anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

KD-55x8509C - Włączenie trubu 3D w filmach

profile.country.PL.title
cukero71
Poszukiwacz

KD-55x8509C - Włączenie trubu 3D w filmach

Witam.

Mam pytanie -Nerwujące jest ten tryb 3D poprostu niema go w opcjach na pilocie .

Mój Tcl chiński miał go na pilocie i działał bezbłędnie..Jak go uruchomić wiem że jest w opcjach w Meni ,ale jak właczam film to niema możliwości go uruchomić i właczyć tryb 3D aby obraz był normalny bo sa rózne dwa tryby 3D obok siebie i góra i dól.Jak film leci to z poziomu meni telewizora 3D mam wyłączone.

65 ODPOW. 65
profile.country.pl_PL.title
arik92
Użytkownik

W TV Sony na Androidzie jest kilkanaście wejść, do których można przypisać osobne ustawienia obrazu, formatu obrazu i dźwięku. Są to:

 

1) TV Analogowa - do tego wejścia należy tryb Analogowy

2) TV Cyfrowa - do tego wejścia należy tryb Cyfrowy, Ogólny satelita, Preferowany satelita
3) HDMI 1
4) HDMI 2
5) HDMI 3
6) HDMI 4
7) AV 1
😎 AV 2/Component
9) Kopia Ekranu
10) Aplikacje (Zdjęcia) - do tego wejścia przypisane są takie aplikacje jak Album czy Photo Sharing Plus
11) Aplikacje (Video) - do tego wejścią przypisane są takie aplikacje jak Video, YouTube, Netflix, Ipla, Vod TVP, itp.
12) Aplikacje - do tego wejścia przypisane są takie aplikacje jak Opera, Music czy dodatkowo pobrane i zainstalowane KODI, Archos, MX Player itd.

Jak to się ma do 3D? Otóż po wybraniu przycisku ACTION MENU opcja 3D jest dostępna dla wejść od 2 do 8 i dla wejścia 11 czyli Aplikacje (Video). Dla wejścia Analogowy nie sprawdziłem ponieważ nie mam sygnału analogowego aby wyszukać kanały analogowe i sprawdzić, ale to wejście akurat jest najmniej istotne. Opcji 3D nie ma natomiast dla wejścia 9 czyli Kopia Ekranu oraz dla wejścia 10 Aplikacje (Zdjęcia) oraz 12 czyli Aplikacje. Z tego wynika właśnie, iż 3D z ACTION MENU można włączyć dla YouTube czy Netflixa, a nie możemy tego zrobić w KODI albo w Operze. Mnie ciekawi jak TV zachowałby się gdyby wziąć pilot od modeli Bravia obsługujących 3D z lat 2010-2013 (piloty z tego okresu miały przycisk 3D), np. RM-ED052 http://i.ebayimg.com/images/i/231123898496-0-1/s-l1000.jpg

Obstawiam, że będzie działać tak jak dla aplikacji TV SideView.

Trzeba pisać do Sony aby przy ACTION MENU tryb 3D był możliwy dla każdego wejścia.

profile.country.PL.title
hctomi
Użytkownik

te wpisy z forum moga potwierdzic twoje przypuszczenia odnośnie pilota:

 

Using Kodi I am unable to access '3d' from the Action Menu.  I have a harmony remote, so I was able to tell it to use a 2014 remote's '3d' button and now Kodi does work.
1.  Start SBS or over/under 3d video in Kodi
2.  Use an old remote to press the '3d' button.
3.  Turn 3d On.
4.  Start the same movie again in Kodi, now 3d is activated.
No luck using the side view android app, since it only has the buttons on the real remote (no 3d button).

 https://community.sony.co.uk/t5/televisions/unable-to-turn-on-3d-mode/m-p/2165658/highlight/true#M43...

profile.country.PL.title
bohdang
Użytkownik

Witam. Ja właśnie o tym do nich napisałem, to skończyli ze mną dyskusję, przynajmniej jak narazie. Poprosiłem ich o wypowiedź w tym temacie: dlaczego można włączyć tryb 3D w dowolnym momencie poprzez "TV SideView" w smartfonie, a nie można tego zrobić np. poprzez Action Menu? Teraz poczekam na ich odpowiedź, a jak się nie doczekam to spróbuję zasięgnąć porady u rzecznika konsumentów co z tym problemem można zrobić?

