anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

KD-55XE8577- nie łączy się z wifi po restarcie

profile.country.PL.title
silwenka
Poszukiwacz

KD-55XE8577- nie łączy się z wifi po restarcie

Witam, posiadam Sony KD-55XE8577 od tygodnia. Przy pierwszej konfiguracji TV połączył się z siecią wifi i ją zapamiętał. Jednak po kilku dniach po restarcie TV widzi moją sieć wifi, ale się z nią nie łączy. Przywrócenie połączenia jest możliwe tylko przez konfigurację początkową, co jest bardzo irytujące. Próbowałam soft resetu TV, resetowałam też router- nie pomogło. Niestety, nie mam czasu ani chęci na bardziej zaawansowane zmiany w ustawieniach routera, częstotliwości, etc. Czy można ten problem rozwiązać prosto i samodzielnie? Proszę o podpowiedź z Sony Team, bo poważnie rozważam zwrot TV, którego kluczowa funkcja nie działa poprawnie.

5 ODPOW. 5
profile.country.PL.title
djrychu
Expert

Witam,

 

Zgłosiłem Twój problem do supportu jak tylko będzie odpowiedź dam Ci znać.

 

Pozdrawiam

profile.country.PL.title
silwenka
Poszukiwacz

Dziękuję, czekam z niecierpliwością.

profile.country.PL.title
djrychu
Expert

Witam,

 

Oto odpowiedź supportu:

Sytuacja najprawdopodobniej spowodowana jest automatycznym kanałem Wi-fi w routerze. Router samoczynnie zmienia kanał, którym wysyłany jest sygnał, gdy wykryte są mniejsze obciążenia innych kanałów. Po takiej zmianie telewizor może utracić połączenie i mieć problem z ponownym połączeniem (router wysyła sygnał w inny sposób, niż zapamiętany w telewizorze). Rozwiązaniem jest zmiana sposobu wysyłania sygnału, a mianowicie ustawienie stałego kanału Wi-fi w routerze z przedziału 1-11 (dla sieci 2.4 GHz).

Jeśli nie chcesz samodzielnie wprowadzić tych zmian to skontaktuj się z dostawcą internetu, który zazwyczaj może to wykonać zdalnie.

 

Pozdrawiam

profile.country.PL.title
silwenka
Poszukiwacz

Dziękuję za odpowiedź, mam nadzieję, że to rozwiąże problem. Dam znać.

profile.country.PL.title
Jzyna79
Poszukiwacz

Ja mam podobny problem od połączenia Wi-Fi ręczne po 10 minutach samoczynnie się rozłącza .Zmieniłem w routerze kanal ale u mnie nic nie pomogło .proszę o odpowiedź czy udało się panu naprawic i jak . Dziękuję i pozdrawiam1554835894142999681648.jpg