anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

KD-49X8005C nie widzi napisów po wifi, po usb są.

qbol81
Poszukiwacz

KD-49X8005C nie widzi napisów po wifi, po usb są.

W moim KD-49X8005C utworzyłem sieć domową, gdzie mogę przesyłać po wifi filmy, muzykę, zdjęcia. Działa to bardzo dobrze, TV widzi bez problemu filmy z kompa i je odtwarza. Problemem są napisy, a raczej ich brak. Wygląda to tak, jakby telewizor zaciągał jedynie pliki z filmami, a ignorował te z napisami. Napisy na 100% działają, bo jak nagrywam film na pendriva, to odtwarzają się bez problemu. Nie za bardzo mogę stworzyć połaczenie wifi direct. Mieszkam w 12-sto piętrowym bloku, gdzie na każdym piętrze jest 6 mieszkań. Sieć wifi jest tak zapchana, że one się na wzajem nachodzą i bardzo zwalniają. Mam router dwupasmowy: 2,4Ghz i 5Ghz (kupiłem go pod laptopa, bo miał chodzić na 5 a nie chodzi 😞 Okazało się, że TV SONY chodzi na 5 Ghz :)) to oznacza, że wifi będzie działać cudnie, bo nie sądzę, żeby wielu sąsiadów korzystało z 5 Ghz. Jak sami widzicie laptop 2,4 Ghz a telewizor 5 Ghz - nie są w tej samej sieci wifi. Poza tym laptop jest podpięty kablem do routera - mam w ten sposób 100% łącze. Android jest super świerzy ma 2 dni. System na kompie to win 10. Kończą mi się pomysły, czemu napisy nie idą, ale dochodzę do wniosku, że to bład programistów SONY, nie przewidzieli tego, że ktoś będzie oglądać film z napisami po wifi, no chyba że ktoś ma inny pomysł?

44 ODPOW. 44
profile.country.PL.title
matrbis
Użytkownik

Odp na temat Flash Player na android który zainstalowałem na tv i dzięki temu na playerze Kodi odbieram weeb tv.. Wejść z pozycji laptopa na stronę weeb.tv tam w kolumnach na górze będzie zakładka Mobilne. Tam jest wytlumaczone jak dla 5latka jak wszystko zamontować. Są linki do Flash Player i apk Kodi. U mnie śmiga to już od miesiąca ponad. Jak coś  to pobrać pliki na pendrive, pobierać stabilne wersję nie beta.

qbol81
Poszukiwacz

matrbis - dzięki za podpowiedź. Weeb.tv działa, ale niestety strony we flash-u, które otwieram przez przeglądarkę to już nie 😞 a o nie mi najbardziej chodziło.

profile.country.PL.title
matrbis
Użytkownik

Aaa ale to plugin do danej przeglądarki. Chrome nie ma, ale FF spokojnie obsługuje. Więc to wina Google a nie Sony. Niestety nie mogłem używać FF na tv bo zainstalowala się spokojnie. Opera jest dla mnie dziwna 🙂

qbol81
Poszukiwacz

No nie do końca tak jest. Google faktycznie przestał wspierać Flash Playera, ale są inne wtyczki flash, które można zainstalować na smartfon Sony zresztą lub tablet a na tv Sony już nie... pisałem o tym w tym temacie. FF nie ma w Google Play - oczywiście jak się wchodzi przez SONY TV.

 

No właśnie i tu pojawia się kolejne pytanie: dlaczego nie da się zainstalować innej przeglądarki niż Opera? Dlaczego w google play nie ma Firefoxa i Chroma, gdy się wchodzi przez Sony smart TV? Firefox potrafi wyświetlić strony we flashu.

profile.country.PL.title
pavel_pl1
Użytkownik

Ja też jestem zawiedziony, że telewizor za prawie 5000zł nie potrafi wyświetlić napisów po DLNA 😕 Pisałem o tym wcześniej na tym forum. A boli to jeszcze bardziej, że żaden z dostępnych androidowych playerów nie radzi sobie tak dobrze jak ten wbudowany (chodzi o jakość i płynność). Kolejna bolączką: nie da się w ogóle modyfikować czcionki - ani rozmiaru, ale koloru, ani tła - nic. Jak sobie wymyślił ktoś w Sony tak jest i tak musisz mieć! Bo oni wiedzą lepiej czego potrzebujesz... 

profile.country.PL.title
matrbis
Użytkownik

Ja nie instaluje z Google Play na tv. Ja instaluje apk na laptopie na swoim koncie Google na przeglądarce internetowej lub na smartfonie :-), tam jest funkcja wyboru urządzeń na których chce aby dana apk była. Automatem pojawia się na Tv Android w ustawieniach i aplikacjach zainstalowanych. Brak tych apk w menu głównym tv.

qbol81
Poszukiwacz

Ok, ja też mam wspólne konto dla telefonu i dla telewizora. Zainstalowałem na tel Firefoxa, gdy się loguję na konto google play, to mogę tam zmienić między telefonem a telewizorem z tym że dla telewizora ta aplikacja jest niedostępna ("no carrier Sony BRAVIA K4 2015") no i nie pojawa mi się w zainstalowanych aplikacjach na telewizorze.

profile.country.PL.title
matrbis
Użytkownik

Nie próbowałem jeszcze przesyłać filmów i napisów przez dlna. Mnie zależy na super obrazie i dobrym dźwięku i obawiam się że przez DLNA może być pogorszenie parametrów. Jako laik myślę że problem napisów jest na sprzęcie wyjściowym np laptop. Może potrzebna jakaś exe do obsługi obrazu i tekstu?

qbol81
Poszukiwacz

Na jakości przez DLNA nie traci się, przynajmniej tego nie widać gołym okiem. Problem przesyłania napisów po DLNA nie istnieje u innych producentów telewizorów. SONY tego nie wspiera, nie wiedzieć czemu.

profile.country.PL.title
matrbis
Użytkownik

A jakość dźwięku? Dolby Digital 5.1 jest? Moje ampli dostosuję się do pliku źródłowego więc nawet nie tykam amplitunera 🙂 jak leci z BR lub HDD,pendrive.