anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

KD-55XG8596 - jak wyłączyć samoczynne zmienianie kanałów?

profile.country.PL.title
_renia_
Poszukiwacz

KD-55XG8596 - jak wyłączyć samoczynne zmienianie kanałów?

Mam już dość walki z ciągle zmieniającą się listą programów. Co pokasuję nieużywane i poukładam kilkanaście które chcę oglądać, to po kilku dniach znów mam bałagan 400 programów.

Jest funkcja "automat.info.dot.usług" (Automatycznie wykryj i zapisz nowe kanały cyfrowe), ale jest ona nieaktywna/zaciemniona i cały czas włączona.

Może ktoś mi poradzi jak mam to cholerstwo wyłączyć aby w końcu można było używać toto jako telewizor a nie ciągle stroić?

Dodam jeszcze, że:

  • taka sama funkcja dla programów satelitarnych jest sprawna i mogłam wyłączyć to samoczynne strojenie,
  • jakiś czas temu, przed aktualizacją telewizora ta funkcja była jakoś w innym miejscu i działała!

Pozdrawiam,
Renata

3 ODPOW. 3
profile.country.PL.title
Ekspert_Sony
Community Team

_renia_

Najlepiej użyj narzędzia Sony Channel Editor (https://www.sony.pl/electronics/support/downloads/00016025), który pozwoli Ci ustawić programy zgodnie z Twoimi potrzebami. Takie rozwiązanie jest szybsze i w przyszłości pozwoli Ci wgrać uprzednio przygotowaną listę.

 

Pozdrawiam serdecznie,

profile.country.PL.title
_renia_
Poszukiwacz

Odpowiedzi botów są nie na temat i wprowadzają w błąd!
No chyba, że ten ekspert nie umie czytać - to wtedy sorry.

profile.country.PL.title
leczech
Użytkownik

@_renia_  Problem ten był poruszany kilka lat temu. Przy wybraniu satelita preferowany, mimo wyłączenia tych informacji i dostępu do nowych usług , to domyślnie jest ona cały czas włączona.Tak jest napisane wyraźnie w starszych telewizorach Sony. Dlaczego o tym nie piszą przy nowszych telewizorach? Nie mam pojęcia. Rozwiązaniem jedynym jest satelita ogólny. Trzeba niestety raz poświęcić wiele czasu. W innych telewizorach nie jest lepiej.  W wielu brak wyboru operatora. A w LG po wyszukaniu kanałów według listy operatora nic nie można już zrobić. Wyskakuje wiadomość o braku możliwości edycji. Tu też jedynym rozwiązaniem jest przeszukanie całego satelity.

pozdrawiam