anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

KD-55XD8505 po aktualizacji do androida 6 tv samoczynnie się resetuje

profile.country.PL.title
bruk79
Poszukiwacz

KD-55XD8505 po aktualizacji do androida 6 tv samoczynnie się resetuje

Witajcie,

 

po zainstalowaniu androida marshmallow telewizor notorycznie się resetuje nawet kilka razy dziennie i to w zupełnie losowym momencie. Czy ma ktoś podobny problem z tym telewizorem po ostatniej dużej aktualizacji? Telewizor Sony KD-55XD8505, choć podejrzewam że to bardziej wina nieudanej poprawki niż tego konkretnego modelu tv.

 

Co do samej aktualizacji, to liczyłem na bardziej sensowne poprawki, niż grafika paska od głośności i pogmeranie w grafice tła głównego menu. Wolałbym żeby np w GUIDE szło przerzucać strony z programem o całą stronę (są przecież wolne niewykorzystane kolorowe przyciski) a nie męczyć się po jednej pozycji. Sortowanie programów przy dostrajaniu stacji to też porażka. Ja rozumiem że to nowa technologia, ale już nie aż tak nowa, no i jak można towar, który kosztuje 5 tys oddawać w testy użytkownikom? Płacimy za to żeby być króliczkami doświadczalnymi. Kpina. Od lat kupowałem produkty sony i mam ich w domu sporo, ale wygląda na to, że po przygodzie z tym modelem firmie sony już nie zaufam.

37 ODPOW. 37
profile.country.PL.title
djrychu
Expert

Witam,

 

@Plczerwo1979 najmniejszy lag uzyskasz przy włączeniu trybu Gra gdyż omija on większość dodatkowych procesów obróbki sygnału.

 

Pozdrawiam

profile.country.PL.title
Plczerwo1979
Poszukiwacz

Witam. Tryb GRA jest zawsze włączony.Gram na ps4 pro ,90 procent gier działa w 4k i HDR telewizor wykrywa sygnał z gry, i przełącz na tryb HDR Wideo.To jest tryb do oglądania filmów.Pisalem do serwisu sony o problemie..kazano mi wyłączyć tryb HDR w konsoli. Wyłączyłem tryb HDR i grałem tylko w 4k tryb GRA,opóźnienia wynoszą 57 ms .Nic to nie dało.Co teraz? Mam wyłączyć 4k w tv i zostać Full hd 1080 p.To na jakiego grzyba kupiłem telewizor 4k HDR za 5000 zł. W modelu xd8505.nie ma ustawienia trybu.Gra +HDR. Czyli GRA lub HDR Wideo.Lipa totalna.........Kup pan sony Tv plus PS4 pro.najlepszy sprzęt do grania,będzie pan szybszy od innych graczy.....(.57 imput lag) w Tetrisa jest dobry.

 

 

Screenshot_20180308-214004.jpg

 

profile.country.PL.title
djrychu
Expert

Witam,

 

Jeśli sprawę zgłosiłeś do serwisu czekaj na rozwiązanie z ich strony.

 

Pozdrawiam

profile.country.PL.title
HassanBey
Nowicjusz

Od 13 marca 2018 jest dostępna aktualizacja Android 7 ale tylko za pomocą USB

https://www.sony.pl/electronics/support/lcd-tvs-android-xd85xx_x85xxd-series/kd-55xd8505/downloads/0...

profile.country.PL.title
Piraciskoo
Użytkownik

Niestety za pomocą dwóch pendriveów aktualizacj nie rusza. Widzi pena ale nie wyskakuje nic o aktualizacji w instrukcji napisano: "Kiedy telewizor wykryje urządzenie pamięci masowej USB, na ekranie będą się pojawiać różne komunikaty. Postępuj zgodnie zinstrukcjami na ekranie." Ale jakie komunikaty? Gdzie te komunikaty? Jak ja nienawidze tego telewizora. 😕

profile.country.PL.title
HassanBey
Nowicjusz

Miałem ten sam problem

Po rozpakowaniu pliku i włożeniu pena do TV wyskakuje tylko info o przeglądaniu plików a nic o aktualizacji

Zrób URUCHOM PONOWNIE (z menu TV)lub wyłącz z klawisza zasilania z włożonym penem - u mnie same wyłączenie i włączenia z przycisku pilota nic nie dało

Po restarcie TV aktualizacja samoczynnie się uruchamia

profile.country.PL.title
georgu.jg
Poszukiwacz

Ten sam problem - resetuje się zupełnie nie regularnie i w bliżej nie określonym czasie.Dodatkowo u mnie również sam się włącza. Czasem rano schodzę a on włączony a czasami jak z pracy wracam. A trzecia rzecz to po włączeniu nie odbiera sygnału z hdmi. Mam podłączony tuner sat ale zero reakcji. Dopiero jak zrobię ponowne uruchomienie hdmi działa. 

Wszystko to po aktualizacji do 6.

profile.country.PL.title
zbygaaj
Doradca

Pobierzcie Androida 7 i zapomnijcie o 6