anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Firmware update v6.6575 dla serii XD,XE,XF i XG.

profile.country.PL.title
miszczu77
Użytkownik

Firmware update v6.6575 dla serii XD,XE,XF i XG.

Nowa aktualizacja poprawiająca wydajność. A ja głupi liczyłem na androida 9 😕

28 ODPOW. 28
profile.country.PL.title
piotrw678
Poszukiwacz

Czasem lepiej jest nic nie pisać, niż takie rzeczy.

Psuje co? Na jakim telewizorze? W jakim kontekście?

profile.country.PL.title
marcinor
Doradca

Faktycznie czasem lepiej nic nie pisać, niech inni też się wkurzą po wgraniu :tongue:

Mam model XE9005 w którym po wgraniu tej  aktualizacji znacząco popsuła się jakość obrazu , znikła jego naturalność , obraz jest jak za mgłą z barwą żółto- zieloną. Korzystam z podłączonego tunera 4K C+.

Dodam , próbowałem to naprawić, ustawić obraz.  Zrobiłem w profilu ustawień obrazu  reset  kolorów z ustawieniem na nowo  kolorów itp, na którym oglądałem telewizję i niestety już nie da rady w żaden sposób ustawić obrazu, tak jak miałem na sofcie 6.6555 , bardzo żałuję , że zdecydowałem się wgrać aktualizację, bo nic mi się z telewizorem nie działo.

profile.country.PL.title
Frustrat
Użytkownik

Nie wiem, czy u Ciebie w menu obrazu jest tak samo jak u mnie na XF 9005 ale z tego co wyżej napisałeś, to zrobiłeś tylko zerowanie samych ustawień precyzyjnych kolorów a nie całego trybu obrazu dla wejścia na którym masz problemy. U siebie wchodziłem w zakładkę "obraz", potem " ustawienia zaawansowane" i wtedy dopiero zakładka " zerowanie", czyli cały profil wraca do ustawień fabrycznych a nie tylko same kolory. Sam nie wiem ale zobacz, czy coś pomoże...

profile.country.PL.title
marcinor
Doradca

I Niestety bez przywrócenia systemu do ustawień fabrycznych  się nie obeszło. Wszystko wróciło do normy.

profile.country.PL.title
Rafaell37
Użytkownik

Ciekawe kiedy Sony zrobi update   Androida 9 a może 10 do  modelu XG9005  2019  . Wstyd pozostawienie ciągle w 8 .  Sony taka marka już to widać żadna marka. 

profile.country.PL.title
lukaso_g
Poszukiwacz

Wgrałem za pomocą pendriva, zresetowałem fabrycznie dwa razy.

 

Czy system stał się płynniejszy? Nie.

Czy rozwiązano problem z wifi? Nie wiem, w dalszym ciągu prędkość potrafi spać do śmiesznych wartości, więc zostawiłem na kablu.

Czy aktualizacja pogorszyła jakość obrazu? Wydaje mi się, że tak. Tak jak w niektórych filmach FHD dało się zauważyć ziarno, po aktualizacji jest ono jeszcze bardziej wyraźne. Poza tym odnoszę wrażenie, że coś się stało z nasyceniem czerwonego koloru. Nie w każdej scenie, ale zdarza się, że czerwony nabiera cukierkowatego wyrazu.

 

Szkoda, że nie da się cofnąć, to bym porównał...

profile.country.PL.title
miszczu77
Użytkownik

U mnie na Xf9005 aktualizacja naprawiła problem z wifi. Telewizor przywróciłem do ustawień fabrycznych bo zawsze tak robię po aktualizacji softu. Pogorszenia jakości obrazu brak. Wszystko jest tak jak przed aktualizacją czyli bardzo dobrze. 

profile.country.PL.title
kv29ls60k
Użytkownik

Z tego co można wyczytać wynika, że aktualizacja do Andka 9 spodziewana jest do końca obecnego roku.

profile.country.PL.title
jajko6
Użytkownik

A gdzie kolega to wyczytał?

profile.country.PL.title
lukaso_g
Poszukiwacz

Okej, oficjalnie mogę potwierdzić, że na moim XF9005 jakość obrazu zwyczajnie się spieprzyła.

 

- ciemne sceny stały się jeszcze ciemniejsze

-lokalne wygaszanie działa nieprawidłowo. Jest to widoczne do tego stopnia, że rozjaśnione obszary potrafią przenikać przez obiekty (np. ludzi). W dodatku, w ciemnej scenie, jeżeli na krawędzi ekranu pojawi się jasny obiekt (np. lampa) to na obszarze 20-25 cm biel przebija przez czerń. Wygląda to na prawdę źle.

- poza tym, w niektórych sytuacjach (np. ponownego uruchamiania) pojawia mi się efekt cloundingu. Wygląda to w ten sposób, że na całym ekranie pojawiają się jasne plamy, po czym chwilę później na środkowej części ekranu przebiega jasny pas o sporej szerokości. Poprzednio tego nie było.

 

Jednym słowem - dramat.

 

Próbowałem już wszystkiego - ponownego uruchmiania, twardego reseteowania, resetowania ustawień obrazu. Nic nie pomogło.