anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Google Asystent

profile.country.PL.title
Borysek09
Użytkownik

Google Asystent

Koledzy , czy jest możliwość uruchomienia w naszych telewizorach Sony Google Asystenta, ja mam XE9005 i u mnie nic takiego nie ma, a wgrany jest Android 8 Oreo, nie wiem czy to tylko u mnie czy inni też nie mają

8 ODPOW. 8
profile.country.PL.title
djrychu
Expert

Witam,

 

@Borysek09  aktulanie asystnent Google w TV Sony jest dostępny  w takich krajach jak:

Wielka Brytania - j. angielski

Francja - j. francuski

Niemcy - j. niemiecki

Włochy - j. włoski

Hiszpania - j. hiszpański

Nie ma aktulanie daty ewentualnego wprowadzenia tej funkcjonalności dla języka polskiego.

 

Pozdrawiam

 

profile.country.PL.title
kupers1
Poszukiwacz

Witam!

profile.country.PL.title
djrychu
Expert

Witam,

 

Ja mówię tutaj o wsparciu asystenta google dla TV. W twoim przypadku asystent google działał poprzez telefon.

A co do krajów w których teraz jest pełne wsparcie to takie jest stanowisko supportu w tej sprawie. Niemneij jednak sprawę skieruje ponownie do supportu.

 

Pozdrawiam

profile.country.PL.title
kupers1
Poszukiwacz

Witam.

Teraz zgadzam się z Tobą. 

Po kolejnej aktualizacji Androida w TV KDL-50W808C(v5.433) wszystko wróciło do normy.

Wszystkie komendy wydane przez telefon działają na TV.(jedyny minus to brak obsugi komendy "wyłącz/włącz TV" przez wbudowany chromecast w TV )

 

Pozdrawiam.

 

profile.country.PL.title
djrychu
Expert

Witam,

 

Oto odpowiedź supportu:

Jak już wcześniej zostało wspomniane, funkcja Google Asistant jest na ten moment niedostępna w języku polskim. Prawdopodobnie osobie zgłaszającej chodziło o funkcję wyszukiwania głosowego, która obsługuje podstawowe komendy, takie jak np. "Włącz YouTube" czy też "HDMI 1". Prosiłbym o doprecyzowanie, czy klient miał na myśli tą funkcjonalność?

Pozdrawiam

profile.country.PL.title
Mopato
Użytkownik

Nie mogę połączyć asystenta Google w telefonie z telewizorem xf9005. Asystent nie widzi telewizora mimo wbudowanego chromcasta. Robię dodaj urządzenie i po chwili komunikat że nie znaleziono. Co robię źle

profile.country.PL.title
djrychu
Expert

Witam,

 

@Mopato niestety na terenie naszego kraju nie ma możliwości korzystania z Asystenta Google, więcej informacji w poniższym artykule:
https://bit.ly/2mdz7Od
Jeśli jednak nie działa funkcja Google Cast, to zajrzyj tutaj:
https://bit.ly/2mPAjrD

 

Pozdrawiam

profile.country.PL.title
Rudeboy_1987
Poszukiwacz

Przedmówcy mają rację, oficjalnie Google Asystent nie działa na tv w języku polskim, ale odkryłem na xh95, że można go w nim włączyć i działa normalnie po polsku. Wystarczy zmienić język na angielski, aktywować aststenta (działa wówczas po angielsku) po czym przywrócić polski język - możliwość wyłączenia asystenta i automatycznego nasłuchu zniknie, ale asystent będzie włączony "na sztywno". Telewizor prawidłowo reaguje na wypowiadane po polsku komendy dotyczące włączania/wyłączania, zmiany głośności, uruchamiania aplikacji itp plus jak to asystent googla może np powiedzieć jak mu mija dzień :slight_smile: Polecam sprawdzić.