anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

KD-55X8509C 4K Android TV problemy

ROZWIĄZANE
Metatronus
Użytkownik

KD-55X8509C 4K Android TV problemy

Mam ten sam telewizor od 2 tygodni i generalnie lista problemow jest bardzo dluga.. 

 

1) DLNA przez wbudowana aplikacje video - dziala w 10% przypadkow - zazwyczaj kreci i mieli po czym wyswietla komunikat brak urzadzen. Inne aplikacje (np. Archos Video Player) radza sobie doskonale - tyle ze trace mozliwosc ogladania 3D (opcja 3D wyswietla mi sie tylko przy uzyciu wbudowanego odtwarzacza)

 

2) Resety TV podczas ogladania 4K - niezaleznie czy YouTube czy przez inny player

 

3) Zacinanie filmow (nawet fullHD) podczas ogladania z wbudowanego playera

 

4) Wlaczenie 3D to jakas droga przez meke - trzeba kilka razy zmienic mu tryb 3D (z side by side na inny i z powrotem) zeby film poprawnie sie "zlozyl" i dal sygnal do okularow

 

5) HDMI nie zawsze "lapie" sygnal. Czasami pokazuje tylko czarny ekran i pomaga tylko reset TV

 

6) Lagi lagi lagi - co prawda ostatni firmware z 29 czerwca mocno poprawil wydajnosc ale i tak wrazenie jest marne

 

7) Googlecast dziala z niektorych urzadzen a z niektorych nie - np. raz dziala z tabletu a nie dziala z telefonu, za 30 min dziala z telefonu i laptopa a nie dziala z tabletu.

 

😎 Youtube notorycznie pokazuje blad sieci przerywajac playliste (wcisniecie ok wznawia odtwarzanie) - internet mam podpiety 250mb i w czasie kiedy TV twierdzi ze go nie ma oczywiscie jest

 

9) Czesto zakladka "Recomendations" zawiesza sie i pokazuje tylko krecace sie kolko. Pomaga tylko reset TV

 

10) Pilot OneTouch zepsul sie 2 dnia i zostal zabrany przez serwis

 

11) TV nie widzi dyskow USB - a wlasciwie czasami widzi a czasami nie.. Bardzo czesto pojawia sie tez komunikat "niewlasciwy format" w odniesieniu do filmow ktore np. wczesniej TV otwieral bez problemow

 

12) Jezeli TV byl wylaczony przez dluzszy czas po wlaczeniu "gubi czas" - pokazuje godz 1:00 - po chwili (30sek - 1 min) odswieza godzine ale wtedy automatycznie wychodzi do ekranu glownego - irytujace zwlasza kiedy juz sie cos oglada - a tu nagle bah - ekran startowy..

 

Poprzedni TV mialem W9 - i w porownaniu z nim nowe dziecko Sony to jakis potwor.. Mnostwo bugow, mniejszych wiekszych - mam tylko nadzieje ze to choroba wieku dzieciecego i wraz z nowymi firware'ami bedzie sie coraz bardzie nadawal do uzytku. Serwis byl, obejrzal i zapisal sobie co nie dziala ale nic poradzic nie mogl - otrzymalem informacje ze zostanie to przekazane producentowi :wink:

147 ODPOW. 147
clipper1
Poszukiwacz

Dzięki za info zamówiłem już 500 jak będe miał to napiszę czy to problem z systemem czy odpowiednimi okularami .. na marginesie troskę kosztują 248 zł 

 

Metatronus
Użytkownik

Jedyna roznica medzy  TDG-BT400 a  TDG-BT500 jest taka ze 400 to sa okulary dodawane jako zestaw do TV (w bialym pudelku) a 500 sa przeznaczone do sprzedazy osobno.. Technicznie to sa TE SAME okulary. Ja mam 400 z zestawu poprzedniego TV i na moim smigaja w tej chwili bez problemu.

 

We wczesnych firmware mialem tez problem z 400 i 500 - niby sie rejestrowaly ale w ActionMenu nie pojawiala mi sie opcja 3D.

