anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

KD-55XF9005 - HT-XF9000 - 4K Ultrabox+ NC+

profile.country.PL.title
lukaszpsl
Poszukiwacz

KD-55XF9005 - HT-XF9000 - 4K Ultrabox+ NC+

Hej wszystkim. Znów problemy po zakupie nowego sprzętu 😞 Podłączyłem dekoder 4K Ultrabox+ (NC+) bezpośrednio do telewizora KD-55XF9005 pod HDMI 2, a telewizor poprzez ARC do soundbara HT-XF9000. Obraz jest lecz brak dźwięku (przedtem poprzez identyczne podłączenie xboxa wszystko było OK).

 

Spróbowałem jeszcze podłączyć dekoder najpierw do soundbara, a później soundbara poprzez ARC do TV. Przy ustawieniach STANDARD wejścia/wyjścia HDMI w sounbarze dźwięk i obraz był lecz wiadome, że nie obsłuży 4K, a dodatkowo nawet obraz HD był jakiejś marnej jakości. Po ustawieniu ENHANCED wejścia/wyjścia HDMI w sounbarze obrazu brak (oczywiście komunikat aby sprawdzić wejście) lecz dźwięk był. 

 

Nie wiem już z tego wszystkiego gdzie szukać rozwiązania. 

7 ODPOW. 7
profile.country.PL.title
wojtekmarchewka
Użytkownik

W głównych ustawieniach dźwięk, masz ustawione w zakładce Głośnik "System Audio" oraz zaznaczony "Priorytet systemu audio"? Wszystkie ustawienia audio są w głównych opcjach. Home-Ustawienia (na samym dole)- Dźwięk.

W obu urządzeniach włącz, ulepszony format Hdmi. Jak najbardziej urządzenie video, podłączone do soundbara, da Ci obraz w 4K,  ja mam w ten sposób podłączone Ps4 Pro i mam taki sam model Tv oraz belki :slight_smile:

 

 

 

 

profile.country.PL.title
lukaszpsl
Poszukiwacz

Posprawdzam ale raczej na 100% mam włączony priorytet. Wiem, ze 4K obsłuży. Miałem już problem z xboxem ze jak podłączyłem go do soundabara i w obu urządzeniach dałem na rozszerzone HDMI to były problemy. Teraz znowu problem bo wogole obrazu nie pokazuje jak jest podłączony dekoder przez soundbara. Dopiero jak wyłącze na listwie rozszerzone HDMI i dam standard to działa 😞 mam wrażenie, ze wogole obraz nawet HD jest gorszy niż na moim starym dekoderze który obsługiwał najwyżej 1080i. 

profile.country.PL.title
lukaszpsl
Poszukiwacz

Priorytet audio itp ustawione jak należy. Podłączyłem na test bezpośrednio dekoder do TV odłączyłem cała listwę całkowicie i dźwięku przez głośniki TV również nie ma...

profile.country.PL.title
lukaszpsl
Poszukiwacz

Byłem dziś wymienić dekoder na nowy ten sam model lecz nic się nie zmieniło. Czyli po podłączeniu bezpośrednio do TV nie ma dźwięku ani przez głośniki TV ani przez głośniki soundbara. Może zespół techniczny Sony coś podpowie?

profile.country.PL.title
djrychu
Expert

Witam,

 

@lukaszpsl zgłosiłem Twój problem do supportu - oto odpowiedź:

Wszystko zależy od jakości sygnału, który jest wysyłany z dekodera do urządzeń zewnętrzych. Sam fakt posiadania dekodera 4K nie świadczy o tym, że wszystkie treści wysyłane np. do telewizora będą zapisane w tej jakości - z posiadanej przez nas wiedzy wynika, że tylko niektóre, wybrane programy telewizyjne są obsługiwane w formacie 4K. W sytuacji, gdy sygnał docierający do urządzeń zewnętrznych jest inny niż 4K 60p, prawidłowym jest wybór standardowego formatu obsługiwanego przez port HDMI. 

Pozdrawiam

ArturNOW84
Nowicjusz

Mam podobny problem. Zauważyłem, że jak wypnę z TV kabel od dekodera i podłącze z powrotem wszystko wraca do normy. Można mieć dźwięk na soundbar oraz mogę z TV sterować Playstation. Tak jakby ten dekoder przejmował kontrolę choć ustawiłem, że dekoder nie steruje TV.

ArturNOW84
Nowicjusz

Chyba rozwiązałem problem. W dekoderze wybrałem by było "sterowanie telewizorem" i to telewizor może sterować dekoderem. LOL. Trochę to źle opisane, ale póki co działa dobrze. 

 

PS. Dekoder mam od dziś.