anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Brak Dolby Atmos w TV Sony

profile.country.PL.title
maron123
Poszukiwacz

Brak Dolby Atmos w TV Sony

Witam jestem tu nowy , nie wiem czy pisze w odpowiednim temacie,jesli nie to przepraszam.

Witam zakupiłem ostatnio nowego soundbara JBL 1300 PRO.  I po podłączeniu brak Atmosa np w Netflixsie. Dokładnie opiszę co  i jak i jaki posiadam sprzęt itp.

Mój tv to SONY Bravia KD-75XG8096 (zainstalowana najnowsza aktualizacja) , soundbar jbl 1300 Pro. Do TV podłączony kabel HDMI (ultra hight speed 2.1) pod gniazdo ARC a do belki eARc (kabel HDMI najnowszy specjalnie kupiłem bo nie wiem co już może pomóc..) Ogólnie całą kalibrację belki zrobiłem poprawnie według instrukcji (dzwiek w satelitkach pod odpieciu ich jest) poustawiałem w TV na wyjsciu audio PCM inaczej nie czyta satelit a mam tam do wyboru wejscie cyfrowe 1 i 2 jeszcze. W Netflix w podglądzie widnieje na kazdym materiale 5.1 , Jako ciekawostke dodam ze np w Amazon Prime po najechaniu na podglad danego serialu wyswietla sie na gorze tam napis Dolby Atmos... Nie rozumiem o co chodzi., czy cos zle poustawiane . podlaczone mam ? Druga ciekawostka majac predzej soundbara samsung q600b w netflixisie wszedzie  widnialo atmos... (co prawdka ten model belki samsung nie mial nic wspolengo z atmosem ...no ale widnial przy netflix..)

Czy ktos moze bedzie potrafil mi pomoc i krok po kroku powiedziec jak poustawiac itp > ? Doczytalem gdzies ze powinno byc w tv w opcjach dolby digital plus wybrane...ale tu mały problem niestety tylko przy wyjsciu cyfrowym 1 i 2 to jest ten wybor ale przy PCM nie ma a tylko na tym dziala belka satelitki itp...a na innym znow forum doczytalem ze tylko w sony msi byc PCM inaczej nie bedzie dzialac

10 ODPOW. 10
profile.country.PL.title
mirecore
Użytkownik

TV nie posiada w sobie dekodera Dolby Atmos a to oznacza że nie rozpozna w Netflix i nie da ci możliwości obejścia . Jedyna możliwość jaką ja widzę to puszczenie ze smartfona Netflixa do soundbara przez chromecast ( bo bar to obsługuje ) a do tv przez ten out hdmi czyli podłączenie odwrotne . Kiedyś tak się podłączało pod kino domowe . Trzeba spróbować .