anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

KD-65X85J - problemy nowicjusza.

profile.country.PL.title
myk6414
Poszukiwacz

KD-65X85J - problemy nowicjusza.

Od kilku dni jestes szczęśliwym (?) posiadaczem KD-65X85J. Mam kilka tematów, na które może pomożecie:

- timeshift. rozumiem że nie ma, bo Sony go nie chce. Widziałem jakieś opcje na pauzowanie poprzez rozpoczęcie nagrywania, ale mi zależy na możliwości cofania o kilka sekund/minut programów. Nie ma to żandego workaround`u?
- Telewizor obsługuje Dolby Vision i Atmos. Jak zmusić go do wysyłania Atmosa? Do TV (HDMI3 z eARC) mam podłączony kablem HDMI (kabel sprawny, wspierający pełną specyfikację HDMI) amplituner Denon AVR1600H. Gdy odtwarzam programy z Netflixa, które opisane są jako posiadające Atmos`a, na wyświetlaczu Denona pojawia się "DD+ + Sur" - czyli dolby digital plus. Głośniki o atmosa są głuche. Mam kilka filmów ze ścieżką Atmosa - gdy je odtwarzam (poprzez MiStick podłączony bezpośrednio do Denona) na wyświetlaczu pojawia się "DD Atmos" i głośniki sufitowe grają.
- Do TV mam podpiętą antenę naziemną i satelitarną. Na satelitarnej mam zeza na Astrę i HB. HB jest na porcie 1 Disec`a, Astra na porcie 2. Gdy oglądam kanały z Astry i wracam na naziemną, działa mi tylko mux 3 (pozostałe maja brak sygnału). Żeby działały pozostałe, muszę wrócić do oglądania TV satelitarnej i wybrać knał z HB. Wtedy naziemna znów działa.

Jakieś pomysły jak to rozwiązać? Z poprzenim telewizorem (Philips) nie miałem takich problemów - poza Atmosem, bo jego nie wspierał.

3 ODPOW. 3
profile.country.PL.title
Lumbagoo
Doradca

Jeżeli chodzi o problem z atmosem to w ustawieniach wejść zmień HDMI 3 na "format ulepszony", powinno pomóc.

profile.country.PL.title
myk6414
Poszukiwacz

Próbowałem.

Temat nie aktualny - telewizor pojechał do sprzedawcy jako zwrot. Szczerze, jestem firmą Sony zawiedziony. To już nie jest to Sony co kiedyś.

Najbardziej mnie roześmiała (przez łzy) odpowiedź supportu - Sony nie gwarantuje poprawnego działania swojego sprzętu z innymi firmami. Mam sobie soundbara Sony kupić... żenada.

Na problem z satelitą, usłyszałem że to mój problem.. jako że Sony nie produkuje kabli telewizyjnych ani osprzętu do tv satelitarnej...

Jako ciekawostka - przyjechał dziś TCL - nie ma ŻADNYCH problemów. Wszystko działa jak powinno.

profile.country.PL.title
Agnieszka_J
Moderator

Dzień dobry, przykro mi, że nasza odpowiedź nadchodzi za późno, ale po konsultacji z działem wsparcia czuję się zobowiązana przekazać, co następuje:

--------

Timeshift jest dostępny tylko w funkcji dekodera, nie TV.

Problem z Atmosem, można rozwiązać przez wymianę kable o dobrych parametrach, proszę także się upewnić, że odtwarzacz obsługuję tę funkcję.

Zalecamy przywrócenie TV do ustawień fabrycznych, poniżej przesyłam instrukcję:

(wyjmij wszystkie urządzenia zewnętrzne)

1. Wyjmij wtyczkę z kontaktu
2. Naciśnij przycisk ZASILANIA i PODCISZANIA
3. Podłącz wtyczkę do kontaktu (trzymając przyciski)
4. Przyciski trzymamy do momentu, kiedy pojawi się zielona lub biała dioda przy logu SONY
5. TV włączy się sam.

------

 

Pozdrawiam serdecznie, Agnieszka_J