anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Czy walczycie z efektem brudnego ekranu vertical banding itd

profile.country.PL.title
_Artek_
Użytkownik

Czy walczycie z efektem brudnego ekranu vertical banding itd

Walczycie Z DSE i vertical banding i zaciemnieniem w rogach ekranu? 

Nie wiem czy jestem przewrażliwiony czy widzę coś czego nie ma ale mój nowy telewizor ma zaciemnienie w rogach vertical banding i mniejszy bądź większy DSE(efekt brudnego ekranu) aż nie chce mi się wierzyć że to Sony.....   kiedyś takie rzeczy były tylko u konkurencji..... teraz pytanie czy jest sens z tym walczyć?  czyli wymieniać w ramach 14 dni czy to walka z wiatrakami? i mając 5 lat gwarancji poczekać aż zepsuje się "coś więcej" i dostane nowy tv? niestety wydaje mi się że obecnie wybór jest jeden albo DSE i vertical banding albo OLED i wieczne uważanie na to co, jak, gdzie i kiedy się ogląda jakie jest wasze zdanie na ten temat. 

13 ODPOW. 13
profile.country.PL.title
Lumbagoo
Doradca

Tak jak piszesz, albo LED z tylnym podświetleniem, które nigdy nie podświetli idealnie ekranu, albo OLED który trzeba trzymać pod kocykiem. Co do reklamacji to kwestia tego jak nasilone są te efekty. Zauważalne tylko na tablicach czy przy oglądaniu?

profile.country.PL.title
_Artek_
Użytkownik

W zasadzie to cieżko mi powiedzieć tv jest nowy zamówiony przez internet więc praktycznie jedyne co robię to testy bo wiem że mam 14 dni na ewentualny zwrot:D

Nie wiem czy nie widzę tego więcej niż faktycznie jest wiadomo odbicia kurz itd , mam wykupioną 5 letnią gwarancje i zastanawiam się czy kiedy na spokojnie po dwóch tygodniach będzie mi to przeszkadzać po prostu wezwać serwis ale obawiam się że serwis sony odpowie że "te telewizory tak mają"....

profile.country.PL.title
Sebol74
Użytkownik

DSE nie podlega reklamacji bo producent ci odpowie ze to taka technologia.

DSE wystepuje wszedzie w mniejszym lub wiekszym stopniu.

OLED też nie gwarantuje ze nie bedziesz miec DSE lub vertical banding.

Jezeli masz spory dse i możliwosc zwrotu to zwróc.

Dzis dostac tv bez wad to istna loteria. Kazda sztuka jest inna (nawet tego samego modelu)

profile.country.PL.title
kosa16051971
Użytkownik

Kiedyś telewizory nie były cienkie jak kartka papieru i problem nie występował.

Kosecki
profile.country.PL.title
_Artek_
Użytkownik

Chyba go zostawię, za dużo zabawy ze zwracaniem a idealnego i tak nie dostanę:D po prostu nie będę odpalał plansz testowych żeby się nie denerwować :grin: wiem że DSE nie podlega gwarancji ale liczę na to że w te 5 lat zepsuje się coś jeszcze :D, przy okazji pozdrawiam serwisantów/montażystów z Radomia, może się nie znam ale chyba najpierw sprawdza się telewizor a potem się go wiesza :))

profile.country.PL.title
_Artek_
Użytkownik

Mały update 

Zdecydowałem się jednak podjąć próbę zwrotu telewizora, decyzja była dość trudna ze względu na gabaryty urządzenia jednak DSE u mnie jest dość spory, na testach praktycznie nie ma fragmentu ekranu  w którym go nie widać, oczywiście przy oglądaniu tv jest bardzo trudno dostrzec ale jednak widać, do tego zaciemnione wszystkie rogi ekranu tylko 4GB pamięci dla użytkownika mikrofon który w polce nie działa tylko 60 stref i widoczny blooming brak powłoki antyrefleksyjnej i szerokich kątów widzenia w modelu 65 calowym złe doświadczenia jeśli chodzi o serwis sony oraz premierowa cena tego tv w której można już kupić dobrego oleda u konkurencji a kwestie smart "załatwić" tv box'em sprawiły że z bólem serca postanowiłem podjąć próbę zwrotu  jeśli mi się to uda pewnie pójdę w stronę mini led-a od konkurencji na p lub OLED-a podpinając pod niego tv box'a  nie zrozumcie mnie źle x95j to bardzo dobry TV jednak nie w tej cenie (8999) z 5 letnią gwarancją 9699) jak spadnie w okolice  6 można spokojnie brać tymczasem życzcie mi powodzenia z procedurą zwrotu. 

profile.country.PL.title
Barbara_K
Moderator

Powodzenia!

profile.country.PL.title
_Artek_
Użytkownik

Dzięki  pewnie się przyda nie wykluczam że za jakiś czas wrócę do tego tv w jakiejś dobrej promocji i dostanę akceptowalny egzemplarz jednak jestem bardzo rozczarowany widać że rynek niebezpiecznie zmierza do momentu w którym jedynym dobrym jakościowo wyborem będzie oled i wymiana telewizora jak telefonu komórkowego czyli co 2-3 lata. 

profile.country.PL.title
PrzemekM5
Poszukiwacz

@_Artek_  Niestety ciężko takie coś aby uznali na gwarancji, zazwyczaj odpowiedź producenta to po prostu że tak musi być.