anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

KD-55X8509C 4K Android TV problemy

ROZWIĄZANE
Metatronus
Użytkownik

KD-55X8509C 4K Android TV problemy

Mam ten sam telewizor od 2 tygodni i generalnie lista problemow jest bardzo dluga.. 

 

1) DLNA przez wbudowana aplikacje video - dziala w 10% przypadkow - zazwyczaj kreci i mieli po czym wyswietla komunikat brak urzadzen. Inne aplikacje (np. Archos Video Player) radza sobie doskonale - tyle ze trace mozliwosc ogladania 3D (opcja 3D wyswietla mi sie tylko przy uzyciu wbudowanego odtwarzacza)

 

2) Resety TV podczas ogladania 4K - niezaleznie czy YouTube czy przez inny player

 

3) Zacinanie filmow (nawet fullHD) podczas ogladania z wbudowanego playera

 

4) Wlaczenie 3D to jakas droga przez meke - trzeba kilka razy zmienic mu tryb 3D (z side by side na inny i z powrotem) zeby film poprawnie sie "zlozyl" i dal sygnal do okularow

 

5) HDMI nie zawsze "lapie" sygnal. Czasami pokazuje tylko czarny ekran i pomaga tylko reset TV

 

6) Lagi lagi lagi - co prawda ostatni firmware z 29 czerwca mocno poprawil wydajnosc ale i tak wrazenie jest marne

 

7) Googlecast dziala z niektorych urzadzen a z niektorych nie - np. raz dziala z tabletu a nie dziala z telefonu, za 30 min dziala z telefonu i laptopa a nie dziala z tabletu.

 

😎 Youtube notorycznie pokazuje blad sieci przerywajac playliste (wcisniecie ok wznawia odtwarzanie) - internet mam podpiety 250mb i w czasie kiedy TV twierdzi ze go nie ma oczywiscie jest

 

9) Czesto zakladka "Recomendations" zawiesza sie i pokazuje tylko krecace sie kolko. Pomaga tylko reset TV

 

10) Pilot OneTouch zepsul sie 2 dnia i zostal zabrany przez serwis

 

11) TV nie widzi dyskow USB - a wlasciwie czasami widzi a czasami nie.. Bardzo czesto pojawia sie tez komunikat "niewlasciwy format" w odniesieniu do filmow ktore np. wczesniej TV otwieral bez problemow

 

12) Jezeli TV byl wylaczony przez dluzszy czas po wlaczeniu "gubi czas" - pokazuje godz 1:00 - po chwili (30sek - 1 min) odswieza godzine ale wtedy automatycznie wychodzi do ekranu glownego - irytujace zwlasza kiedy juz sie cos oglada - a tu nagle bah - ekran startowy..

 

Poprzedni TV mialem W9 - i w porownaniu z nim nowe dziecko Sony to jakis potwor.. Mnostwo bugow, mniejszych wiekszych - mam tylko nadzieje ze to choroba wieku dzieciecego i wraz z nowymi firware'ami bedzie sie coraz bardzie nadawal do uzytku. Serwis byl, obejrzal i zapisal sobie co nie dziala ale nic poradzic nie mogl - otrzymalem informacje ze zostanie to przekazane producentowi :wink:

147 ODPOW. 147
profile.country.pl_PL.title
Sony_Polska
Community Team

Witamy,  

Kolejna aktualizacja będzie dostępna 17 sierpnia - więc niestety, jeszcze chwila.

Pozdrawiamy Sony Polska

Andrzej.Bury
Poszukiwacz

Telewizor nie wyswietla filmów 3D z kolnsoli PS3. Wyswietla sie napis ze ktores z tych urzadzen sie do tego nie nadaje i film jest blokowany.

 

Czy ktos moze mi pomóc?

