anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Jakie okulary 3D do KDL-55W805C?

ROZWIĄZANE
rafal.olb
Poszukiwacz

Jakie okulary 3D do KDL-55W805C?

Witam,

 

Jakie okulary aktywne/pasywne trzeba zakupić do TV Sony Bravia KDL-55W805C?

 

Sprzedawca powiedział mi, że musze kupić okulary pasywne. Kupiłem i nie działają.

Wcześniej sprawdziłem okulary aktywne od Samsunga, też nie działały.

Na stronach internetowych są sprzeczne informacje dotyczące trybu pracy 3D tego telewizora.

W instrukcji obsługi nie znalazłem takiej informacji jaki tryb 3D jest dostępny w moim TV.

 

Proszę o pomoc.

26 ODPOW. 26
profile.country.PL.title
matrbis
Użytkownik

Sony nie szkoda Ci by uzytkownik twojego TV robił przy znajomych i rodzinie reklame konkurencji??? Takimi drobnostkami zrażacie potencjalnych klientów i wkładacie w ręce konkurencji. Myślę że 100zł za okular to max cena.

profile.country.PL.title
arturkielb
Użytkownik

Popieram przedmówce :slight_smile: 250zł za parę okularów to trochę za dużo. Ja zakupiłem do swojego kdl-43W809C okulary samsunga na allegro za 105zł. za dwie pary i współpracują z moim telewizorem.

Bedj_Ape
Poszukiwacz

Mam prośbę, zakupiłem te okulary samsunga ale za nic nie potrafię ich sparować z moim telewizorem 😕  czy moglby pan napisać w jaki sposób je sparować? 

profile.country.PL.title
grzhabcz
Użytkownik

Nie pamiętam dokładnie ale było to mniej więcej tak:

- blisko telewizora stań z okularami

- naciśnij przycisk od okularów przez 3-5 sekund aż zacznie mrugać

- czekaj do komunikatu na TV, że zarejestrował okulary

 

Nie było żadnych problemów na 50w805C i bez problemu rozpoznało okulary od samsunga, które wskazałem we wcześniejszym poście.

KuRcZaKjaS2
Poszukiwacz

Za namową grona z tego forum kupiłęm okulary SSG 5100GB od samsunga. Pytanie mam do użytkowników. Umnie niema żadnego efektu 3D. Na każdym obrazie jest efekt jakby soczewki migały za wolno albo wcale nie migają. Poprostu cały czas widać rozjechany obraz. Do tego chciałem się zapytać czy inni użytkownicy tych okularów też parują je za każdym razem. Ja moich po sparowaniu i wyłączeniu nie mogę już włąączyć pez ponownego parowania. 

Telewizor to KDL 43W809C

profile.country.PL.title
Tomek-R.
Poszukiwacz

Ja też musze te oklary za każdym razem parować inaczej  nie działają prawidłowo.

Bedj_Ape
Poszukiwacz

Ja mam KDL-50w809c i okulary działają bez zarzutów. Pytanie czy sparowałeś okulary z tv? Powinien na ekranie pokazać się napis "zarejestrowano okulary 3D". Polecam w ustawieniach 3D ustawić jakość na wysoką. 

 

Trochę się na tv zawiodłem bo oczekiwałem że będę mógł włączać symulacje 3D czego jednak ten telewizor nie ma 😕 

KuRcZaKjaS2
Poszukiwacz

A może się wypowie ktoś kto ma orginalne okulary. Telewizor ma możliwość konwertowania każdego sygnału na 3D a z okularami ssg 51002 ta opcja nie działą jak należy obraz jest zabardzo rozjechany i niema efektu 3D

Bedj_Ape
Poszukiwacz

Bo telewizor nie ma możliwości symulacji 😕 jeśli chodzi o ustawienia 3D gdzie masz możliwość ustawienia obok siebie i chyba nad i pod. To te ustawienia są jedynie do na przykład jeśli puścisz sobie na YouTube jakiś film gdzie masz dwa jakby te same obrazy obok siebie to wybierasz to "obok siebie" i wtedy masz 3D ale jako takiej symulacji bezpośrednio z tv nie ma. Ja kupiłem KDL-50W809c też myśląc że będę miał możliwość symulacji :/.  Możesz jeszcze bluraya kupić który filmy z płyt 2D może przerabiać na 3D. A okulary od samsunga działają bez problemu :). Pozdrawiam, jakby jakieś pytania to pisz :slight_smile: 

KuRcZaKjaS2
Poszukiwacz

wszystkie wątpliwości rozwiązane. Czyli efekt 3D jest wyłącznie na specjalnych filmach 3D. Denerwujemnie tylko fakt że te okulary trzeba za każdym razem parować. Ale cóż wkońcu to nie orginał.