anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

KD-55XF8596 problem z Dyskiem twardym, i nie tylko

profile.country.PL.title
Chrisp2.
Użytkownik

KD-55XF8596 problem z Dyskiem twardym, i nie tylko

Witam. Od ponad roku jestem bardzo niezadowolonym posiadaczem telewizora KD-55FX8596. Posiadam dwa dyski twarde na których chciałem nagrywać filmy zarówno dla dzieci jak i dla mnie. Pierwszy firmy Toshiba 1GB nie działał w ogóle. Dokupilem Firmy Sony 2TB. Na dysku nagrane jest ok 300 filmów różnej jakosci. Niestety odtwarzanie tych filmów to już jest horror. Telewizor raz widzi raz nie widzi plików. Jak je widzi to czasem nie chce ich odtwarzać.

Najlepsze jest jak chcę dograć jakiś film... wówczas operacja wydłuża się nawet do 2 godzin! Tel. po prostu wczytuje te filmy od nowa, za mało pamięci?  Wydaje mi się ze pogorszyło się to wszystko po ostatniej aktualizacji systemu. Dodam tylko że w pokoju obok stoi zwykły Samsung za 800zł tam po podłączeniu czy Sony czy Toshiby wszystko działa od ręki. Telewizor raz byl w serwisie Mik gdzie przez miesiąc nie zrobiono nic a clouding jest w nim taki ze oczy bolą. https://community.sony.pl/t5/android-tv/clouding-w-sony-kd-55xe8599-czy-moge-reklamowac/td-p/2537330 Oddałem to coś w ramach rękojmi ponieważ prócz coudingu telewizor nie właczał się, i zaczynały się problemy z odtwarzaniem filmów z dysku. Firma Sony po raz kolejny stwierdziła ze wszystko jest ok i że takie małe "NIEDOGODNOŚCI" nie są wystarczającym powodem do przyjęcia reklamacji. Przed wysłaniem do Poznania w ramach rękojmi telewizor został sprawdzony w Media Expert czy faktycznie ma tak wiele wad i oni byli tak samo zaskoczeni po otrzymaniu odmownej odpowiedzi. W sumie to wątpie żebym tu uzyskał jakąkolwiek pomoc od tej firmy. Wszystkim którzy zastanawiają się nad zakupem telewizora doradzam omijanie Sony bardzo, bardzo szerokim łukiem. 

7 ODPOW. 7
profile.country.PL.title
Frustrat
Użytkownik

Co masz na myśli pisząc o dogrywaniu filmów ? Domyślam się, że dysk twardy zawiera wgrywane na komputerze filmy a tv ma tylko je odtwarzać ? Jeśli tak, to najlepiej, żeby taki dysk był sformatowany w formacie FAT32 albo exFAT i wtedy cały czas może być podpięty do tv, który jak już raz wczyta co na nim jest, to szybko będzie to odtwarzał, bez każdorazowego długiego wczytywania. W dodatku będzie pamiętał w którym miejscu zakończyło się poprzednie oglądanie. Tak jest przynajmniej na moim XF9005. Przy formacie NFTS podpięty do tv dysk nie pozwalał telewizorowi praktycznie na przejście w głębokie uśpienie z zużyciem prądu na poziomie 0,3 Watt tylko praktycznie ciągle na poziomie minimum 24 Watt nawet w uśpieniu...

profile.country.PL.title
Chrisp2.
Użytkownik

System plików to NTFS wiec przerzucam wszystko na inny dysk i zamieniam na Fat32. Oby to pomogło, dzięki.

profile.country.PL.title
Frustrat
Użytkownik

Przy okazji warto zrobić porządek na dysku, żeby ułatwić późniejsze przeszukiwanie. Więc albo podzielić dysk np. na dwie partycje albo chociaż kilka folderów z podobnymi filmami, żeby wszystko nie było w jednym worku. No i trzeba pamiętać, że na FAT32 nie wchodzą pliki większe niż 4gigabajty. Jak masz większe to formatuje na exFAT ale tej wersji nie sprawdzałem u siebie.

profile.country.PL.title
Chrisp2.
Użytkownik

No to będę musiał sformatować na exFat bo mam kilka  filmów po 10GB, a filmy są w kilku folderach

profile.country.PL.title
Frustrat
Użytkownik

Powodzenia. Nie wgrywaj  może na początek wszystkiego, tylko kilka na próbę i daj na forum znać czy jest lepiej. Sam jestem ciekaw, czy będzie lepiej. O problemach z NFTS dowiedziałem się z rosyjskiego kanału na YouTube...

profile.country.PL.title
Chrisp2.
Użytkownik

Zamieniłem na ExFat no i niestety wielka porażka wszystkie filmy ładują się 2 godziny.. i co gorsza dzieje się tak za każdym razem gdy odpalam aplikację video. Powróciłem więc do NTFC tu przynajmniej wszystko ładuje się od nowa tylko w przypadku gdy odłączę dysk od telewizora... Dodam tylko że w Samsungu za ścianą (za 800 zł) filmy czy w NTFC czy w ExFat ładują się 30 SEKUND. Po prostu już wiem że nigdy nie kupię produktu firmy Sony. pozdrawiam

profile.country.PL.title
Frustrat
Użytkownik

Dziwne... Może wyczyść pamięć aplikacji odtwarzacza albo zainstaluj inną np.MXplayer albo kodi ? U siebie mam obie ale obraz wydaje się najlepszy na odtwarzaczu fabrycznym.