anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

KD-55XF9005 / XF9005 / XF90 - Streaming 4K UHD z Windows SMB

profile.country.PL.title
witek_p
Poszukiwacz

KD-55XF9005 / XF9005 / XF90 - Streaming 4K UHD z Windows SMB

Cześć

W Weekend kupiłem TV jw, wszystko działa OK, poza jednym szczegółem, streaming filmów X265 UHD 4K (plik mkv) z komputera niestety co jakiś czas przycina - co jakieś 2-5min pojawia się doczytywanie materiału które trwa kilka sekund. Bitrate tego materiału to ok 48Mbps. Odtwarzacz KODI 17.6.

 

4K HDR np z Youtube leci bez żadnych zacinek.

 

Komp Xeon X5460 + 8GB ram + HDD 2TB Seagate Baracuda 7,2k + sieciowa 1Gbit/s + GF1050Ti

Na komputerze w momencie streamowania nic innego nie jest odpalone w tle.

 

Router UPC Connect Box z portami 1Gbit/s + swich 1Gbit/s (TV + komp na tym switchu).

W monitorze zasobów dysk obciążony w odczycie ok 6-7Mb, procesor na jednym rdzeniu 5-10%, sieć pokazuje ok 10-12%, w momencie czkawki na TV w monitorze również ***** w obciążeniu dysku do 0%/ 0Mb, więc nie jest "przeciążony" innymi zadaniami.

 

Myślałem o jakimś dysku sieciowym do multimediów typu Qnap TS-231p/ Synology DS218j ale teraz zaczynam się zastanawiać czy nie będzie to niepotrzebny zakup i wyrzucona kasa, tym bardziej że większość dysków sieciowych ma słabsze parametry niż mój komp.

 

Jakieś porady co można zrobić z takim problemem ?

12 ODPOW. 12
profile.country.PL.title
Sony_Poland_Team
Community Team

Skontaktować się z naszym wsparciem technicznym. Podajemy kontakt: 

poprzez formularz na stronie: https://services.sony.pl/supportmvc/pl/Contact/Email, telefonicznie dzwoniąc pod numer tel. 22 3060694 lub e-mailowo: customersupport.pl@eu.sony.com.

 

profile.country.PL.title
witek_p
Poszukiwacz

Właśnie wysłałem, liczę też jednak na jakieś wsparcie osób z forum. Nie sądzę że to tylko mój problem.

Może ktoś chciaż napisać jeżeli streamuje przez SMB jaki ma serwer i czy ma z nim kłopoty pod 4K na KODI

Z 1080p nie ma najmniejszych problemów.

profile.country.PL.title
witek_p
Poszukiwacz

Widzę że to jednak nie tylko u mnie problem tak jak myślałem.

https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=17701416#17701416

 

profile.country.PL.title
Piotr.Kummer
Użytkownik

Zainstaluj na komputerze Kodi i streamuj przez UPNP. Ja w ten sposób nie mam zacinek, nawet na tak dużych plikach 4k. 

profile.country.PL.title
witek_p
Poszukiwacz

Próbowałem przez WMP i niestety nie mam napisów. Zainstalowałem też wczoraj Uniwersal Media Player. W Kodi i VLC na TV widzę materiał z kompa po UPNP i obraz i dzwięk jest odtwarzany o dziwo bez zacięć, jednak nie doczytuje mi napisów - nie poradziłem sobie z tym do wieczora.

 

Strem z Kompa (puszczenie odtwarzania na nim) na TV (wyświetlanie) mnie nie interesuje, bo chodzi o wygodę, chcę z poziomu TV móc sterować całością odtwarzania, no chyba że w kodi da się to robić jakoś zdalnie. Niestety Twojego posta przeczytąłem wczoraj późno. Spróbowałem zainstalować KODI na kompie, jednak wysylił błąd, jakiś brak KB......., próbowałem ją zainstalować i niestety komunikat że ta poprawka nie dotyczy mojego kompa. Muszę nad tym dzisaij posiedzieć.

Komp na W7 x64

profile.country.PL.title
Adisw123
Poszukiwacz

Ja korzystam na kompie z Uniwersal Media Player, a na tv z kodi. Na kompie wrzucam film do udostepnionego folderu, a na tv go odpalam. Działa bez problemów. Wczoraj Harry Potter 4k 52gb odpalił się bez problemu. Sprawdzone również na filmie Johnny English 1080p z napisami. Napisy muszą mieć taką samą nazwę co film aby sie automatycznie odpaliły, ale jest też możliwość recznęgo wybrania. Na jakimś filmie pamiętam miałem przycinki (mulił obraz), na szczęscie Uniwersal Media Player posiada transkodowanie więc wybrałem jakieś i obraz już śmigał.

profile.country.PL.title
djrychu
Expert

Witam,

 

@witek_p zgłosiłem Twój problem do supportu - oto odpowiedź:

Tego typu zjawisko może być powodowane przez zbyt dużą ilość danych, które są wysyłane do telewizora. Nie możemy zagwarantować, że treści 4K wysyłane do TV za pomocą funkcji stremingowej z nieznanego źródła będą odtwarzane prawidłowo.

Niestety nie możemy zaproponować żadnego rozwiązania.

Pozdrawiam

profile.country.PL.title
witek_p
Poszukiwacz

@Adisw123

A możesz dać screeny z ustawień UMP, szczególnie z zakładki dotyczącej napisów.

Bo myślę że ta mam jakiś problem.

profile.country.PL.title
Adisw123
Poszukiwacz

W UMP, nie kojarze abym coś ustawiał z napisami. Pamiętam tylko że wybrałem folder rozmiar i tyle. Ale jak będe w domu to zobacze tą zakładke. (nawet nie wiedziałem ze taka jest w UMP). Wszytko robiłem w Kodi ( zmian całego panelu na Polski + Aby polskie znaki mi się pokazywały w napisach ę,ą itp. + kolor napisów bo biały jakoś po gałach mi dawał).