anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

KD-55X8509C 4K Android TV problemy

ROZWIĄZANE
Metatronus
Użytkownik

KD-55X8509C 4K Android TV problemy

Mam ten sam telewizor od 2 tygodni i generalnie lista problemow jest bardzo dluga.. 

 

1) DLNA przez wbudowana aplikacje video - dziala w 10% przypadkow - zazwyczaj kreci i mieli po czym wyswietla komunikat brak urzadzen. Inne aplikacje (np. Archos Video Player) radza sobie doskonale - tyle ze trace mozliwosc ogladania 3D (opcja 3D wyswietla mi sie tylko przy uzyciu wbudowanego odtwarzacza)

 

2) Resety TV podczas ogladania 4K - niezaleznie czy YouTube czy przez inny player

 

3) Zacinanie filmow (nawet fullHD) podczas ogladania z wbudowanego playera

 

4) Wlaczenie 3D to jakas droga przez meke - trzeba kilka razy zmienic mu tryb 3D (z side by side na inny i z powrotem) zeby film poprawnie sie "zlozyl" i dal sygnal do okularow

 

5) HDMI nie zawsze "lapie" sygnal. Czasami pokazuje tylko czarny ekran i pomaga tylko reset TV

 

6) Lagi lagi lagi - co prawda ostatni firmware z 29 czerwca mocno poprawil wydajnosc ale i tak wrazenie jest marne

 

7) Googlecast dziala z niektorych urzadzen a z niektorych nie - np. raz dziala z tabletu a nie dziala z telefonu, za 30 min dziala z telefonu i laptopa a nie dziala z tabletu.

 

😎 Youtube notorycznie pokazuje blad sieci przerywajac playliste (wcisniecie ok wznawia odtwarzanie) - internet mam podpiety 250mb i w czasie kiedy TV twierdzi ze go nie ma oczywiscie jest

 

9) Czesto zakladka "Recomendations" zawiesza sie i pokazuje tylko krecace sie kolko. Pomaga tylko reset TV

 

10) Pilot OneTouch zepsul sie 2 dnia i zostal zabrany przez serwis

 

11) TV nie widzi dyskow USB - a wlasciwie czasami widzi a czasami nie.. Bardzo czesto pojawia sie tez komunikat "niewlasciwy format" w odniesieniu do filmow ktore np. wczesniej TV otwieral bez problemow

 

12) Jezeli TV byl wylaczony przez dluzszy czas po wlaczeniu "gubi czas" - pokazuje godz 1:00 - po chwili (30sek - 1 min) odswieza godzine ale wtedy automatycznie wychodzi do ekranu glownego - irytujace zwlasza kiedy juz sie cos oglada - a tu nagle bah - ekran startowy..

 

Poprzedni TV mialem W9 - i w porownaniu z nim nowe dziecko Sony to jakis potwor.. Mnostwo bugow, mniejszych wiekszych - mam tylko nadzieje ze to choroba wieku dzieciecego i wraz z nowymi firware'ami bedzie sie coraz bardzie nadawal do uzytku. Serwis byl, obejrzal i zapisal sobie co nie dziala ale nic poradzic nie mogl - otrzymalem informacje ze zostanie to przekazane producentowi :wink:

147 ODPOW. 147
malinka7170
Poszukiwacz

Witam dzieki za szybka odpowiedz wielkosc chyba  ma znaczenie bo jesli bende ogladał tv naziemna a tam tv regionalna jest w Sd  to czy po godzinie ogladania  nie bedzie mnie bolec głowa i oczy , ten kalkulator znalazłem na stronie hdtv

