anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Brak dolby atmos w XR-65A80J

profile.country.PL.title
Robcio79
Poszukiwacz

Brak dolby atmos w XR-65A80J

Witam. Mam następujący problem. Nie mogę uruchomić filmów w dolby atmos ani z głośników telewizora ani z sounbara Samsung HW-Q800A. Soundbar obsługuje dolby atmos na 100%. Czy winna jest jakaś aktualizacja czy telewizor. Soundbar podłączony oczywiście przez hdmi Earc. Próbowałem uruchomić na odpowiednich filmach w netflixie, hbo max. Proszę o pomoc. Pozdrawiam. 

8 ODPOW. 8
profile.country.PL.title
Robcio79
Poszukiwacz

Filmy odtwarza tylko w formacie dolby audio.

profile.country.PL.title
myk6414
Poszukiwacz

Na Netflix, w opisie fimu, masz pokazane że dźwiek jest Atmos?

profile.country.PL.title
Robcio79
Poszukiwacz

Tak. Mam napisane dolby vision i obok dolby atmos. Wybieram ścieżkę oryginalną dźwięku na np ang z dolby atmos. Uruchamiam a w opcjach tv mi dalej pokazuje że dźwięk dolby audio się uruchamia.  Kabel już nawet hdmi wymieniałem i dalej to samo. Na soundbar że pokazuje mi że jest połączony przez Earc z tv. 

profile.country.PL.title
myk6414
Poszukiwacz

"Uruchamiam a w opcjach tv mi dalej pokazuje że dźwięk dolby audio się uruchamia"

Co masz przez to na myśli? Możesz jakieś zdjęcie wrzucić?

profile.country.PL.title
Robcio79
Poszukiwacz

20220509_165149.jpg

profile.country.PL.title
Robcio79
Poszukiwacz

Niby jak uruchamiam film że ścieżka dolby atmos to wtedy na soundbarze wyskakuje na niby komunikat że atmos się załączył, więc może po prostu na telewizorze nie pokazuje. W końcu dźwięk ma iść że skrzynki. 

profile.country.PL.title
myk6414
Poszukiwacz

Na telewizor nie patrz. Ważne co belka pokazuje. Jeżeli pokazuje Atmos to znaczy ze taki dźwięk dostaje. Pamiętaj, za żadna belka nie zastąpi apmlitunera i głośników efektowych. 

profile.country.PL.title
Robcio79
Poszukiwacz

Spoiler
Dzięki za fatygę. Wiem że nie zastąpi, chociaz i tak jak za tą cenę to spisuje się naprawdę za nie. Pozdrawiam