anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Ciągle działający dysk twardy - 50W805C - Android TV

profile.country.PL.title
grzhabcz
Użytkownik

Ciągle działający dysk twardy - 50W805C - Android TV

Często korzystam z podłączonego do tv dsku twardego (przez USB).

Od samego początku, jak wyłącze telewizor (w tryb czuwania) to dysk twardy cały czas pracuje. Co chwile się rozkręcają i spowalniają talerze. Tak jak by telewizor czegoś szukał na dysku.

 

Trzeba wyłączyć telewizor z prądu aby przestał działać dysk.

 

Czy u innych też występuje taki objaw?

Czy to ew zależy od modelu dysku (mam Toshiba 500 GB)?

 

Nie za bardzo chcę odłączać dysk od telewizora bo potem bardzo długo sczytuje jego zawartość (15-30 minut) a przez ten czas nie widzi zawartości albo przycina obraz.

16 ODPOW. 16
profile.country.PL.title
matrbis
Użytkownik

Mam podobnie na WD 1t. I na innych dyskach to samo ale mniejsze i szybciej się wczytuja. Myślę że problem zależy od ustawień USB i wylaczenia ładowania lub zmiany gniazda USB które nie ładuje peryferji i nie ma MHL.

profile.country.PL.title
pklz1-----
Poszukiwacz

Chciałbym się dowiedzieć czy znalazłeś  możliwość ustawienia żeby się wyłączał dysk

profile.country.PL.title
matrbis
Użytkownik

Rozmawiałem telefonicznie z supportem i stwierdzili że hdd muszą działać ciągle 🙂 czasem mam wrażenie że.... Moje rozwiazanie- hdd rec nic nie zrobisz,ale pod inne USB możesz podłączyć huba aktywnego i mając na nim przycisk wylaczamy dyski.

profile.country.PL.title
pklz1-----
Poszukiwacz

Wciskając kity napewno nie wiedzą jak to zrobić przed Sony miałem Panasonica i się wyłączał i włączał przy nagrywaniu nawet przy czuwaniu. Teraz mam w sypialni LG.prosty model i się  wyłącza tylko przy nagrywaniu z czuwania się włącza ale już się nie wyłącza

profile.country.PL.title
charlie_pl
Poszukiwacz

50w809c jest ten sam "problem", też mnie to irytuje. Ale.... bywało, ze dysk się wyłączał, bardzo rzadko, ale zdarzało się. Coś sony chyba słabo radzi sobie z ogarnianiem androida 😕

profile.country.PL.title
cristians84
Użytkownik

U mnie na KDL-43W755C po wyłączeniu TV dysk wyłącza się i włącza na zmianę.

profile.country.PL.title
Damaranus
Użytkownik

Witam, czy w tym temacie sony podjęło już jakieś działania mające na celu wyeliminować ten problem?
Dodam od siebie, że minął rok jak posiadam W755C i problem nadal występuje, z tą różnicą, że dziś rano jak włączyłem TV (z podłączonymi i działającymi przez całą noc urządzeniami zewnętrznymi - dysk i adapter do pada X360) to o dziwo nie zawiesił się jak ma to w zwyczaju (czerwona dioda i restart). Nie mniej wykończyłem już jeden dysk, drugi jeszcze jako tako działa (właśnie dzięki USB w SONY). Telewizor dojechał mi dyski po całości. 

 

Jakie są szanse i czy w ogóle ktoś z SONY zgłosić sugestię aby usprawnić działanie USB i dodać chociażby opcję: wyłącz USB jest telewizor uśpiony itp. 

 

Czy ktoś z SONY w ogóle to czyta? 

www.karczma.edu.pl - Dowiedz się więcej o AndroidTV
0konrad0
Poszukiwacz

Ten sam problem. Dysk zewnetrzny Toshiba 500GB 2,5". Dysk posiada diode na obudowie inforujaca o stanie dysku. I tak ciagle swiecenie diody oznacza ze dysk jest zasilony. Miganie diody wystepuje kiedy dysk jest zajety, pracuje, czyta lub zapisuje dane. I nie dziwiloby mnie gdyby dioda tylko sie swiecila przy wylaczonym TV, dysk po jakims czasie i tak pewnie by przeszedl w stan uspienia po okreslonym czasie bezczynosci. Ale przy wylaczonym TV dioda gasnie na chwile, po czym swieci sie swiatlem ciaglym, po czym miga. I tak bez konca. Zmiana portu USB nie usuwa problemu.

Czy SONY wprowadzi proste rozwiazanie jakie stosuja inni producenci? A przeciez stosuja...

profile.country.PL.title
hctomi
Użytkownik

Problem znany od dawna i zgłaszany także na zagranicznych forach:

 

https://community.sony.co.uk/t5/android-tv/android-tv-bugs-and-issues/m-p/2139273#M75