anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

KD-55XF8596 - Polsat Film HD pikseluje i zawiesza

profile.country.PL.title
Chrisp2.
Użytkownik

KD-55XF8596 - Polsat Film HD pikseluje i zawiesza

Sony BRAVIA 4K KD-55XF8596 sygnał 100% jakość i 100% siła, a obraz co pewien czas pikseluje i się zawiesza, a potem ponownie działa tak jak trzeba. Filmy w systemie 265 HEVC nagrane na twardym dysku odbierają bez problemu. Dodam jeszcze ze posiadam nową antene DVB T2 nowe kable i końcówki wysokiej jakosci.  

6 ODPOW. 6
profile.country.PL.title
DawidP1
Użytkownik

A przed anteną masz jakieś drzewo lub linie wysokiego napięcia które mogą powodować zakłócenia ewentualnie nie wiem czy ten model jaki ma uplynniacz obrazu jest zbyt wysoko ustawiony co powoduje artefakty rozumiem że inne kanały działają dobrze więc wykluczamy wadę dekodera lub karty

profile.country.PL.title
DawidP1
Użytkownik

No i wiesz nowe to nie znaczy że dobre że działa trzeba mieć skąd wziąść druga antenę końcówki i po kolei eliminować co jest nie tak

profile.country.PL.title
Chrisp2.
Użytkownik

Nie wydaje mi się zeby była to wina anteny. Instalację zakladał fachowiec, kable i złączki kupiłem najlepsze jakie były, zresztą sygnał i jakosc jest 100%.. Nie wiem od czego to zależy ale czasem jest oki cały czas a czasem przez pół filmu jest "only audio". W poniedziałek zadzwonię do firmy która mi to zainstalowała, moze czegos się dowiem. A tak na marginesie to jakosc w tym nowym systemie jest nieporównywalnie lepsza więc oby jak najszybciej to wprowadzili.. 

profile.country.PL.title
leczech
Użytkownik

@Chrisp2.  Nie takiego czegoś jak anteny dvb-t2. Przyczyn zakłóceń odbioru noże być wiele. Trzeba wejść na jakieś forum np. forum Emitel i poczytać o problemach antenowych. Tu trzeba by było wypisywać elaborat.System dvb-t2 nie oznacza lepszej jakości. Po chłopsku pozwala na lepsze wykorzystanie częstotliwości. Zamiast kilku kanałów można umieścić kilkanaście. W czasie olimpiady w Londynie Czesi uruchomili nadawanie CT Sport w jakości HD(przy mpeg2), które nie odbiegało jakościowo od dzisiejszej nadawanej w dvb-t2 hevc. Odbyło się to kosztem rezygnacji z innych kanałów z tej częstotliwości lub znacznym pogorszeniem ich jakości.

Polsat Film HD ,to kanał nadawany testowo przez Cyfrowy Polsat. Przy każdych testach mogą występować różne problemy. Pamiętam lekkie spięcia pomiędzy firmą Sony , a Emitelem przy pierwszych testach naszego mpeg4. Początkowo problemy występowały również przy czeskim dvb-t2 hevc , do którego mam dostęp.Z nadajnika Jesenik jest cały czas jeszcze w fazie testów. Cyfrowy Polsat testuje na mux4 hbbtv. I tutaj zgłaszanych jest wiele problemów. Sam to stwierdzam na telewizorze Sony i drugim z konkurencji.

Na koniec zapytanie do Ciebie. Czeskie kanały telewizji publicznej są oznaczone jako 1080p/50Hz. Jak jest w przypadku Polsat Film HD.

 

profile.country.PL.title
Chrisp2.
Użytkownik

Najlepiej wstawie jakieś zdjęcia. wczoraj wieczorem nie było wcale obrazu - only audio, dziś działa jak miło. 20200406_090516.jpg20200406_090548.jpg

profile.country.PL.title
leczech
Użytkownik

Jestem mile zaskoczony ,że jest 1080p/50Hz. U mnie przy odbiorze czeskiej dvb-t2 modulacja 256QAM , a odstęp ochronny 1/8. Z tego co kiedyś wyczytałem niemiecka dvb-t2 to:modulacja 16QAM , ale odstęp ochronny też 1/8. Czy odstęp ochronny 1/32 zamiast 1/8 ma wpływ na odbiór tego nie wiem. Taki biegły to już nie jestem.