anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

KD-55XD8005

ROZWIĄZANE
sloniu101
Nowicjusz

KD-55XD8005

Witam

Mam zamiar kupić telewizor KD-55XD8005 i mam w związku z tym pytanie

- jaka jest tam matryca IPS czy VA (szukałem ale nie mogłem znaleść)

- i co sądzicie o tym modelu czy warto go kupić czy jakiś inny możecie mi polecić do 5000zł

Pozdrawiam

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
profile.country.PL.title
rafcio29
Użytkownik

Jestem posiadaczem modelu sony kd55xd8005 sprzęt pięknie wykonany android działa swietnie .HDR4K super bajer .Zaskoczył mnie pilot ciekawie wykonany z praktycznym wybieraniem głosowym.Pisze w porównaniu do poprzedniego modelu kd55x8005c. W poprzednim modelu była matryca  va w nowym ips ale jest  ok może jest nieco słabsza czerń w nowy tv ale inne bajery rekompensują to z naddatkiem tv zdecydowanie polecam.Zmienam jakiekolwiek złe moje opine na temat tv sony bo to naprawdę swietny sprzęt

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

8 ODPOW. 8
profile.country.pl_PL.title
nazan1
Poszukiwacz

profile.country.PL.title
rafcio29
Użytkownik

Przemysl zakup jestem posiadaczem modelu xd55-x5005c fatalne matryce wypalone pixele gwarancja tragedia lepiej wybrac lg 

 

 

profile.country.PL.title
rafcio29
Użytkownik

Jestem posiadaczem modelu sony kd55xd8005 sprzęt pięknie wykonany android działa swietnie .HDR4K super bajer .Zaskoczył mnie pilot ciekawie wykonany z praktycznym wybieraniem głosowym.Pisze w porównaniu do poprzedniego modelu kd55x8005c. W poprzednim modelu była matryca  va w nowym ips ale jest  ok może jest nieco słabsza czerń w nowy tv ale inne bajery rekompensują to z naddatkiem tv zdecydowanie polecam.Zmienam jakiekolwiek złe moje opine na temat tv sony bo to naprawdę swietny sprzęt

foosizer
Poszukiwacz

Witaj, polecam Ci TV Sony 55XD8599, bardzo ładne kolory, szczegółowy obraz, płynny, świetna jakość 4k. I do tego mieści się w Twoim budżecie 4999zł

profile.country.PL.title
rafcio29
Użytkownik

Czy w proponowanym przez ciebie modelu jest matryca va czy ips bo czerń w modelu kd55xd8005 w nocy wygląda troche blado  bo ma on matryce ips z edge led ale biel i kolory naprawde dobre są.

foosizer
Poszukiwacz

W tym modelu jest matryca IPS. Ale nie martw się tragedii nie ma,jest opcja podbicia/uwydatnienia czerni. Przedtem miałem również TV Sony na matrycy VA i jakoś zbytniej różnicy nie widzę. Za to są świetne kąty widzenia oraz jakość obrazu. co najważniejsze masz matrycę natywną 100Hz nie jak w innych modelach 60Hz. HDR działa wspaniale, daje niesamowiy efekt. Szczerze z czystym sumieniem Ci go mogę polecić, jest w bardzo fajnej cenie 4990 zł

profile.country.PL.title
rafcio29
Użytkownik

W modelu kd55xd8005 który posiadam jest matryca60hz ale płynnosc obrazu  jest przyzwoita swietne wykonanie obudowy .No i ten tv mozna już kupic za3999 pln .ja jestem w sumie zadowolony z tego tv.Android to to super sprawa. Polecam model który opisujesz z pewnośćią jest jeszcze lepszy .Telewizory sony na tle konkurencji wypadają przyzwoićie

 

profile.country.PL.title
JANEKS_1957
Użytkownik

Jeżeli sony z 2016, to te, które się pokazały na rynku po połowie roku czyli seria xd70 xd80, xd83. Mają od razu android 6.0, a już jest aktualizacja do 6.1. Ja mam 49xd8305 i jestem zadowolony, od xd80 różni się matrycą, dalej jest to IPS, ale 100Hz.

Jest tyle problemów z aktualizacjami ze względu na SoC, który Sony zmieniło w połowie 2016r, dając inne procesory i układ graficzny i tylko dla nich są i będą bezproblemowe aktualizacje.Szkoda, bo ludzie kupując lepsze i droższe TV z 2016r, mogą czyć się trochę oszukani.

The newer “BRAVIA ATV2” (2016) platform, which all models after July 2016 are based on, features the MT5891 (MT5596) SoC with 4 equal 64-bit Cortex A53 cores.

Więcej możesz poczytać na

https://docs.google.com/document/d/1EPzlq_ipIPMCDoMqMgDl0IuKmTsMoZHeKKwE_zxbFUk/pub