 

A jaki masz konkretnie problem z tymi  TDG-BT400A?

clipper1
Poszukiwacz

witaj . jak kupiłem telewizor to nie mogłem da sobie rady z internetem  . po ściągnięciu aktualizacji jest ok , pożyczyłem sobie od kolegi okulary 400 . wszedłem na yt włączyłem film w 3 d , podłączyłem okulary i nic film leciał w obrazie 3d , potem przełączyłem na 3d koło siebie i dalej nic . w sony powiedzieli mi że okulary tylko 500 . więc zamówiłem , zobacze co będzie . podłączyłem ps3 nie widział w 3d tylko 2d , ściągnołem aktualizacje na ps 3 i dalej nic . jak nie będzie hulała to zawołam serwis .

clipper1
Poszukiwacz

wiesz troszke żałuje teraz że kupiłem ten telewizor do sklepu szedłem kupic samsunga ,ale sprzedawca mnie nakręcił na sony .oczywiście nie mam pretensji do nikogo bo powinienem poczytac dowiedziec się coś o tym modelu rtv euro powiedziało że nie można zwruci jak nie jest zakupiony w sklepie internetowym

 

profile.country.PL.title
loco65
Użytkownik

Mam KDL-50W808C. MOdel inny, ale też android.

Jeśli chodzi o tryb 3D, czasem mój telewizor sam rozpoznaje i przełącza na 3D. Kiedy nie rozpoznaje, czyli znacznie częściej, trzeba wpierw ręcznie ustawić 3D i dopiero wówczas jest OK. Gdzieś też czytałem (lecz już nie pomnę źródła), że lepiej wyłączyć motionflow. Może pomogłem...

profile.country.PL.title
japocho21
Poszukiwacz

Witam.

Posiadam tv od końca sierpnia. Muszę powiedzieć, że od momentu aktualizacji do wersji PKG.2.605 (na takiej działam obecnie) nie mam żadnych problemów. Wszystko wraz z siecią domową i internetem działa płynnie i bez żadnych zaskoczeń. TV nadal fascynuje mnie jakością obrazu, która w połączeniu z kulturą wykonania i designem utwierdza mnie w dobrym wyborze (pomimo początkowych problemów). Nie korzystam z opcji 3D, więc nie będę się wypowiadał. Jedno, co w moim przypadku zgłaszam do dopracowania, to aplikacje Sony do przeglądania zdjęć i filmów (Album. Video, Music) przy korzystaniu z funkcji DLNA dla pracującego w mojej sieci domowej cloud'owego serwera multimediów. Interfejs użytkownika aplikacji jest prosty do bólu. Zdjęcia (miniatury wraz z opisami) wyświetlają się w jednej kolumnie ciurkiem i dotarcie do ostanich w danym katalogu trwa niestety. Nie jest to komfort obsługi oczekiwany obecnie od tej klasy sprzętu. Jeśli ktoś ma sprawdzoną apk do przeglądania multimediów, która zapewnia komfort poruszania się po zbiorach, chętnie skorzystam z podpowiedzi.

 

Pozdrawiam.

J.

profile.country.PL.title
matrbis
Użytkownik

O apk Sony wspomniałem w osobnym temacie tutaj. Mają wielki problem z dyskiem 1T, partycjami i ogólnie plikami. Szkoda że apk muzyka i album się same wysypuja po paru sekundach. Apk Film jeszcze jakoś działa ale jak ślimak i nie czyta ISO. Polecam szczerze apk Kodi. Czyta BR ISO, flaki i nie znalazłem czego nie czyta 🙂 doskonale widzi pliki i płynnie chodzi. Nawet zainstalujesz weeb tv.....Jest po naszemu i prosta,czytelna.

profile.country.PL.title
japocho21
Poszukiwacz

Dzięki wielkie za podpowiedź o KODI. Działa i to jak :). Zupełnie inny komfort obsługi. Bez problemu czyta wszystko z mojego dysku sieciowego 2TB. Jeszcze raz: THX !!!

 

Pozdrawiam,

 

J.

profile.country.PL.title
matrbis
Użytkownik

Fajnie ze pomogłem. Może napisz nowy temat tu o serwerze jakiego używasz,polecasz jak podłączyć,plusy minusy itp. Może komuś pomożesz okiełznać swoje media na TV i NAS.

Andrzej.Bury
Poszukiwacz

Jak zainstalowac te apk. Kodi - poprzez Google play shop - naciskam zainstaluj i moge czekac nie wiadomo jak dlugo. Jak to zainstalowac?