anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

KD-55XE8596 - nie nagrywa na dysku moduł CI

profile.country.PL.title
dartan300
Poszukiwacz

KD-55XE8596 - nie nagrywa na dysku moduł CI

Kupiłem Sony KD-55XE8596, wszystko działa poza jednym - jak nagrywam program który oglądam to bez problemu zapisuje i nagrywa na dysk zewnętrzny. Jednak kiedy zaprogramuję nagranie to w momencie włączenia nagrywania jest tylko czarny ekran i informacja że program jest kodowany lub problem z modułem CI. Wymieniłem modem i kartę u operatora (JMDI Warszawa) ale problem nie zniknął.

Pomóżcie - czy ten typ tak ma i nie mogę korzystać z tej funkcji normalnie, czy tv jest uszkodzony i lepiej go wymienić.

Grzesiek

10 ODPOW. 10
profile.country.PL.title
zbygaaj
Doradca

@dartan300czy to co piszesz to chcesz robić jak telewizor jest wyłączony czy jak chcesz oglądać jedno a nagrywać drugie ? Z modułu można nagrywać tylko to co się ogląda chyba ,że masz moduł wielostrumieniowy ale wtedy dwa kable z satelity i jak telewizor ma dwa tunery main i sub

profile.country.PL.title
dartan300
Poszukiwacz

Nie. On oczywiście w momencie startu zaprogramowanego nagrania sam się przełącza na kanał, który ma być nagrywany. to samo się dzieje, gdy telewizor nagrywa wyłączony.

profile.country.PL.title
dartan300
Poszukiwacz

Problem pojawia się gdy chcesz nagrać coś za pomocą programatora. Tak jakby po włączeniu kanału do nagrania nie mógł odkodować z modułu CI telewizji i pozostaje w tym komunikacie nie rozpoczynając nagrywania. W innych przypadkach jest wszystko oki i z modułem i oglądaniem też.

profile.country.PL.title
zbygaaj
Doradca

@dartan300  nie wiem być może problem jest większy i chodzi o wybudzanie tunera satelitarnego do pracy który zwyczajnie się nie uruchamia w tym przypadku.A co się dzieje jak zaprogramujesz i w czasie nagrywania włączysz TV masz obraz wtedy ? To co z mojego modelu zgłaszałem to zdarza się czasami ,że jak włączę TV to mam brak sygnału z satelity muszę zmienić wyjście z satelity na cyfrowy lub restart i to pomaga no tak ale w czasie programowania tego nie zrobisz bo po to jest programowanie żebyś mógł coś nagrać jak nie możesz oglądać.

profile.country.PL.title
leczech
Użytkownik

@dartan300W niektórych starszych modelach Sony pomagało w  ustawieniach cyfrowych ustawienie zmiany usług na wył. Czy u Ciebie to zadziała trudno powiedzieć.  Ponadto przy wielu modułach cam po kazdym włączeniu telewizora pojawia się przez kilka sekund wiadomość o poprawnym połączeniu(lub coś podobnego). Czy telewizor traci łączność z takimi modułami po jego wyłączeniu? Naprawdę nie wiem.

pozdrawiam

 

profile.country.PL.title
dartan300
Poszukiwacz

U mnie niema tunera tylko kablówka po kablu.

profile.country.PL.title
leczech
Użytkownik

@dartan300Korzystasz z wbudowanego tunera dvb-c w telewizorze.  Kolega zbygaaj korzysta znowu z dvb-s .  To nie jest tuner(dekoder) zewnętrzny.

profile.country.PL.title
dartan300
Poszukiwacz

Nie mam tunera zewnętrznego. Kabłowka przez antenę i moduł CI.

profile.country.PL.title
zbygaaj
Doradca

Też mam moduł dodatkowy z kablówki Vectra i tam mogę nagrywać tylko kanały te ,które są w naziemnej telewizji czyli odpowiedniki z kablówki reszty nie można nagrywać na Sony na Samsungu (w sypialni) jest inaczej mogę nagrać wszystkie kanały ale po jakimś czasie pomimo ,że były nagrane jest czarny obraz a nagrywanie widac jest traktowane jako timeshift w Sony nie ma timeshift ciężko to wszystko rozgryźć :slight_smile: