anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Ciemny i zamglony obraz na kanale Canal + 4 k.

profile.country.PL.title
OlgierdPSP
Poszukiwacz

Ciemny i zamglony obraz na kanale Canal + 4 k.

Jestem od trzech lat właścicielem telewizora Sony KD-55X8505C. Ogólnie jestem zadowolony z jakości obrazu i nie miałem żadnych kłopotów podczas jego użytkowania. Problem się pojawił w momencie gdy odnawiając umowę z platformą Canal + dostałem w użytkowanie dekoder 4 k Ultrabox. Jakość obrazu na kanałach HD jest bardzo dobra. W ustawieniach telewizora dotyczących parametrów obrazu(np. tryb obrazu żywy) mam ustawione wielkości, które mi bardzo odpowiadają. Po przełączeniu na kanał Canal +4k ultra HD albo na wypożyczalnie VOD ale tylko w przypadku materiałów 4 k tryb obrazu zmienia się z żywego na tryb Wideo HDR, który mnie nie zadowala. Oczywiście nie ma żadnej możliwości zmiany tego trybu (szare , nieaktywne podświetlenie). Jedynie mam aktywne niektóre parametry, które mogę zmienić ale generalnie nie przynoszą one oczekiwanego skutku. Telewizor z dekoderem mam podłączony kablem HDMI , obsługującym format 4 k. Wszelkie ustawienia dekodera jak i telewizora (między innymi format HDMI, gdzie zmieniłem go na ulepszony) nie przyniosły skutku. Pytanie - gdzie szukać przyczyny?

Oprogramowanie telewizora zaktualizowane do najnowszej wersji.

39 ODPOW. 39
profile.country.PL.title
Chrispe
Użytkownik

Mam kd 55xd8505 place za canal plus a mam obraz na 4k scierwo

metasynapse
Poszukiwacz

Panowie, to nie wiecie, że Sony jest kompatybilne tylko z Sony? :slight_smile: Szybciej wyegzekwujecie zmianę firmware od ITI Neovision do 4K Ultrabox niż dogadacie się z Sony. Mam TV innej marki (tańszy od 65" typowego Sony o "bagatela" POŁOWĘ CENY) i treści z C+ w HDR są nienaganne. Sugeruje poprosić vendora ITI o opcję w menu - "kompatybilność z BRAVIA" :grin:

 

Jeszcze dorzucę oliwy do ognia. Mam odtwarzacz Bluray od Sony, jest tam opcja wyboru kompatybilności z BRAVIA, otóż wybierając tę opcję (a TV jest konkurencyjnej firmy) obraz w HDR jest zamglony i nieczytelny. Wyłączając tą opcję wszystko wraca do normy i obraz jest jak żyleta. Przypadek?

profile.country.PL.title
kv29ls60k
Użytkownik

Ludzie żalą się już 2 lata w temacie ciemnego Canal + 4k, i żeby nic z tym nie zrobić? Ktoś w ogóle te nasze wypociny czyta? Zdaje się, że tylko boty od czasu do czasu gdzieś tam naskrobią coś w stylu "reset albo ustawień fabrycznych". To nie jest mój pierwszy tv sony ale wiem jedno, obecny 65XF90 jest ostatni. Czy firma SONY zwróci mi 120zł? bo tyle w ciągu roku wydam na przyjemność oglądania Canal + 4k, potem będę mógł wyłączyć ten kanał i z pewnością tak zrobię. Nie przypominam sobie żeby na kartonie od tv był napis "nie kompatybilny z dekoderami Canal + 4k" chyba mam prawo czuć się oszukany? Telewizor pojawił się w grudniu 2019 a dekoder Canal + 4k w lutym 2020. Gdyby kolejność była odwrotna to ten super tv zostałby zwrócony do sklepu na drugi dzień. Niewątpliwie ten telewizor ma potencjał, ale polityka firmy jest dla mnie nie zrozumiała. Zresztą nie ma sensu się użalać to i tak niczego nie zmieni, sami sobie wystawiacie laurkę.

profile.country.PL.title
maria1003
Użytkownik

Co ty za głupoty piszesz ultrabox 4k od canal+ mam już 3 rok to po pierwsze,tak, że mogłeś mieć go wcześniej.Miałem Sony KD 65S8505C z 2015 roku i on słabo sprawował się jeśli chodzi o HDR.Przestał być wspierany więc go sprzedałem w zeszłym roku i kupiłem Sony AG 9 i od tej pory nie mogę nic złego powiedzieć na HDR.Obraz po prostu bajka i tyle w temacie.

profile.country.PL.title
kv29ls60k
Użytkownik

Mogłem mieć wcześniej dekoder 4k to fakt tylko po co skoro tv 4k mam od grudnia 2019? Masz bajkę na canal + 4k to się ciesz, na innych modelach jak widać z lektury bardzo daleka droga do tego żaby tak napisać. Daruj sobie takie wpisy, ten wątek zdaje się ciebie nie dotyczyć, włącz sobie canal 4 k i rozkoszuj się bajecznym obrazem.

profile.country.PL.title
zdz.61
Poszukiwacz

mam panasonica 50cal 4K i na nim tak samo wygląda ten obraz, co ciekawe na elewen1 4k obraz jest prawidłowy na tym samym dekoderze. Świadczy to tylko o niskiej jakości nadawania  programu canal+4K

profile.country.PL.title
mazi91
Poszukiwacz

Mam ten sam tv i wymieniłem na mundial dekoder w nc plus i obraz jest ciemny , nie da się oglądać i jak to ***** zmienic?

profile.country.PL.title
odja12
Użytkownik

A jak wygląda obraz po zmianie trybu ekranu na standardowy lub żywy? No i czy w dekoderze C+ ustawiona jest najwyższa rozdzielczość, i czy gniazdo hdmi do którego wpięty jest dekoder jest w trybie ulepszony. I jeszcze może to jest jakaś „miejska,legenda” ale ktoś kiedyś napisał, żeby dekodery C+ 4K wpinać do gniazda hdmi 2,3,lub 4 nie do pierwszego. Ja tam u siebie różnicy nie zauważyłem ale mam inny model tv. Ale może się mylę, ten model chyba nie obsługuje HDR w 4K, i to dlatego obraz jest ciemny. Zarówno C+ 4K jak i TVP 4K nadają z HDR HLG, i tv który tego nie obsługuje poprawnie tych kanałów nie pokaże.

profile.country.PL.title
mazi91
Poszukiwacz

Mam tv sony bravia xh80 4k hdr 55 cali, i rozdzielczość najwyższą na dekoderze ustawioną 2160 HDMI , obraz mam ustawiony na żywy i jasność maks jest, każdy inny kanał na 4k fajnie wygląda a włączę mecz czy to na eleven, czym TVP 4k to jest ciemny obraz, nie wiem jak z tym kablem HDMI muszą zobaczyć później , ale poza 4 k jest dobry obraz jak pisałem 

profile.country.PL.title
odja12
Użytkownik

A znajdź ustawienie Sygnał wideo, i pokombinuj w zakładce Tryb HDR i w Przestrzeń kolorów.