anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

KD-55X8508C błąd CI+

jackf41
Poszukiwacz

KD-55X8508C błąd CI+

W czasie uruchomienia zaplanowanego w programatorze nagrywania programu telewizor blokuje moduł CI+.

Nie można wybrać żadnego kanału, pojawia się napis "Usługa jest kodowana lub nie można jej uruchomić".

Wcześniej zaprogramowany program jest nagrywany ale nie można oglądać żadnego kanału tv, nic nie pomaga dopiero po resecie wszystko wraca do normy ale to oczywiście kasuje wcześniej ustawione nagrywanie.

3 ODPOW. 3
profile.country.pl_PL.title
Sony_Polska
Community Team

Witamy

 

Sprawę przekazaliśmy do konsultacji kolegom z działu technicznego. 

Wrócimy z podpowiedzią kiedy tylko otrzymamy potrzebne informacje.

 

Pozdrawiamy

Zespół Sony

profile.country.PL.title
barni13
Poszukiwacz

W KD-55X9005C mam ten sam problem. Po zgłoszeniu problemu do SONY taką oto uzyskałem odpowiedź : "

oglądanie telewizji podczas nagrywania innego kanału jest uzależnione od modułu karty CAM, aktualnie karty mogą dekodować tylko jeden program w jednym czasie, więc podgląd drugiego jest niemożliwy (jeśli również jest kodowany). Istnieje możliwość oglądania telewizji z innego źródła - telewizja naziemna lub z dekodera.".

Nadmienę, że wg info SONY telewizor ten powinien posiadać dwa dekodery, i aby je wykorzystać wymieniłem dekoder cyfrowy na moduł CAM. 

 

profile.country.PL.title
barwsek
Użytkownik

Musisz mieć moduł dwustrumieniowy aby nagrywać jeden, a oglądać drugi kanał. Operatorzy albo mają jednostrumieniowe (Polsat) albo wcale modułów nie oferują (nc+ - stare CAM-y Cyfry też są jednostrumieniowe). Jedyne w miarę tanie rozwiązanie to Aston CAM ver. 2.2x i stara karta Cyfry (tzw. cameleon).

Pozdrawiam.