anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

KD-55X8509C 4K Android TV problemy

ROZWIĄZANE
Metatronus
Użytkownik

KD-55X8509C 4K Android TV problemy

Mam ten sam telewizor od 2 tygodni i generalnie lista problemow jest bardzo dluga.. 

 

1) DLNA przez wbudowana aplikacje video - dziala w 10% przypadkow - zazwyczaj kreci i mieli po czym wyswietla komunikat brak urzadzen. Inne aplikacje (np. Archos Video Player) radza sobie doskonale - tyle ze trace mozliwosc ogladania 3D (opcja 3D wyswietla mi sie tylko przy uzyciu wbudowanego odtwarzacza)

 

2) Resety TV podczas ogladania 4K - niezaleznie czy YouTube czy przez inny player

 

3) Zacinanie filmow (nawet fullHD) podczas ogladania z wbudowanego playera

 

4) Wlaczenie 3D to jakas droga przez meke - trzeba kilka razy zmienic mu tryb 3D (z side by side na inny i z powrotem) zeby film poprawnie sie "zlozyl" i dal sygnal do okularow

 

5) HDMI nie zawsze "lapie" sygnal. Czasami pokazuje tylko czarny ekran i pomaga tylko reset TV

 

6) Lagi lagi lagi - co prawda ostatni firmware z 29 czerwca mocno poprawil wydajnosc ale i tak wrazenie jest marne

 

7) Googlecast dziala z niektorych urzadzen a z niektorych nie - np. raz dziala z tabletu a nie dziala z telefonu, za 30 min dziala z telefonu i laptopa a nie dziala z tabletu.

 

😎 Youtube notorycznie pokazuje blad sieci przerywajac playliste (wcisniecie ok wznawia odtwarzanie) - internet mam podpiety 250mb i w czasie kiedy TV twierdzi ze go nie ma oczywiscie jest

 

9) Czesto zakladka "Recomendations" zawiesza sie i pokazuje tylko krecace sie kolko. Pomaga tylko reset TV

 

10) Pilot OneTouch zepsul sie 2 dnia i zostal zabrany przez serwis

 

11) TV nie widzi dyskow USB - a wlasciwie czasami widzi a czasami nie.. Bardzo czesto pojawia sie tez komunikat "niewlasciwy format" w odniesieniu do filmow ktore np. wczesniej TV otwieral bez problemow

 

12) Jezeli TV byl wylaczony przez dluzszy czas po wlaczeniu "gubi czas" - pokazuje godz 1:00 - po chwili (30sek - 1 min) odswieza godzine ale wtedy automatycznie wychodzi do ekranu glownego - irytujace zwlasza kiedy juz sie cos oglada - a tu nagle bah - ekran startowy..

 

Poprzedni TV mialem W9 - i w porownaniu z nim nowe dziecko Sony to jakis potwor.. Mnostwo bugow, mniejszych wiekszych - mam tylko nadzieje ze to choroba wieku dzieciecego i wraz z nowymi firware'ami bedzie sie coraz bardzie nadawal do uzytku. Serwis byl, obejrzal i zapisal sobie co nie dziala ale nic poradzic nie mogl - otrzymalem informacje ze zostanie to przekazane producentowi :wink:

147 ODPOW. 147
zenito
Poszukiwacz

dzisiaj gdy testowałem telewizor 55x8508c w sklepie napotkałem problem z podłączeniem dysku zewnętrznego(WD My Passport Slim).
mianowicie nie widział urządzenia (podłączałem go pod różne usb)
Dodam, że z filmami na pendrive nie było żadnych problemów.
Czy to jest znany problem i czy można jemu jakoś zaradzić?

profile.country.PL.title
matrbis
Użytkownik

Zenito jest to zawias sterownika w systemie operacyjnym. Pomaga restart tv poprzez wyjęcie wtyczki lub naciśnięcie zielonego przycisku na pilocie i trzymanie go aż do wyłączenia. Następnie android sam wystartuje.

profile.country.PL.title
zibiso
Poszukiwacz

Potwierdzam wiekszość opisanych wad użytkowych tego telewizora. Kolejne zmiany softu nie naprawiaja ich. W dodatku dalej nie działają funkcje które były opisane w poczatkowej specyfikacji telewizora. Funkcje które u innych producentów są podstawowe np. PIP ( pomimo że telewizor ma kilka tunerów ), nagrywanie na USB lub dysk. Producenta na moje pytania odpowiada że już za chwilę a teraz że pod koniec lutego. Lipa i jeszcze raz lipa ! Telewizor za 6000 pln z takimi wadami. konkurencja zaciera ręce.

