anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Dźwięk 5.1 po optyku z Kodi w KD 55X8507C

hamer77
Użytkownik

Dźwięk 5.1 po optyku z Kodi w KD 55X8507C

Witam mam problem z dźwiękiem 5.1 w Kodi. Posiadam kino domowe Samsung HT-X715 gdzie wejście dźwięku jest tylko optyczne, i po właczeniu jakiego kolwiek filmu 5.1 słychać tylko szum. Może jest jakieś rozwiązanie tego problemu.

5 ODPOW. 5
profile.country.pl_PL.title
Sony_Polska
Community Team

Witamy

 

Sugerujemy sprawdzenie w ustawieniach TV audio – wyjście optyczne. Jeśli ustawiona jest opcja auto, to urządzenie może nie rozpoznawać dźwięku 5,1 z USB. W chwili odtwarzania filmu musi pojawić się sygnał na wyjściu optycznym (wyjście z tyłu TV powinno świecić się na czerwono).

 

Jeśli powyższa sugestia niczego nie zmieni to może być to problem kina na wejściu optycznym.

 

Pozdrawiamy

Zespół Sony

hamer77
Użytkownik

Z aplikacji wideo w tv wychodzi mi dźwięk 5.1 na kino. Natomiast chodzi mi o aplikację kodi w której włączam film online 5.1 i w głośnikach jest tylko szum .

sieminski
Poszukiwacz

u mnie to samo nie tylko z kodi znowusz  w aplikacji sony drazni mnie tło napisów kturego nie mozna zamknąc

poradziłeś sobie jakoś?

bo ta apka wideo jest strasznie uboga.

sebciu0
Poszukiwacz

ja mam bezpośrednio z tv po TOsLink na Logitech z5500. Aby mieć dźwiek spróbuj ustwić w Kodi:

1. Ustawienia

2. System (Poziom Ekspercki)

3. odtwarzanie dźwięku

4. Liczba kanałów 5.1; Konfiguracja odtwarzania-Zopytymalizowana;

5. zaznacz: Przekazuj do urządzenia odbiorczego; ac3; dts

SylwekN
Nowicjusz

Jeśli chodzi o tło napisów to można z tym sobie poradzić wklejając (muxować) napisy programem

MKVToolNix, napisy muszą być srt. Nie wiem jeszcze jak dobrać rozmiar i kolor napisów ale pewnie można...