anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

KD-49XF8596 - podwójny tuner DVBT

profile.country.PL.title
zi.dan
Poszukiwacz

KD-49XF8596 - podwójny tuner DVBT

Dzień dobry

 

Przymierzam się do zakupu TV a dokładnie modelu KD-49XF8596. W specyfikacji widnieje info że ten model posiada podwójny tuner DVBT.Screenshot_1.png

 https://www.sony.pl/electronics/support/televisions-projectors-lcd-tvs-android-/kd-49xf8596/specifi...

 

W związku z tym mam pytanie czy podwójny tuner DVBT w tym modelu będzie umożliwiał mi jednocześnie nagrywanie i oglądanie TV (na tym samym albo innym MUX-ie)? W pudełkowych tunerach DVBT taka opcja nie jest niczym nadzwyczajnym.

 

Ten model jako jeden z niewielu na rynku (poza Samsungami) posiada info o czymś takim choć w salonach nikt nie był w stanie mi tego potwierdzić.

31 ODPOW. 31
profile.country.PL.title
zbygaaj
Doradca

@zi.dan  to tylko dobra wola producenta ,że masz TV przyszłościowy kilka lat temu gdzie była tylko naziemna analogowa Sony wstawiało już tuner cyfrowy DVB-T mpeg2 co się zdało psu na budę bo w Polsce wystartował mpeg4 to samo masz teraz masz TV ,który jest gotowy na DVB-T2 z tym PiP-em to nie wymyślaj czasy dwóch tunerów dla PiP już minęły kilkanaście lat temu (preferowało to LG) PiP jest realizowany poprzez wyjścia masz tuner naziemnej jeden obraz a drugi obraz masz z wyjścia np HDMI albo z modułu CI+ a tunery nie mają z tym nic wspólnego.Jeszcze raz po to są dwa tunery bo każdy jest od innego standardu naziemnej a nie do PiP czy PaP. I nagrywasz to co oglądasz nic więcej.Czytasz to co napisałem ? Nie ma nadawców co nadają docelowo w dwóch standardach DVB-T albo DVB-T2 chyba ,że są to testy a docelowo kończy się na wybraniu a ,że Polska weszła już w DVB-T to ciężko by było za chwilę ludziom powiedzieć ,że wchodzimy w DVB-T2 do tego cała infrastruktura ale jak pokazują przykłady państw zach Europy przyszłością jest DVB-T2 bo jak na razie nie ma lepszego standardu do naziemnej jest mniej podatny na zakłócenia oraz nie zajmuje tyle miejsca jak obecny standard.Do tego gdzie jest napisane ,że ten TV obsługuje PiP także Twoja teoria pada w tym miejscu

Dwa obrazy-NIE
profile.country.PL.title
zi.dan
Poszukiwacz

@zbygaaj - Super. To teraz krótkie pytanie - jaka jest różnica między TV z jednym tunerem i obsługującym dwa standardy DVB-T i DVB-T2 a TV z dwoma tunerami obsługującymi też dwa standardy? Po co mi w takim razie według Ciebie te dwa tunery jak to samo będę miał na jednym?

 

Tylko bez bicia piany proszę. 

profile.country.PL.title
zbygaaj
Doradca

@zi.danpo to ,żebyś za parę lat nie musiał wymieniać TV ze względu na zmianę standardu naziemnej z DVB-T na DVB-T2

profile.country.PL.title
zi.dan
Poszukiwacz

@zbygaaj - ale jeden tuner też ma DVB-T2 i będzie działał jak przejdziemy na standard DVB-T2. Więc gdzie różnica? Nadal nie przemawia to do mnie w żaden sposób.

profile.country.PL.title
zbygaaj
Doradca

@zi.dan  zadam Ci pytanie po co Ci tuner analogowy w Twoim TV ?

profile.country.PL.title
zbygaaj
Doradca

@zi.dan  rozbrajasz mnie teraz działa tuner cyfrowy w wersji DVB-T jak będzie DVB-T2 to będzie dalej działał a nie będzie działał ten pierwszy tak ja masz analogowy tuner w tym TV a nie ma już analogowej TV naziemnej jak wróci analogowa naziemna to znów bedziesz mógł ją odbierać

profile.country.PL.title
zi.dan
Poszukiwacz

@zbygaaj a jaki to ma związek z tematem? Teraz po nic i tyle. Jest bo montują.

 

A co do cyfrowych to przecież są TV z jednym i z dwoma tunerami i wszystkie obsługują DVB-T i DVB-T2. Więc według Ciebie jaka jest różnica między takimi TV?

 

@zbygaaj - czyli według Ciebie 90% TV dziś sprzedawanych które mają jak wół w specyfkacji jeden tuner i dwa standardy za kilka lat przestanie działać bo przejdziemy na DVB-T2? To po co w tych tunerach zaimplementowany jest standard DVB-T2? Teraz trudno znaleźć TV który nie ma w specyfikacji DVB-T2. Według Ciebie one też nie będą działały za kilka lat? Jesteś pewien?

profile.country.PL.title
zbygaaj
Doradca

@zi.dan  i sam sobie odpowiedziałeś na pytanie teraz masz po nic DVB-T2 bo w Polsce ten standard nie obowiązuje zabierzesz ze sobą TV do Anglii ,Włoch TV będzie odbierał naziemną bo ma DVB-T2 a tam taki standard obowiązuje

profile.country.PL.title
zi.dan
Poszukiwacz

@zbygaaj - to jaka różnica między TV z jednym a dwoma tunerami gdzie każdy z nich obsługuje DVB-T2?

profile.country.PL.title
zbygaaj
Doradca

@zi.dan  a jak było z analogową telewizją ktoś się kogoś pytał ,że nia ma tunera cyfrowego ?? Każdy standard ma to do siebie ,że odbiera to co poniżej czyli tuner DVB-T2 będzie odbierał to co jest nadawane w DVB-T a odwrotnie już nie.