anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

KD-55XH9096 - pobór mocy

profile.country.PL.title
bogdgob
Użytkownik

KD-55XH9096 - pobór mocy

Witam,

 

Dotychczas pisałem o problemach a dziś optymistycznie:

 

Zmierzyłem pobór mocy przy pomocy prostym urządzeniem (DGM PP-W162) w następujących sytuacjach:

 

- wyświetlanie obrazu z dekodera Orange Sagemcom WHD 80 (NIE 4K) zaleznie od jasności / głośności: 60-80W

 

- wyłączony telewizor - pierwsze minuty: 13-15W

 

- wyłączony telewizor - po kilku minutach: 0W (0W nie jest wartością realną bo jest poniżej czułości miernika).

 

AKTUALIZACJA z 2020-12-14 (szczegóły we wpisie z 2020-12-14): pobór mocy w stanie wyłączenia jest dość zmienny - średnia moc pobierania przy włączonym WiFi to ok. 6W vs zadeklarowana przez Sony podczas uzywania WiFi - 2W

bogdgob_0-1607951596600.png

 

 

24 ODPOW. 24
profile.country.PL.title
bogdgob
Użytkownik

Dzis wgrałem nowy soft (zwlekalem od jakiegos czasu wiec pewnie nie jest juz taki nowy) - jak bede miał chwile to porownam.

profile.country.PL.title
bogdgob
Użytkownik

Wgrałem najnowsza wersje jaka jest dziś tj. 28.12.2021.

 

Przez jakieś 45min zbierałem dane o poborze mocy co 15 sek.

 

Cały czas pobór mocy rzeczywistej (miernik kalibrowałem na znanym obciążeniu rzeczywistym)) utrzymywał się na poziomie 13-14W.

 

Wiec lepiej nie jest jak na razie.

 

profile.country.PL.title
bogdgob
Użytkownik

Otwarłem oficjane zgłoszenie w SONY - może coś nam doradza w temacie.

Ja mam włączone WiFi cały czas - deklarowany oficjalnie pobór to 2W.
Rok temu obserwoałem sredni pobór ok. 6W. Teraz jest ponad 13W (moze sie jeszcze zmniejszy - trudno powiedziec bo zycie wewnetrzne tego TV nie jest jasne).

profile.country.PL.title
SLAWMOR-1961.
Użytkownik

Jako "stary" energetyk mam listwy zasilające sprzęty z indywidualnymi wyłącznikami.To co w danej chwili zbędne zostaje wyłączone.Problem zużycia energii rozwiązany.W skali roku zostaje nieco grosza na inne wydatki.

profile.country.PL.title
bogdgob
Użytkownik

Jako "stary" elektronik/informatyk podłączyłem listwę z telewizorem / dekoderem, przez gniazdko sterowane przez WiFi o znikomym poborze mocy i załączam je z komórki;)