anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

KD-55XH9096 - restarty bez powodu

ROZWIĄZANE
profile.country.PL.title
bogdgob
Użytkownik

KD-55XH9096 - restarty bez powodu

Witam,

Telewizor kupiony 4.12.2020 i już 2x się zrestartował bez powodu.

Podłączony do dekodera Orange nagle ekran robi się ciemny i po kilkudziesięciu sekundach sie rebootuje.

 

Proszę o konkretną odpowiedź bez sugestii typu reset urządzenia bo nic na nim nie robiłem tylko włączyłem do prądu na kilka godzin więc raczej nie ma co resetować.

 

1. Czy to znana wada sprzętu / oprogramowania?

2. Jeśli nie to jakie informacje Panstwo potrzebują by zdiagnozować usterkę (resetewanie racze zatraca takie informacje i nie jest rozwiazaniem problemu tylko jego maskowaniem)

 

Bogdan

152 ODPOW. 152
profile.country.PL.title
Domell1
Użytkownik

Tak jak poprzednicy pisali restarty zostały wyeliminowane chodź nie do końca. U mnie na telewizji (posiadam model XH9005) naziemnej jak jest włączone hbbtv i ktoś czy ja czy żona czy dzieciaki "latają" po kanałach to po przełączeniu za 5-6 razem na kanał jest restart telewizora. Sytuacja nie występuje jak wyłączę ustrojstwo (hbbtv). Nadal wydaje mi się że android ma problem z uprawnieniami aplikacji (lub w ogóle z pamięcią). Używałem na poprzednim telewizorze na Tizenie aplikacje Plex i tam filmy mi się włączają "od ręki" natomiast tutaj jest problem taki iż włączam widzę pliki wchodze w dany film aby go włączyć i .... czekam 20-30 sekund abym mógł zobaczyć przycisk włącz itd i w ogóle włączyć film dla mnie masakra. Sprawdzałem bo posiadam jeszcze stary telewizor i tam idzie od ręki a tutaj takie anomalie. Netflix niby działa ok ale u mnie potrafi czasem się przy włączeniu "kółeczko" kręcić i musze wyjść i jeszcze raz włączyć. Największą zagadką tego telewizora to jakim cudem na Plexie jak odpalę film w 4k z Dolby Vision to działa płynnie i to te z ekstremalnie wysokim bitrate (ponad 80Mbps) a ten sam film w Kodi dość że nie odpalę w DV (tylko HDR10) to jeszcze się tnie że nie idzie oglądać. Rozumiem że mamy LAN 100Mbps ale z skąd taka rozbieżność? Nie polecam nikomu telewizora na tym dziadostwie Android TV.  Jakość telewizora ekstra (poza denerwującymi przyciemnionymi rogami) ale w parze z jakością nie idzie komfort działania telewizora. Ostatni mój zakup SONY! Zawiodłem się niemiłosiernie.

profile.country.PL.title
Juzeg76
Użytkownik

Generalnie aktualizacja rozwiązała problem restartów ale mimo to w ciągu  ostatniego pól roku 2 restarty zaliczyłem .Wygląda to tak najpierw przez jakieś ok 10 sek jest utrata dźwięku obraz idzie w porządku , następnie telewizor się wyłącza ,logo Sony  ,logo Android i odpala się ponownie . Połączony HDMI z boxem 4k UPC  ...To mój pierwszy Sony i ostatni chyba za duże ryzyko brać telewizor z androidem .Tizen mnie nigdy nie zawiódł a już pisanie że tyle to jest aplikacji na Android tv to gruba przesada bo poza podstawowymi co ma każdy nic ciekawego raczej nie ma ....przynajmniej dla siebie nic nie znalazłem no może poza Tuya do sterowania oświetleniem...

profile.country.PL.title
SpawNiaK82
Użytkownik

Ostatnio przeanalizowałem resety , moim zdaniem one są konieczne , przepinałem tv po miedzy listwami , bezpośrednio do zasilania prądu w  dwóch mieszkaniach, sprawdzałem pobory napięć nawet po przez porty hdmi jak dany port działa do danej rzeczy podłączonej. Wszystko jest jasne jak słońce każda urządzenie inaczej pobierała napięcia  nawet korzystając z konsoli telewizor potrzebował resetu by odczytać prawidłowo podawanie napięć i danych, to tak jak instalacja sterowników w komputerze jest wymagany reset by odczytać go prawidłowo . Trudno mi o tym pisać nie mam talentu do takich rzeczy. Ogólnie  wszystko działa poprawnie po restartach jak i wszystkie parametry wracają do normy i jakości.