anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

KD-55XF9005 pobór mocy w trybie czuwania.

profile.country.PL.title
woytas_pn
Użytkownik

KD-55XF9005 pobór mocy w trybie czuwania.

Witam,

 

Niedawno zakupiłem TV KD-55XF9005. Z ciekawości sprawdziłem pobór prądu w trybie czuwania:

 

- wyszło ~22-23W.

 

Dla mnie to jest skandal, żeby w roku 2020 tyle prądu pobierało wyłączone urządzenie!!! Miesięcznie 15kWh od wyłączonego 1 urządzenia?

 

Tymbardziej, że jest to też niezgodne z obowiązującymi przepisami:

zgodnie z ROZPORZĄDZENIEM KOMISJI (WE) NR 642/2009 z dnia 22 lipca 2009 r. w sprawie wykonania dyrektywy 2005/32/WE Parlamentu Europejskiego i Rady w odniesieniu do wymogów dotyczących ekoprojektu dla telewizorów:

"Kiedy telewizor jest wyłączony, jego zużycie energii musi być poniżej 0,3 W, a jeśli jest w trybie czuwania, jego zużycie energii musi być poniżej 1 W. W przypadku telewizorów znajdujących się w trybie czuwania sieciowego, czyli wtedy, gdy można je aktywować zdalnie przez Internet, zużycie energii nie może przekraczać 3W od 2017 roku"

 

Przeglądając internet widzę, że nie tylko ja tak mam i że Sony ma z tym problem. Aktualizacje oprogramowania nie poprawiły tutaj sprawy.

53 ODPOW. 53
profile.country.PL.title
Marcin_2020
Poszukiwacz

Moje posty sa w tym watku sprzed ponad roku. Podpowiem ze zuyzice w stand by nie moze przekraczac ~2W. Ja skupilem sie na tym (tez powylaczane aktualizacje itd, RJ45 zamiast wifi itd... nic nie dalo). I mam zamiast 75" 85" innej firmy tez na 's' z mala doplata

profile.country.PL.title
woytas_pn
Użytkownik

Szczerze ... to niewiele podpowiadasz. O normach pisałem już w pierwszym poście, a wymiana tv, który jest jeszcze na gwarancji jest słabym rozwiązaniem problemu...

profile.country.PL.title
Marcin_2020
Poszukiwacz

A kto mowi o gwarancji....

profile.country.PL.title
xmalekox
Poszukiwacz

Tu masz "mój" temat i moją wściekłość i rozwiązanie: https://community.sony.pl/t5/android-tv/kd-55xh9096-pobor-mocy/td-p/3739571/page/2

 

Czytaj uważnie co napisałem, bo sam nie pamiętam, w każdym razie musisz przejrzeć setki opcji i powyłączać wszystko co się da. Nie wiem czy wszystko potrzebne, wyłączyłem zbędne, nie traciłem stu godzin na testy.

profile.country.PL.title
woytas_pn
Użytkownik

Fajnie, że Tobie się udało.

Osobiście przeglądałem z dziesięć razy wszystkie opcje, wyłączałem wszystko co budziło moje podejrzenia i to nie pomogło.

Masz w sumie inny model telewizora z innym SoC i innym softem...

 

profile.country.PL.title
King25
Użytkownik

Witam

Dzisiaj udało mi się. Powyłączałem prawie wszystko, włącznie z aktualizacją programów i zużycie na dwóch watomierzach po kilku minutach pokazuje 0,0 (poniżej 3W nie pokazuje). Sprawdzałem cały dzień i noc, na razie jest ok.

profile.country.PL.title
woytas_pn
Użytkownik

King25 sprawdź jeszcze ile Tobie miernik nalicza sumarycznej mocy w dłuższej perspektywie czasu...

Mnie udało się rozwiązać problem połowicznie - tv włącza mi się w nocy po kilkadziesiąt razy na okres od kilkunastu sekund do kilku minut. Nie do końca mnie to satysfakcjonuje ponieważ powoduje to też rozruch za każdym razem zewnętrznego dysku co słychać i przy okazji zużywa to niepotrzebnie dysk...

profile.country.PL.title
King25
Użytkownik

Mam dwa tv jeden 85 i drugi 55 cali. Na obu sprawdzałem przez cały dzień i noc. Miałem włączony jeden watomierz, przedłużacz, drugi i dopiero tv. Tv po wyłączeniu pobierał ok minuty prąd i później schodził na 0. Po całej nocy ogólne zużycie nie wzrosło, chyba że było tak małe że nie naliczyło. Przy 85 calach mam teraz włączone gniazdo Gosund i sprawdzam cały czas aplikacją. Na razie też jest niby ok.

profile.country.PL.title
sony55w809c
Użytkownik

Mi nie pomogło nic.

Wszystko powyłączane, soft najnowszy sprzed 2 miesięcy bodajże.
Podłączone gniazdko Tuya z miernikiem. Wykres w Home Assistant pokazuje nawet, że nie schodzi ani na chwilę na zero.

Cały czas od naciśnięcia przycisku wyłączenia pilota do włączenia ponownego - czy to za 5 minut czy to po całej nocy - utrzymuje się 18,5W.

Telewizor KD-55XH9005

profile.country.PL.title
stanley50
Użytkownik

sony55w809c

Nowe firmware sprzed miesiąca to tak obok tematu, kurcze wydaje mi się że może coś przeoczyłeś. Mało prawdopodobne aby telewizor z tej samej serii u jednych brał prąd po wyłączeniu a u innych nie. Czasem jakiś drobiazg. U mnie nie pobierał po wyłączeniu wszystkiego, obserwowany przez długi czas. Potem przestałem sprawdzać, aż tu pewnego dnia zajrzałem do aplikacji jak był wyłączony i patrzę a tu szarpie 14W. Okazało się że w czasie kiedy nie sprawdzałem zainstalowałem sobie na telefonie pilota żeby zobaczyć jak to działa. Oczywiście w telewizorze włączyło się zdalne uruchamianie i stąd pobór. Wyłączyłem możliwość zdalnego uruchamiania i pobór 0.