolby Atmos w TV Sony

profile.country.PL.title
maron123
Poszukiwacz

Brak Dolby Atmos w TV Sony

Witam jestem tu nowy , nie wiem czy pisze w odpowiednim temacie,jesli nie to przepraszam.

Witam zakupiłem ostatnio nowego soundbara JBL 1300 PRO.  I po podłączeniu brak Atmosa np w Netflixsie. Dokładnie opiszę co  i jak i jaki posiadam sprzęt itp.

Mój tv to SONY Bravia KD-75XG8096 (zainstalowana najnowsza aktualizacja) , soundbar jbl 1300 Pro. Do TV podłączony kabel HDMI (ultra hight speed 2.1) pod gniazdo ARC a do belki eARc (kabel HDMI najnowszy specjalnie kupiłem bo nie wiem co już może pomóc..) Ogólnie całą kalibrację belki zrobiłem poprawnie według instrukcji (dzwiek w satelitkach pod odpieciu ich jest) poustawiałem w TV na wyjsciu audio PCM inaczej nie czyta satelit a mam tam do wyboru wejscie cyfrowe 1 i 2 jeszcze. W Netflix w podglądzie widnieje na kazdym materiale 5.1 , Jako ciekawostke dodam ze np w Amazon Prime po najechaniu na podglad danego serialu wyswietla sie na gorze tam napis Dolby Atmos... Nie rozumiem o co chodzi., czy cos zle poustawiane . podlaczone mam ? Druga ciekawostka majac predzej soundbara samsung q600b w netflixisie wszedzie  widnialo atmos... (co prawdka ten model belki samsung nie mial nic wspolengo z atmosem ...no ale widnial przy netflix..)

Czy ktos moze bedzie potrafil mi pomoc i krok po kroku powiedziec jak poustawiac itp > ? Doczytalem gdzies ze powinno byc w tv w opcjach dolby digital plus wybrane...ale tu mały problem niestety tylko przy wyjsciu cyfrowym 1 i 2 to jest ten wybor ale przy PCM nie ma a tylko na tym dziala belka satelitki itp...a na innym znow forum doczytalem ze tylko w sony msi byc PCM inaczej nie bedzie dzialac

10 ODPOW. 10
profile.country.PL.title
Jacek_M250
Znawca

Nie pamiętam jak to jest w tej serii, ale wydaje mi się że on nie ma kanału zwrotnego audio eARC, tylko ARC, czyli nie przesyła sygnału Dolby Atmos a więc tez nie dekoduje. 

profile.country.PL.title
butcher71
Użytkownik
profile.country.PL.title
maron123
Poszukiwacz

Tak tak jak napisalem nie ma eArc tylko wyjscie ARC.

Ale uwaga !

Czytalem że jakoś pod konsole, blu-ray lub coś podobnego , lub inny sprzet jakos można obejść i podlaczyc ? I druga sprawa
jak i również że Netflix nadaje Atmos w DD+ a takie obsługuje gniazdo ARC.. Więc powinno działac normalnie...

profile.country.PL.title
Jacek_M250
Znawca

To troche nie tak. Dolby Atmos może bazować albo na DD+ albo na TrueHD. To co jest zakodowane i przesyłane w streamingu na przykład w Netflix, to Dolby Atmos na DD+, ale to nie znaczy że zostanie zdekodowany Atmos w Twoim telewizorze. Będzie dekodował DD+ czyli surround 5.1

ARC przesyła maksymalnie DD+ i tylko tyle. 

Można podłączyć odtwarzacz BD do soundbara, ale wtedy Netflix odpalamy w odtwarzaczu o ile ma taką funkcjonalność i musi to być BD który dekoduje Atmosa. Obraz oczywiście zostanie przesłany przez HDMI soundbara bez utraty jakości do TV.

profile.country.PL.title
maron123
Poszukiwacz

Niestety moj blu ray jest za stary tez nie ma atmosa.. Sa jeszcze jakies inne sprzety itp czy cos takiego zeby to obejsc ?

profile.country.PL.title
maron123
Poszukiwacz

Jeszcze jedna sprawa..dlaczego w Amazon Prime wysliwtla Dolby Atmos mi ? i na poprzednim soundbarze samsung q600b tak jak pisalem w pierwszym poscie, po podlaczeniu do Tv w netflix wyswietlalo mi Dolby Atmos....pogubilem juz sie...

profile.country.PL.title
Jacek_M250
Znawca

Konsola PS5 chyba dekoduje Atmosa. PS4 nie wiem, ale trzeba doczytać

profile.country.PL.title
Jacek_M250
Znawca

To akurat nie musi mieć wiele wspólnego z dekodowaniem Dolby Atmos. Amazon Prime, czy Netlfix rozpoznaje, ze system audio jest zgodny z Atmosem i pewnie stąd ta informacja, ale to nie znaczy że będzie zdekodowany przez ten TV.

profile.country.PL.title
maron123
Poszukiwacz

I tak pewnie nie ma możliwości sprawdzenia w Amazon Prime czy rzeczywiście jak oglądam audio mam w Atmosie ? Niestety nie mam PS5 ..czy jest jakaś tańsza alternatywa jakiegoś urządzenia ? Wywaliłem prawie 6 tys na soundbara JBL...