anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

KD-55S8505C problemy z uruchomieniem telewizora

Techniczna
Nowicjusz

KD-55S8505C problemy z uruchomieniem telewizora

Mam telewizor KD-55S8505C  Bravia, oczywiście smart, Android, 3D.

Ogólnie bardzo ciekawy model. 

Po dwu i pół roku użytkowania telewizor po wyłączeniu nie dał się ponownie uruchomić.

Biała dioda rozbłyskała, ekran pozostawal sztywny, a dioda po chwili gasła.

Nie pomagał reset miękki ani twardy.

Po którejś próbie uruchomienia włączył się ekran aktualizacji. Niestety sztywny.

Nie działały żadne przyciski, ani na pilocie, ani na telewizorze. Wyłączyłam wyciągając wtyczkę.

Znalazłam na stronie Sony ostatnią aktualizację. Pobrałam na pendriva. Włożyłam pendriva do portu USB i włączyłam tv do sieci.

Cały czas były włączone automatyczne aktualizacje, jednak czasem zanikało połączenie z WI-Fi.

Początkowo telewizor dalej się nie uruchamiał. Ale za kolejnym podejściem pojawił się AKTYWNY obraz pobierania aktualizacji (!). Potem tv potwierdził, że jest aktualny i przełączył się na odbiór kanałów jakby nigdy nic.

Niestety, po wyłączeniu kolejny raz nie chciał się uruchomić, tak jak przed aktualizacją, czyli dioda ( biala) rozbłyska, gaśnie, a ekran cały czas bez reakcji.

Pisałam do serwisu i dostałam sugestię, aby wykonać inny rodzaj resetu.

Tym razem należąło nacisnąć na panelu tv przycisk "power" oraz przycisk "vol-", ( ważne: nie "vol+") , wyłączyć telewizor z sieci poczym znowu naciskając OBA w/wym.przyciski włączyć wtyczkę do sieci. Trzymać tak 30 sek.

I rzeczywiście , dokładne wykonanie tej instrukcji pozwoliło na uruchomienie odbiornika.

W dalszej kolejności polecono mi przywrócenie ustawień fabrycznych i ponowną konfigurację tv.

Wykonałam i tv działa. 

Wyłączałam i włączałam. Działa normalnie. 

Polecam to rozwiązanie przed oddaniem odbiornika do naprawy :wink:

 

1 ODPOWIEDŹ 1
profile.country.PL.title
djrychu
Expert

Witam,

 

Dzięki. Przyda się innym.

 

Pozdrawiam