 

mariucho66
Poszukiwacz

Mam taki pilot i TV BRAVIA z 2013. Ale nie mam ochoty na dalsze
eksperymenty ponieważ 3D w modelu 55x8509c wygląda tragicznie. Zastanawiam
się czy nie zwrócić tego telewizora ze względu na niezgodność towaru z
opisem.
francuzsa
Poszukiwacz

Cześc

Wczoraj udało mi się włączyć film w 3D. Wszystko było OK - wyświetlany obraz jakby rozmyty, ale przy oglądaniu przez okulary 3D, było wszystko OK. A dziś po mimo nie zmieniania ustawień obraz był wyświtlany nad obrazem, czyli że źle wyświetlany. W obu przypadkach film był odtwarzany przez KODI.

mariucho66
Poszukiwacz

U mnie obraz 3D się rozłazi. Są podwójne kontury. Na początku
podejrzewałem, że to może wina filmów. Ale przy obrazie z konsoli (który
jest wzorcowy) występuje to samo. Głowa boli i zeza można dostać. Masakra.
Może jest jakiś sposób na lepsze dostrojenie okularów, bo na razie to
porażka.
francuzsa
Poszukiwacz

Cześć mariucho66

 

Jak to rozumieć: "…obraz 3D się rozłazi"? Wg mnie tak powinno być! Obraz, który ma jakby podwójne kontury jest prawidłowo wyświetlany dla okularów 3D! Gdy okulary są prawidłowe – czytaj przeznaczone dla tego modelu TV oraz po jego prawidłowym sparowaniu i po ich włączeniu, obraz zostaje prawidłowo odczytywany przez wzrok.

Opisz dokładniej problem, bo z tego niewiele można zrozumieć.

Chętnie bym pomógł, ale jak skoro piszesz tak ogólnikowo?

Pozdrawiam

francuzsa
Poszukiwacz

Cześć  arik92 :slight_smile:

 

Muszę Ci przyznać, że jesteś The Best! :slight_smile:

Mam TV Sony KDL-43W805C od ponad pół roku, ale nigdy nie zastanawiałem się tak dogłębnie nad menu, które posiada. Co do 3D w tv naziemnej to sprawdzę wieczorem.

Dwa dni temu udało mi się zdobyć film nagrany w 3D. Przy pierwszym podłączeniu do TV (poprzez złącze USB) nie było problemu - programem KODI odtworzyłem jego w prawidłowej postaci - tj. obraz jakby rozmyty, ale prawidłowo odczytywany przez okulary 3D. Na drugi dzień próbowałem ten sam film odtworzyć i niestety obraz został już wyświetlony w inny sposób, tj. obraz nad obrazem, po mimo tego, że niczego w ustawieniach tv nie zmieniałem!

Co się mogło stać? Co teraz powienienem zmienić?

Pozdrawiam

Grzegorz T

profile.country.PL.title
fantomx
Poszukiwacz

Już tłumacze co to jest rozłażenie 😉 bo mam to samo. 

 

Włączasz film 3D - pierwszy plan petarda, a drugi np. jakieś tam góry na tle nieba mają podwójne kontury. Można to naprawić ustawiając głębie w menu 3D np. na +1 na początku filmu i wszystko byłoby super gdyby nie fakt ze po kilku scenach znowu trzeba ustawić głębie tym razem na -1 żeby było ok.

 

crosstalk - cos bardzo podobnego do tego przedstawionego na filmiku tylko że nie LG a sony ;-( 

no i na sony nie ma az takiej tragedii. Wyglada to mniejewiecej jak w 0:32 s. 

https://www.youtube.com/watch?v=WXMmmZSVx7A

 

TV 55x8505c + okulary oryginalne Samsung SSG-5100GB + okulary z aliexpres.

 

mariucho66
Poszukiwacz

Mam też TV KDL- 42W829B z 2013 roku. Jest w nim zastosowane 3D pasywne i
obraz jest ostry na wszystkich planach. Co to za firma, która po trzech
latach wypuszcza na rynek gorszy telewizor? To jest żenujące.