Andrzej.Bury
Poszukiwacz

Szanowni Państwo

 

Przy sprzecie kosztujacym powyżej 7000 zł, mającym braki, nie współpracującym z waszymi produktami, zalecam trochę pokory i odwiedzenie strony https://pl.wikipedia.org/wiki/Savoir-vivre

profile.country.PL.title
Kubac78
Użytkownik

Toć PS3 nie jest wspierane przez Android TV, widocznie SONY uznało, że PS3 jest na tyle historycznym produktem, że nie warto go wspierać (vide 3D i obsługa Dualshocka 3 w telewizorze).

 

Naprawdę, konsola, która notabene nadal jest sprzedawana w sklepach, nie jest kompatybilna z telewizorem TEJ SAMEJ FIRMY ??

 

Kpina, farsa, absurd. Tyle się ciśnie na usta.

Metatronus
Użytkownik

Moj TV w poniedzialek wrocil z serwisu. Wymienili plyte glowna. Ponizej wnioski w odniesieniu to pierwotnej listy

 

1) DLNA - bez zmian - nadal wbudowana aplikacja zachowuje sie losowo. Zostawiona za ekranie w kolko sama raz widzi sprzet, potem wyswietla ze nie moze nic znalezc potem ze sprzet jest wylaczony, potem ze sprobuj pozniej. Losowo. Mam podlaczony WD MyCloud i kompuer stacjonarny.

 

2) Resetow na razie nie zauwazylem - poprawa

 

3) Filmy nadal sie zacinaja na wbudowanym odtwarzaczu - bez zmian

 

4) Wlaczanie 3D - jest troche lepiej - "zlozenie" obrazu nastepuje po drugim przelaczeniu trybu 3D zamiast po kilku.Okulary pracuja poprawnie

 

5) HDMI - na razie nie zaobserwowalem poprzednich problemow - jest lepiej

 

6) Lagi. Jest troche lepiej jezeli chodzi o ogolne wrazenie - ale z plynnoscia ma to nadal niewiele wspolnego. Dodatkowo TV przestal czasmi reagowac na przycisk power - wciskasz: nic, wciskasz drugi trzeci raz i po ok 10 sek TV wykonuje te wszystkei operacje czyli wylacza sie wlacza kilka razy hehe. Dosc upierdliwe.

 

7) Googlecast - jeszcze nie sprawdzalem

 

😎 Youtube - na razie nie zaobserwowalem poprzednich bledow - jest lepiej

 

9) Recomendations nadal sie wieszaja - aczkolwiek zdecydowanie rzadziej - jest lepiej

 

10) Pilot dziala ok - jest lepiej

 

11) Na razie nie sprawdzalem

 

12) Wyglada na to ze jest lepiej - problem zniknal

 

Generalnie mysle ze wymiana plyty nic nie wniosla - wiecej poprawil pewnie nowy firmware :slight_smile: nowe problemy to wspomniane zwiechy podczas wciskania power oraz "gubienie" featured apps (ipla, tvp player) - TV czasami ich nie pokazuje- jak juz je wczyta to odswieza caly pulpit.

 

Nie moge sie niestety pozbyc wrazenia ze jestem Beta-testerem tego sprzetu a nie klientem ktory kupil produkt znanej firmy z wysokiej polki. O ile sama jakosc obrazu jest faktycznie powalajaca to interfejs jest po prostu niedopracowany, pelen bledow i niedzialajacych funkcji.

profile.country.PL.title
Kubac78
Użytkownik

Dlatego nie zgodziłbym się na wymianę płyty, jakby nie było masz już telewizor po naprawie.

 

Większość poprawek wniósł nowy firmware, aczkolwiek jest daleki od doskonałości.

Sniper10000
Użytkownik

Odnośnie filmów 3D, też zaliczyłem porażkę. Kupiłem telewizor, rozpakowałem i biegusiem podłączyłem PS4, żeby nacieszyć się filmem Transformers: Wiek zagłady w 3D. Odpalam, obraz się podwoił, znaczy że działa. Teraz tylko okularki potrzebne. Zaglądam do pudełka i... nie ma. A na ulotkach Sony jest jak wół informacja, że są okulary w zestawie:

IMAG0279.jpg

 

To samo z ulotkami w sklepie Saturn:

IMAG0237.jpg

 

Czuję się oszukany i to podwójnie. Najpierw przez firmę Sony, potem przez sklep Saturn. Nawet bateryjek do pilotów nie było, mimo że jest informacja, że są w zestawie.

