anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

KD-55XE9005 skokowe podniesienie głośności

profile.country.PL.title
brysiu54
Poszukiwacz

KD-55XE9005 skokowe podniesienie głośności

Kiedy przechodzę z oglądanego kanału stronę "Domową" przyciskiem HOME na pilocie następuje podniesienie poziomu głośności odtwarzanego kanału. Posiadam Sound Bar HT-ZF9 i tylko w zestawie z sound barem tak się dzieje kiedy przechodzę z kanału przy włączonych głośnikach TV tego zjawiska nie ma. Jest to denerwujące szczególnie w nocy gdy nagle podnosi się na chwilę poziom dźwięku a ja się zapomnę i nie wyłączę go przed zmianą opcji na pilocie. Czy może ktoś jeszcze ma taki problem ?

5 ODPOW. 5
profile.country.PL.title
djrychu
Expert

Witam,

 

Sprawdź w  ustawieniach dźwięku telewizora powinna być opcja "Zaawansowana automatyczna głośność", należy ustawić ją w pozycji AUTO.

 

Pozdrawiam

profile.country.PL.title
brysiu54
Poszukiwacz

Automatyczna regulacja głośności ustawiona jest prawidłowo i działa jak należy w przypadku reklam i dynamiki zwiększonej w ich przypadku. Tu jest przypuszczam kłopot ze sprzętem czyli z dołączonym zestawem dźwiękowym SONY jak się go wyłącza przyciskiem HOME następuje skokowy wzrost dynamiki dźwięku i żadna automatyka tu nie pomoże. Gdyby było inaczej to efekt byłby ten sam bez dołączonego zestawu (na samym TV) a tak nie jest.

profile.country.PL.title
Barbara_K
Moderator

Zgłosiłam do wsparcia technicznego, może poradzą nowe rozwiązanie. 

profile.country.PL.title
djrychu
Expert

Witam,

 

@brysiu54 oto odpowiedź supportu:


W przypadku tego problemu należy zresetować soundbar: Naciśnij przycisk zasilania oraz – (głośność) na urządzeniu głównym i przytrzymaj przez ponad 5 sekund.

Jeżeli to nie pomoże, to należy zaktualizować oprogramowanie soundbara.



Pozdrawiam

profile.country.PL.title
brysiu54
Poszukiwacz

Problemu nie udało się zlikwidować, powiedział bym, że subiektywnie skok jest jeszcze większy. Zmieniły się ustawienia głośności (kiedyś słuchałem zestawu na wartości ustawień 20, obecnie jest to ok 30). Resetu sprzętowego nie udało się przeprowadzić gdyż opisana metoda nie działa (przyciśnięcie zasilania i głośności) - wykonałem reset programowy dostępny w MENU urządzenia.