anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

KD-43XF7596 moduł CI

profile.country.PL.title
Imanzi
Użytkownik

KD-43XF7596 moduł CI

Mam  problem na swoim KD-43XF759 . Na niektórych kanałach występuje tak zwane klatkowanie.Wczytują się długo i często pojawia się komunikat ,, tego programu nie ma w twoim abonamencie bądź sprawdź czy dobrze włożony jest moduł CI" Wezwałem Pana od kablówki, wszystko posprawdzał stwierdził że sygnał jest ok. Widział problem i naprawdę człowiek próbował pomóc. Pracował przez godzinę  wymieniał kable ,wtyczki . Niestety bez rezultatu. Postanowiłem wymienić moduł CI ,na drugim to samo. Oddałem telewizor do serwisu.Oczywiście tam stwierdzono że telewizor nie ma żadnych błędów i że to wina w telewizji kablowej. Najśmieszniejsze jest to, że posiadam bliźniaczo podobną kablówkę a nawet obie współpracują ze sobą. Wcześniej programy działały  ok .Wydaje mi się że stało się to po jakiejś aktualizacji. Żałuję tylko tego że skończyła  właśnie gwarancja .Jeszcze dodam ,że jak stworzę własną listę programów to na tej liście zakłócenia są większe. Poinformowałem pana serwisanta o tym w rozmowie telefonicznej.Wzbudziło to jego konsternację i tylko tyle .

2 ODPOW. 2
profile.country.PL.title
Lumbagoo
Doradca

Może to być problem komunikacyjny między modułem CAM a telewizorem, nie wszystkie moduły muszą być kompatybilne z Sony a producentów jest kilku. Nie wiem czy NC+ stosuję te same moduły wszędzie, może ktoś z użytkowników będzie wiedział. Czy serwisant aktualizował oprogramowanie do modułu? Podobnie z oprogramowaniem telewizora. Nie można też wykluczać, że dwie sztuki były wadliwe. Najprościej byłoby podpiąć drugi odbiornik pod tą samą instalację i kartę a następnie sprawdzić czy sytuacja się powtarza. 

profile.country.PL.title
Imanzi
Użytkownik

 W serwisie był twardy reset i wgrano najnowszy soft.