profile.country.PL.title
tomxxx89
Użytkownik

na kazda odpowiedz znajduje sie madrala ktory ma taki sam tv i nie ma problemow (pewnie mieszka w sklepie rtv)

na stwierdzone bledy probowano tlumaczyc to konkurencja ktora robi balagan u sony a tym czasem sony sam siebie skutecznie pozbywa klientow

 

problemy sa straszne i wystepuja codziennie

dzisiaj wizyta w mm m1 czeladz opisuje moj problem sprzedawca na to ze co kilka dni przychodza klienci ze skargami na sony

 

tv oddac nie moge bo sklep wywiazal sie ze swojego zadania producent nie dostarczyl obiecanych aktualizacji w terminie

 

ba cudownie miec w domu tv ktory nie przelacza kanalow i zawiesza sie i resetuje kilka razy dziennie

jakas nowoczesna blokada rodzicielska 

ha ! nie ma opcji szybko przelaczyc kanalu dzieciaki nie moga ogladac niczego bez nadzoru proponuje z tego zrobic ficzer i podniesc cene!

 

a tym czasem czekamy do wiosny !

 

support sony - milczy na opisywane problemy, prosza o imei azeby nie bylo ze konkurencja balagani i pozniej olewa sprawe

 

malinka7170
Poszukiwacz

Witam jestem nadal wtracie kupowania już się zdecydowałem na 65 cali i w sklepie się mnie zapytali a może zakrzywiony by Pan chciał ? I nie wiem czy 4 metry do ekranu zakrzywionego to nie za mało ? Proszę bardzo o sugestie i rady 

profile.country.PL.title
matrbis
Użytkownik

Brać 65 prosty a różnice krzywego wydać na BR dobry. Minusy krzywego to kiepsko wisi na ścianie,oglądanie tylko na wprost,  no i wogole krzywy ma sens od 80 w górę siedząc blisko ekranu. Brać 4k 65 prosty.

malinka7170
Poszukiwacz

Dziękuję za szybka odpowiedz i dobrą radę też mi się wydawało że lepszy będzie prosty 

anetapluska
Poszukiwacz

oprocz zawieszania się i wyłaczania lub resetowania to jeszcze pilot z funkcją głosowego wyszukiwania działał tydzień, niestety uzyskać pomoc w serwisie sony graniczy cudem, Panoweie experci niegrzeczni, nie potrafią rzeczowo odpowiedzieć i poradzić ciagle każa robić coś co nie przynosi efektów, jeżeli telewizor za takie pieniądze sprawia tyle kłopotów to naprawdę coś jest nie tak nie polecam .................

mariop26
Poszukiwacz

Witam,

Jestem tu nowy więc nie wiem czy dobrze wysyłam tą wiadomość ale licze na waszą pomoc w kwestii tv

sony kd-55x8509c, kupiłem ten tv pod koniec 2015 roku (22.12.2015) z wielkimi obawamia, ponieważ poczytałem po sieci u masie utrudnień, błędów itp itd.

Co się okazało były one nad wyrost, zrobiłem aktualzację wszystko smiga ładnie, usb i czytanie pendriva ok musze tylko sprawdzić dysk 1TB czy też odczytuje, pojawiły się ostatnio małe problemy z odtwarzaczami ale sobie poradziłem.

Otóż apk-a VLC odtawarzacz w trakcie oglądania filmu poprostu się zawiesza i ani w tą a ni w tą, na podstawowym odtwarzaczu sony idzie ok ale są problemy z napisami.

Też sobie poradziłem, borykających się z tym problemem polecam MX Player.

 

A teraz przejdę do konkretów i problemu z którym nie mogę sobie dać rady i mnie irytuje bo dałem nie mało kasy za ten tv jak i inni użytkownicy.

A więc połączenie tv z samartfonem (samsung galaxy S3 GT-I9300) i tu jest du.....a, zrobiłem wszytko według wytycznych itd, itd 

Jak włącze w tv screen mirrorin i w telefonie wszystko łądnie pięknie, telefon widzi tv łączy sie i po chwili łączenie występuje taki komunikat "NIE MOŻNA URUCHOMIĆ FUNKCJI SCREEN MIRRORING Z POWODU PROBLEMU ZE SPRZĘTEM"

Proszę bardzo użytkowników tego tv jeśli mieli takowy problem i się z nim uporali o pomoc.

 

A ze strony Sony też liczę na wsparcie w tym temacie.

 

profile.country.PL.title
matrbis
Użytkownik

Mam ten sam model tv i negatywy też uważam za przesadnie na wyrost. Mam Xperie i nie mam problemów z wrzucaniem obrazu na ekran. Może przed tą operacją pomoże restart Samsunga i Tv? Widzę że radzisz sobie z problemami małymi więc polecam poczytać moje wpisy/tematy a rozbudujesz tv o nowe aplikacje nie dostępne z menu tv, mogę pliki apk które i mnie działają załadować na jakąś chmurę do pobrania jak coś.