anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

KD-43X85J nie widzi ukrytej sieci wifi 5 GHz

profile.country.PL.title
Herflik
Poszukiwacz

KD-43X85J nie widzi ukrytej sieci wifi 5 GHz

Witajcie,

 

Pacjent to KD-43X85J z wgranym najnowszym oprogramowaniem v6.4284

 

Nie widzi on sieci wifi 5 GHz z włączoną (w routerze) opcją ukrywania nazwy sieci (tzw. Hide SSID). Nawet jeśli dodam tą sieć ręcznie wklepując ssid i hasło - nie znajduje jej, ani się z nią nie łączy. Gdy opcja "hide ssid" jest wyłączona w routerze to wifi 5 GHz oczywiście widzi i po wklepaniu ssid i hasła działa. Jakby kto pytał, nie korzystam z funkcji Wifi Direct.

 

Co ciekawe taki 4-letni Samsung czy 2-letni LG nie ma z tym problemu - taką ukrytą sieć 5 GHz po ręcznym dodaniu znajduje i łączy się z nią, router ten sam we wszystkich przypadkach - TP-Link AX73.

 

Najciekawsze, że z ukrytą siecią wifi 2,4 GHz takiego problemu nie ma. Znajduje i łączy z ukrytą siecią 2,4 GHz po ręcznym wklepaniu ssid i hasła.

 

Mieliście takie przypadki u siebie? Ktoś/coś?

5 ODPOW. 5
profile.country.PL.title
odja12
Użytkownik

Mam to samo z 65x85j. Na zagranicznych forach wyczytałem, że wszędzie jest ten sam problem z łączeniem po wifi z siecią ukrytą. Ja testowałem na dwóch różnych routerach i z ukrytą nie łączy. 

profile.country.PL.title
Barbara_K
Moderator

Zapytałam wsparcie techniczne o poradę. Dam znać jak przyjdzie odpowiedź.

profile.country.PL.title
Herflik
Poszukiwacz

No to może Tobie coś napiszą, bo mnie lakonicznie odesłano do instrukcji TV, która w ogóle nie porusza tematu ukrytych sieci wifi.

 

Czekamy w takim razie.

profile.country.PL.title
odja12
Użytkownik

Instrukcja delikatnie to określę, jest bardzo oszczędna w konkretne informacje.😀 Ja też wolę jak moje SSID z mojej sieci wifi jest ukryte, ale w tym wyjątkowym przypadku Sony TV musiałem zmienić ustawienia. Od razu napiszę, że łączyłem tv po kabelku lan, ale mój model czyli 65x85j ma strasznie wole połączenie ethernetowe, a po wifi 5G mam większą prędkość. Podobnie miałem z Boxem od Canal+, większa prędkość po wifi 5G niż po lan. Oszczędność na wbudowanej karcie sieciowej. 😆 Takie czasy.

profile.country.PL.title
Herflik
Poszukiwacz

Barbara_K odpisali coś?