anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

KD-55XH9005 - obraz z naziemnej miga co kilkadziesiąt sekund

profile.country.PL.title
Misiocyt
Poszukiwacz

KD-55XH9005 - obraz z naziemnej miga co kilkadziesiąt sekund

Witam

 

Kupiłem 3 tygodnie temu KD-55XH9005 i zaczyna mnie trafiać, bo od początku obraz z naziemnej miga co kilkadziesiąt sekund. Jedno mignięcie, jakby coś na styku anteny było nie tak. Wymieniłem kabel, końcówki ale efekt pozostał. Jak oglądam np. Netflix to nic nie miga, to samo cokolwiek z internetu, czy puszczane ze smartfona albo lapka, z PS4 też wszystko idzie bez migania. Tylko naziemna nawala. Na poprzednim tv - Samsung - nie było takich problemów, na drugim tv w sypialni (również samsung) z tej samej anteny i po rozdzieleniu sygnału nic się nie dzieje, więc zakładam, że to problem z sony. Telewizor po aktualizacji to najnowszego softu. Aktualizacja nic nie dała. Zepsuty tv ? 

Macie jakieś pomysły co z tym fantem zrobić?

13 ODPOW. 13
profile.country.PL.title
Zembaty
Poszukiwacz

Też o tym myślałem. Wyłączenie Motion flow nic nie dało.

Wymieniłem wszystkie kable na nowe wraz z TV. Spróbuję ze starym.

Myślałem też o podłączeniu tego TV przez UPS'a bo w sieci elektrycznej zdarzają się skoki napięcia.

Mój dotychczasowy Sony KDL-55W805B takich jaj nie robił... 

profile.country.PL.title
Misiocyt
Poszukiwacz

Obecnie wygląda na to, że miganie się uspokoiło (nie chcę zapeszać).

Przy ustawieniach zaleconych przez Sony (opisane wcześniej) i przy motionflow na 1 oraz jakość sygnału 100/100 i 

poziom sygnału 93/100 z tv naziemnej DVBT póki co jest ok.

Tak, czy siak irytuje mnie, że próba zmian ustawień od razu skutkuje miganiem. Po to są opcje dla użytkownika, zeby mógł ustawić tv pod siebie, a nie po to, żeby się irytował, że każda drobna zmiana rozwala system.

Poprzedni stary samsung UE46D700LS nie miał najmniejszych problemów z sygnałem, czy kostkowaniem w ciemnych strefach obrazu i pod tym względem sony rozczarowuje. Przy obrazie z netflixa, youtuba nawet na fullHD jest ok, przy 4k jest super, ale naziemna mnie mocno rozczarowuje

profile.country.PL.title
Armsil
Użytkownik

Zobacz mój problem - może moje rozwiązanie ci pomoże: KD-65XH9096 błyski/miganie matrycy - Sony 

profile.country.PL.title
Misiocyt
Poszukiwacz

Wyłączyłem, zobaczymy co się będzie działo.