anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

KD-65A1

profile.country.PL.title
Rubikonek
Poszukiwacz

KD-65A1

Witam

Chciałbym zapytać na Forum czy macie problem z tym telewizorem bo ja niestety tak uważam, że nie nadaje się do oglądania programów informacyjnych, ponieważ szybko się wypala w miejscach pasków. Mam oczywiście problem z reklamacją. Jedni twierdzą że jest to moja wina inni mówią że Producent nie zgadza się na naprawę /wymianę/tego egzemplarza.Chciałbym usłyszeć czy może ktoś miał taki przypadek i co powinienem robić, dodam że jest on na gwarancji.

2 ODPOW. 2
profile.country.PL.title
Ekspert_Sony
Community Team

Witam,

 

w przypadku pojawienia się stale widocznych elementów na obrazie (retencja obrazu), uruchom ręcznie kalibrację ekranu (dostępne w menu). Ponadto, nie należy wyłączać telewizora z zasilania sieciowego - wyłączanie powinno nastepować poprzez stand By (tryb czuwania) W tym trybie, wyłączony telewizor przeprowadza autokalibrację (najczęściej w porach nocnych). Jeżeli te kroki nie przyniosą pożądanego rezultatu, skontaktuj się z autoryzowanym serwisem Sony.

 

Pozdrawiam

profile.country.PL.title
PablitoB
Poszukiwacz

Witam, no cóż zdecydowanie tak. Od ok 2 miesięcy pojawiły się na ekranie widoczne zmiany. Zaznaczę, że programy informacyjne rzadko goszczą na moim TV. Wnioskuję, że jest to wynik oglądania filmów/programów z napisami.

TV jest z pierwszego wypustu. Gwarancja już nie obowiązuje.

20201101_151958.jpg

20201101_152037.jpg

Czyli legendy o braku wypalania Oledów można włożyć między bajki.