anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

KD-65X9305C - rozmiar odtwarzanych filmów przez USB

ROZWIĄZANE
profile.country.PL.title
makin5
Poszukiwacz

KD-65X9305C - rozmiar odtwarzanych filmów przez USB

Witam.

Jestem od niedawna posiadaczem tego modelu.

Poprzedni KD-65X9005B- odtwarzał filmy przez USB całkiem dobrze, panorama 16:9 , to tak go odtwarzał, na górze i na dole pasy, obraz prawidłowych wymiarów. Telewizor z powodu wady wymieniony na nowszy model. Trochę się męczylem, zanim zaczął odtwarzać wszystkie filmy z dysku HDD ( ostatecznie dość dobrze odtwarza dopiero po podłączeniu do gniazda USB -REC).

Proble,m natomiast jest z rozmiarem odtwarzanych filmów. Otóż wszystkie filmy rozciąga do pełnego ekranu, przez co obraz jest nienaturalnie wydłużony w pionie. Nie ma opcji zmiany rozmiaru obrazu przy odtwarzaniu USB. Nie wiem czy to ja nie potrafię sobie poradzić, czy po prostu nie ma takiej opcji w tym modelu. Jeśli tak faktycznie jest to czy iistnieje jakaś możliwośc poprawy np po zmianie softu? W końcu w topowym modelu SONY nie powinny zdarzać się tak irytujące rzeczy. Ale może to ja nie potrafię ustawić czegoś.

Pozdrawiam i oczekuję na sugestie.

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
profile.country.PL.title
rusiell
Użytkownik

Zainstaluj sobie tego MX Playera i zobacz. Tam naprawdę wszystko fajnie chodzi i jest o niebo lepszy od tego wbudowanego. Wejdź do sklepu, zainstaluj, sprawdź a jakby co to możesz zawsze skasować. To nic nie kosztuje :slight_smile:

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

7 ODPOW. 7
profile.country.pl_PL.title
Sony_Polska
Community Team

Wiatmy

 

dziękujemy bardzo za przesłaną wiadomość, którą przekazuejmy niezwłocznie do działu technicznego. Postaramy się wrócić z radą/sugestią możliwie jak najszybciej. 

 

Pozdrawiamy

Zespół Sony 

profile.country.PL.title
rusiell
Użytkownik

A na jakim programie odtwarzasz filmy?

Na wbudowanym, czy na jkimś ściągniętym ? Ja mam zainstalowany MX Player i wszystko chodzi o wiele lepiej niż na wbudowanym odtwarzaczu. Co do rozciągania obrazu to w ustawieniach możesz zmienić format odtwarzanego obrazu chyba dla każdego źródła.

profile.country.PL.title
makin5
Poszukiwacz

Używam wbudowanego, nie próbowałem jeszcze nic w nim instalować. natomiast co do ustawień, to faktycznie  na HDMi np mozna ustawić rozmiar obrazu, natomiast przy USB jest tylko opcja rozciągnij albo powróć do normalnego, ale absolutnie nie zmieniają rozciągniętego na cały ekran obrazu.

profile.country.PL.title
rusiell
Użytkownik

Zainstaluj sobie tego MX Playera i zobacz. Tam naprawdę wszystko fajnie chodzi i jest o niebo lepszy od tego wbudowanego. Wejdź do sklepu, zainstaluj, sprawdź a jakby co to możesz zawsze skasować. To nic nie kosztuje :slight_smile:

profile.country.PL.title
makin5
Poszukiwacz

Dzięki. Faktycznie zainstalowałem MX playera i jeszcze VLC. Oba bardzo dobrze działają i wreszcie ten obraz jest normalny i proporcjonalny jak powinien. MX player ma tylko więcej opcji, ale nic tu nie ruszam.

Pozdrawiam.

profile.country.PL.title
rusiell
Użytkownik

No to fajnie :slight_smile: ja VLC wywaliłem bo były takie filmy które VLC nie odtwarzał a MX dawał radę :slight_smile:

profile.country.PL.title
makin5
Poszukiwacz

Niestety problem rozwiązany tylko połowicznie. Odtwarzacze MX iVLC owszem prawidłowo wyświetlają obraz, ale niestety nie dzielą dźwięku na kolumy kina domowego, co czyni z kol,ei prawidłowo odtwarzacz systemowy. Tak więc konieczna jest jakaś poprawka w oprogramowaniu systemowego odtwarzacza, chyba że znowu są jakieś opcje w tych innych odtwarzaczach, ale ja ich nie znajduję: :slight_frown:

Spoiler