anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

KD-55XF8596 i ciągłe buforowanie streamu 4K 60 fps

profile.country.PL.title
Bieniu79
Poszukiwacz

KD-55XF8596 i ciągłe buforowanie streamu 4K 60 fps

Witam

Kupiłem kilka dni temu KD-55XF8596 i mam problem ze stramowaniem treści 4K 60 fps z serwera NAS. Zarówno na połączeniu kablowym jak i WiFi co chwila pojawia się kółeczko buforowania. Pliki próbowałem odtwarzać poprzez Kodi i VLC Player. Pliki są nagrywane telefonami (bitrate około 50 Mbps) i udostępnione na serwerze NAS poprzez sambę lub WebDAV. Nie jest to problem sieci, TV łączy się z WiFi z linkiem 866 Mbps i stoi pół metra od routera, NAS do routera ma link gigabitowy. Mam jeszcze w domu Xiaomi Mi Box 4K z Androidem TV i on sobie radzi idealnie z tymi plikami, tak samo wszystkie telefony/komputery. Te same pliki odtwarzane na telewizorze z pendrive'a wyświetlają się idealnie bez jakichkolwiek problemów. TV ma Androida 7 i żadnej aktualizacji OTA nie wykrywa. Ma ktoś pomysł jak ten problem ugryźć?

5 ODPOW. 5
profile.country.PL.title
Ekspert_Sony
Community Team

Skomplikowana konfiguracja jak i różnorodność użwanego sprzętu uniemożliwia diagnostykę na odległość. Poza typowymi poradami, jak reset do ustawień fabrycznych, możesz pobrać oprogramowanie z Androidem 8 i tam sprawdzić działanie. Podejrzewamy, że pozostałe urządzenia mają Android 8 lub nawet 9. Jeśli to nie pomoże, wina leży w konfiguracji routera lub innych urządzeń sieciowych.

profile.country.PL.title
Romik2505
Poszukiwacz

Zainstaluj sobie Archer Video. On sobie porazi z filmami 4K. 

profile.country.PL.title
Bieniu79
Poszukiwacz

Factory reset nie pomógł. Ewidentnie problem leży po stronie telewizora gdyż testowałem kilkanaście innych urządzeń na różnych wersjach Androida, iOS, Windows i Linuks i tylko telewizor nie może płynnie odtworzyć tych materiałów wideo. Alternatywne aplikacje do odtwarzania nie pomagają. Czemu Android 8 nie jest dostępny jako OTA dla tego modelu? Wiem, że można pobrać aktualizację że strony ale jest tam informacja o wstrzymaniu aktualizacji ze względu na problemy z ARC, którego używam i nie chciałbym narobić sobie więcej problemów. Czy znana jest data udostępnienia aktualizacji z naprawionym błędem z ARC?

profile.country.PL.title
Romik2505
Poszukiwacz

najlepiej jest odtwarzać filmy 4K w aklikacji video Sony. Innym sprawdzonym sposobem jest odtwarzanie poprzez apke Archos Video, ale jako DLNA.