anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

KD-55XH9096 - restarty bez powodu

ROZWIĄZANE
profile.country.PL.title
bogdgob
Użytkownik

KD-55XH9096 - restarty bez powodu

Witam,

Telewizor kupiony 4.12.2020 i już 2x się zrestartował bez powodu.

Podłączony do dekodera Orange nagle ekran robi się ciemny i po kilkudziesięciu sekundach sie rebootuje.

 

Proszę o konkretną odpowiedź bez sugestii typu reset urządzenia bo nic na nim nie robiłem tylko włączyłem do prądu na kilka godzin więc raczej nie ma co resetować.

 

1. Czy to znana wada sprzętu / oprogramowania?

2. Jeśli nie to jakie informacje Panstwo potrzebują by zdiagnozować usterkę (resetewanie racze zatraca takie informacje i nie jest rozwiazaniem problemu tylko jego maskowaniem)

 

Bogdan

152 ODPOW. 152
profile.country.PL.title
Juzeg76
Użytkownik

A ja dziś musiałem sam zrobić miękki reset .Telewizor ze złącza HDMI uciekał do HOME ...Mam podłączeni tylko po optyku do głośników i dekoder horizona UPC pod HDMI .

 

Parę dni temu nagrałem z C+ Psy3 .Film jak film ale jakość fatalna ,ciemny ,mdły ,nie ostry ,

w ciemnych scenach jakas taka kasza piksele  .Film nowy spodziewałem się dobrej jakości ale oglądało się tragicznie .Na Samsungu nigdy czegoś takiego nie widziałem ..A jak u Was jakość obrazu bo ja po mału żałuję tego zakupu....ile można oglądać dema z YT ....

profile.country.PL.title
bogdgob
Użytkownik

@Juzeg76 

Mam dość krótko ten telewizor ale mam wrażenie, że słabszej jakości filmy sa gorsze niż na mojej Bravia sprzed 11 lat. To są testy, które łatwo teraz zrobić bo lecą na Serialach równocześnie rozne sezony np. I sezon Ojca Mateusza jest strasznie żółtawy a nowsze sezony nagrane chyba już FHD są ok.

profile.country.PL.title
SpawNiaK82
Użytkownik

Ja nie powiem złego słowa o jakości obrazu i filmów, oglądam tylko z UHD nie oglądam TV tylko okazyjnie, no i mam podpięta PS5 i jest świetnie, puki co się nie resetował, czekam na następnie poprawki i ulepszenia. 

profile.country.PL.title
Michu30
Użytkownik

Ja mam ten tv od połowy października i u mnie pierwszy raz dziś się zrestartował. Zainstalowana najnowsza aktualizacja jak miałem starsze aktualizacje tego problemu nie miałem. Może sony by coś w końcu na ten temat powiedziało i to naprawiło bo mi najnowsza aktualizacja jak widać zepsuła telewizor. Ja się pytam czy będą aktualizacje tego systemu czy tv mam reklamować ewentualnie żądać zwrotu pieniędzy od Firmy Sony, bo tu sklep który mi ten tv sprzedał nic nie zawinił. Jak te restarty będą uciążliwe to będę miał roszczenia do producenta tego tv i tyle nie za to ja płaciłem pieniądze by mi co jakiś czas tv sam się wyłączał i włączał.

profile.country.PL.title
SpawNiaK82
Użytkownik

Ostatnio nie mogłem uruchomić czarny ekran, po wyjściu z PS5 z spoczynku 30 min walczyłem i pozostało mi tylko wypięcie z prądu i się uruchomił.

profile.country.PL.title
bogdgob
Użytkownik

@Michu30U mnie było dokładnie odwrotnie - restartował się codziennie do czasu aktualizacji oprogramowania - teraz od 7.12.2020 jest na razie spokój.

Pracuję w brańzy IT i czesto diagnozuję jakieś restartyurządzen ale zawsze zbieram sporo informacji o okolicznosciach (sposb uzytkowania, wynik komend diagnostycznych, itd).

A SONY jakby nie zbiera informacji na ten temat. Moze wiedza co jest przyczyna (pewnie wiele w zależnosci od sposobu uzytkowania)...

profile.country.PL.title
Michu30
Użytkownik

U mnie te restarty pojawiły się gdy chcę zmienić sygnał z HDMI np na sygnał antenowy by oglądać kanały tv naziemnej lup przy zmianie kanałów tv. Jeszcze ani razu tv się nie zresetował podczas wyświetlania materiałów video lub grania. Resetuje się i to nie zawsze przy próbie przełączenia wejścia hdmi na antenowe lub po wyłączeniu netflixa i przełączeniu się na tv naziemną. Tak dziwnie. Dodatkowo z tv usunąłem materiały promocyjne sklepowe które są wgrane automatycznie od nowości na tv i od tego czasu tv działa już 18 godzin i bez żadnego restartu jeszcze. Po usunięciu tych prezentacji oszczędziłem dodatkowo ponad 1gb pamięci wewnętrznej na tv i o ile nie jest to przypadek to być może przez małą ilość pamięci dostępnej w tym telewizorze może on się restartować. W tv jest tylko 4,4 gb pamięci wbudowanej co jest bardzo mało jak dla androida a już na starcie miałem zajęte około 3,8gb pamięci po usunięciu materiałów reklamowych mam zajęte teraz tylko 2,3 gb co jest sporym zyskiem dla pamięci flash w tv. Tu może być przyczyna tych resetów bo jak piszę już od 18 godzin tv działa bez problemu. Ciekawi mnie czy problem faktycznie ustał czy to tylko przypadek będę to monitorował i jak coś to dam znać.

profile.country.PL.title
bogdgob
Użytkownik

Przed aktualizacją  kiedy obserwowałem restarty raz dziennie to były one w 2 przypadkach:

-podczas oglądania TV z dekodera (dodatkowo restartował się dekoder więc wyłączyłęm Bravia Sync zakłądająć, że to telewizor wymusił restart dekodera, który od lat pracował poprawnie)

-podczas oglądania HBO z internetu

 

Nie uzywałem naziemnej TV.

profile.country.PL.title
Michu30
Użytkownik

Trzeba czekać na aktualizacje systemu. Mam nadzieje że sony tego tv nie olewa i pracują nad stabilnością systemu i poprawkami. To mój trzeci tv od firmy sony do tej pory byłem wiernym klientem ich sprzętów bo były dobrze wykonane i się nie psuły przynajmniej u mnie dlatego po raz trzeci co do tv wybrałem właśnie Sony i teraz mam lekkie rozczarowanie. Bo marka z tak Długim Doświadczeniem w produkcji TV odwala jakąś manianę aż ciężko na to się patrzy.

profile.country.PL.title
bogdgob
Użytkownik

Tez kjestem wierny telewizorom SONY podobnie jak całą rodzina.

 

Gdyby Android był produktem SONY to moze by jakosc byla taka jak SONY ale system pochodzi z googla. Podejrzewam, ze SONY niewiele moze zrobic oprocz swoich sterownikow do swojego sprzetu. Wiec pewnie SONY jest skazana na aktualizacje googlowe.