 

Bawiłem się wczoraj jeszcze raz serwerem DLNA i wykryłem pewną zależność, choć nie mam jeszcze 100% pewności czy ten mechanizm jest powtarzalny. Jeśli TV jest podłączony jednocześnie przez LAN i WiFi, prowadzi jakąś wewnętrzną walkę tych interfejsów i chyba nie do końca sam wie, z którego ma korzystać. Zwykle wygrywa LAN a połączenie WiFi jest rozłączane. Wtedy DLNA faktycznie działa losowo lub raczej nie działa. Jeśli zmuszę go, żeby przełączył się na WiFi, DLNA zaczyna działać prawidłowo.

Metatronus
Użytkownik

No wiec wlasnie z tym DLNA przez WiFi tez mam takie podejrzenie ze dziala lepiej - do wczoraj nie mialem dostatecznie dlugiego kabla ethernet i mialem TV po WiFi i faktycznie wrazenie mialemze bylo zdecydowanie lepiej - choc za duzo nie testowalem.

 

Mam router w standardzie n 802.11n i niestety jego przepustowosc na 4K przez DLNA nie pozwala dlatego w osobnym poscie spytalem sie czy ktos wie czy te TV maja juz standard AC.. Jezeli ma to kupie router i przetestuje - byc moze AC bedzie mialo moc ktora uzdrowi ten TV

 

Olularow tez nie dostalem ale nie widzialem info ze sa w zestawie (kupowalem w Sony Center) - ale mam 4 pary od poprzedniego W9

 

Musi byc jakis blad bo TDG-500P to sa okulary pasywne ktore nie beda dzialac z X85C - tam potrzebujesz aktywnych okularow TDG-BT500A lub TDG-BT400A (to sa te same okulary tyle ze 500 to oznaczenie sprzedawanych oddzielnie a 400 oznaczenie tych dodawanych do kompletu z TV)

Sniper10000
Użytkownik

Do strumieniowania 4K wg wielu źródeł wystarczy 20 Mb/s. Taką przepustowość zapewnia z małym zapasem stary standard 802.11g (54 Mb/s). A router 802.11n to świat i ludzie, możesz stumieniować na tym filmy 4K na kilku telewizorach w mieszkaniu jednocześnie. Nie potrzebujesz szybszego routera.

 

Btw, właśnie uświadomiłem sobie, że większość moich problemów wynikała z rozjeżdżania się strefy czasowej. Od chwili zakupu nie miałem telewizji kablowej, a jedynie dostęp do internetu z komórki (TV łączył się po WiFi). Jeżeli ustawi się automatyczne pobieranie czasu z sieci, to zegar zawsze rozjeżdża się o godzinę (źle ustala strefę czasową) i wtedy nie działa TVN Player, YouTube, Google Play itd. Jeżeli ustawi się zegar ręcznie, to wszystko działa przez chwilę, do momentu aż szlag trafi ustawienia zegara (chyba po wyłączeniu TV) i znowu nic nie działa. Dopiero po podpięciu sygnału telewizyjnego z UPC z dekodera Horizon i przełączeniu ustawienia na synchronizację czasu z transmisji, zdaje się, że wszystko działa prawidłowo.Być może z podobnego powodu wielu osobom nie działa aktualizacja firmware-u przez Internet.

 

Wnioskuję, że na chwilę obecną do rozwiązania są 2 najistotniejsze problemy: gubienie/synchronizacja czasu i strefy czasowej oraz priorytet interfejsu LAN nad WiFi. Jeśli Sony poradzi sobie z tymi tematami, to prawdopodobnie 90% frustracji odejdzie w zapomnienie. I w końcu będzie można rozkoszować się pięknym obrazem. :slight_smile:

 

Andrzej.Bury
Poszukiwacz

Mnie też sperzedawcy mówiłi o 2 parach okularów. W pudełku nie było.