1slawek
Poszukiwacz

Nie chodzi o b?l , bo tego nie odczujesz, ale o to ze prawdziwego HD ( o 4K nawet nie mozna pomarzy? ) jest jak na lekarstwo. Reszta nawet z 5 metr?w na 55" pozostawia do zyczenia. TVP1 HD i TVP2 HD w porownianiu np do POLSAT FILM HD czy TVN HD nie wspominajac o BBC HD czy DISCOVERY HD to jest kicha . Jedynie TVP HD ( brak w naziemnej ) moze dostac miano dobrego HD. -- U?ywam klienta poczty Opera Mail: http://www.opera.com/mail/
profile.country.PL.title
matrbis
Użytkownik

Moja odp dotyczyła osób zdrowych. Obecnie z techniką występują pewne niedogodności /choroby typu np - brak akceptacji organizmu na 3D (ból głowy) (małe dzieci do pewnego wieku całkowity zakaz 3D), stany padaczkowe przy pewnej częstotliwości migotania (stroboskop)kolorowego światła z ekranu lub właśnie nie ostry wystarczająco obraz i ból głowy itp. Myślę że takie problemy to do lekarza i już z wiedzą czemu tak to lecimy po sprzęt. A jakość obrazu to 50% jakość sygnału wchodzącego na odbiornik. Z tym wiąże się nie tylko nadawca sygnału tv,ale również okablowanie,ustawienia profesjonalne i jakość sprzętu. Jakość obrazu na Tv Sony rewelacja więc resztę trzeba ogarnąć i może kupić Polsat cyfrowy lub nc+ tam jakość lepsza niż kablówki o wiele. 

malinka7170
Poszukiwacz

Witam dziękuję za obszerną odpowiedz na pytanie i już prostuje moją wypowiedź, jestem zdrowy  żona nosi okulary + 1,5 mamy dekoder nc + lubimy oglądać programy regionalne które są nadawane tylko z naziemnej w SD  mamy do ekranu 3m i dlatego się jeszcze raz ponawiam pytanie 65 czy  55 cali 

profile.country.PL.title
matrbis
Użytkownik

Brać 65. Mój przyklad- mam 55 i na tą chwilę tylko naziemna plus odtwarzacz BD, na hdd filmy fhd i bd. Dwie pozycje oglądania,  fotel 3m od tv oraz łóżko 1m od tv. Naprawdę programy SD nie są tak dokuczliwe nawet z jednego metra,trzeba pamiętać że tv ma podbijanie parametrów matrycy (jakoś to się zwie,zapomniałem) do niby 4k więc materiał z SD będzie ala HD. No i myśleć przyszlosciowo że będzie więcej stacji HD, a tv nie kupujemy na rok lub dwa.... I jak wieszamy to kupić wieszak na 80" też na przyszłość 🙂

malinka7170
Poszukiwacz

Dzięki za info jeszcze przed zakupem pojadę do media mart  i zobaczę na żywo który ale proszę nadal o sugestie 

Sniper10000
Użytkownik

Jeśli was stać, to warto trzymać się reguły "im większy tym lepszy". Nawet 75" z takiej odległości nie będzie za duży. Ale warto go dokładnie obejrzeć, bo widziałem parę wątków o problemach z podświetleniem matrycy 65".

malinka7170
Poszukiwacz

Witam wszystko fajnie chyba zdecyduje się na 65, a jak przed zakupem sprawdzić czy jest dobry, dostanę w zaplombowanym kartonie i powiedzą proszę sprawdzić sobie w domu 

Sniper10000
Użytkownik

To kup w Saturnie. Jak się nie spodoba, to masz 30 dni na zwrot bez podawania przyczyny. Ja swój TV oddałem im dokładnie po 30 dniach męczarni z Androidem. Nie robili żadnych problemów. Przy odbiorze sprawdzili czy są wszystkie elementy w pudełku, czy matryca nie jest pęknięta. Płatność była kartą, więc zwrot kasy dotarł na konto po 3 dniach. Jeśli zapłacisz gotówką, to chyba zwrot byłby od ręki.

malinka7170
Poszukiwacz

Bliżej mam do media expert do Saturna ponad 100 km radzisz aby na miejscu sprawdzić czy ekran jest cały?