anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

KD-55x8509C - Włączenie trubu 3D w filmach

profile.country.PL.title
cukero71
Poszukiwacz

KD-55x8509C - Włączenie trubu 3D w filmach

Witam.

Mam pytanie -Nerwujące jest ten tryb 3D poprostu niema go w opcjach na pilocie .

Mój Tcl chiński miał go na pilocie i działał bezbłędnie..Jak go uruchomić wiem że jest w opcjach w Meni ,ale jak właczam film to niema możliwości go uruchomić i właczyć tryb 3D aby obraz był normalny bo sa rózne dwa tryby 3D obok siebie i góra i dól.Jak film leci to z poziomu meni telewizora 3D mam wyłączone.

65 ODPOW. 65
hancer3002
Użytkownik

Ciekawa sprawa ze nie wszystkie wejscia Hdmi obsluguja 3D, trzeba szukac u mnie na 2 tvbox idzie na na 4 nie.

profile.country.PL.title
bohdang
Użytkownik

Witam. Odświeżę temat. Telewizor kupiłem w listopadzie roku ubiegłego. Początkowo podczas odtwarzania filmu w 3D z aplikacji, np.VLC, ARCHOS, PLEX, KODI, można było pokombinować i uruchomić tryb 3D. Teraz, po kolejnych aktualizacjach ta możliwość znikła na dobre. Zastanawiam się, czy taki stan rzeczy spowodowany przez SONY jest zgodny z prawem, które mam jako konsument - nabywca produktu za prawie 6 tys.zł.? Chodzi mi o to, że jako zwykły nabywca produktu nie zostałem poinformowany w momencie zakupu telewizora o przeróżnych ograniczeniach jakie napotkam w użytkowaniu tego sprzętu. Nie przyszło mi nawet do głowy, że kupując telewizor z opcją 3D, nie będę mógł swobodnie z tej opcji korzystać. Może jestem niedostatecznie obeznany z prawami i zasadami obowiązującymi producentów, ale jestem przekonany, że informowanie klienta o ograniczeniach sprzętu jest obowiązkiem sprzedawcy - producenta. Może wobec tego, że nie zostałem w momencie zakupu dostatecznie poinformowany warto by podjąć jakieś kroki prawne? Ciekaw jestem co sądzą o tym bardziej doświadczeni Forumowicze?  

profile.country.PL.title
matrbis
Użytkownik

Można prosić na PW link,plik z tym filmem co chce Pan uruchomić w 3d? Wymienione aplikacje są firm trzecich i raczej do nich trzeba pisać że nie działa.  apk firmowa od Sony chyba poprawnie odtwarza 3d? Ten format testowałem na YT i oryginalnych BD w 3d np Avatar. Nie pobieralem pirata do testów 3d.

naku83
Poszukiwacz

KODI był preinstalowany na tv a 3d nie można uruchomić

profile.country.PL.title
bohdang
Użytkownik

Ja nie potrafię podać linka do tego filmu, bo tu nie chodzi o jakiś jeden film. Po prostu - włączam KODI  (zainstalowałem go z pańskiego polecenia zresztą, p. "Martbis" i dzięki panu za to), wybieram filmy 3D np. z MRKnow, wybieram np. film "Hotel Transylwania" w 3D, film się uruchamia (obraz nad i pod) i .....dalej nic. Mam podwójny obraz "nad i pod", w Menu KODI są odpowiednie opcje uruchomienia trybu 3D, ale co z tego, kiedy nie można włączyć trybu 3D w telewizorze!  W "Actions menu" brak jest trybu ustawień obrazu 3D, która to opcja kiedyś była. Mało tego, kedyś można było wejść w "Ustawienia główne" i tam włączyć tryb 3D. Teraz tę możliwość także usunięto. To jest, moim zdaniem bardzo nie w porządku ze strony producenta. Jest to, w moim odczuciu, rodzaj ograniczenia swobody konsumenta, a to "brzydko pachnia", Szanowne SONY!

profile.country.PL.title
cukero71
Poszukiwacz

Cześć dzięki będe musiał sprawdzić ale do tego potzrebny będzie palyer taki jaki masz ..pozdrawiam.

 

profile.country.PL.title
cukero71
Poszukiwacz

Cześć dokłanie masz rację ,mój dawny tcl 49 -wszystko działało idealnie ....pozdrawiam

profile.country.PL.title
bohdang
Użytkownik

Cześć. Dzięki że się odezwałeś "cukero71". Ja jestem obecnie w trakcie korespondowania z BOK-iem SONY na ten temat. Zobaczę co z tego wyniknie? A tak w ogóle, to ze strony zwykłego klienta - laika w sprawach nowoczesnych telewizorów czuję się wpuszczony w maliny. Skąd miałem uzyskać informację, że np. oglądanie filmów w 3D na tym telewizorze wiąże się z jakimiś ograniczeniami. Dla mnie po prostu -  telewizor 3D ma odtwarzać materiały z tą opcją i koniec. No chyba, że materiał jest źle nagrany. Również możliwość nagrywania na HDD tylko z wbudowanych tunerów pozostawała dla mnie tajemnicą. I po co wobec tego mam kablówkę skoro nic nie mogę z niej nagrać? A przecież współczesne dekodery kablówek łączone są z telewizorem poprzez HDMI. A poza tym jaki to sygnał i skąd mogę dostarczyć do tunera wbudowanego w telewizorze? Pozdrawiam.

mariucho66
Poszukiwacz

Włączanie trybu 3D jest pod przyciskiem Action Menu. Lecz możesz sobie kolego darować szukanie. Obraz 3D jest tragiczny. Na żadnym telewizorze ani nawet na ekranie kinowym nie widziałem gorszego efektu a ten model TV jest z 2015r.!!! Funkcja 3D prawdopodobnie została wliczona w cenę, ale nie działa. To nie w porządku.

profile.country.PL.title
bohdang
Użytkownik

Witam. Właśnie chodzi mi o to, że w "Actions Menu" nie ma obecnie możliwości włączenia trybu 3D dla aplikacji, poza fabrycznym Video i chyba YouTube. A wcześniej była taka możliwość - wprawdzie wymagała trochę kombinacji, ale była! Teraz SONY tę możliwość wyłączyło, powodując duże ograniczenie możliwości użycia trybu 3D. To jest bardzo nie w porządku!