anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

KD-65XD8505 - dodawanie kanałów przez TV

profile.country.PL.title
Wiesiekk46
Poszukiwacz

KD-65XD8505 - dodawanie kanałów przez TV

Witam,

Telewizor Kd-65XD8505 . Instalacja Hot-Bird i Astra , przełącznik Diseqc . Lista kanałów Sony Editor 1.17

Wgrana lista kanałów / sat ogólny 50 progr., preferowany 35 progr. i DVB-T 27 progr./

Po chwili telewizor pomimo wyłączonej opcji automatycznej aktualizacji kanałów dodaje na obu satelitach dziesiątki niechcianych programów . Skasowanie ich nic nie daje , bo po jakimś czasie przybywa tych i innych jeszcze więcej tylko na innych pozyciach . Co ciekawe to następnie kilkanaście programów ląduje na pozycjach 10000 wzwyż . W opcji sortowania nie widać tych programów , natomiast z EPG można je uruchamiać . TV posiada tylko 9999 pozycji programów , więc skąd programy na pozycjach 10000 . Telewizor jest w serwisie już 3 tygobnie .

Technik serwisowy z Radomia stwierdza brak usterki i oświadcza , że TV jest tak zaprogramowany i tak ma być . W/g mnie jest to usterka / może oprogramowania /

Może ktoś z profesionalistów Sony wypowie się w tym temacie . Liczę również na posiadaczy podobnego problemu .

Pozdrawiam

7 ODPOW. 7
profile.country.PL.title
Sony_Poland_Team
Community Team

Dzięki za wiadomość. Wygląda jak zadanie dla naszych kolegów z działu Obsługi Klienta :slight_smile: Polecamy zostawić im zgłoszenie poprzez formularz na stronie (https://services.sony.pl/supportmvc/pl/Contact/Email), napisać wiadomość e-mail na adres customersupport.pl@eu.sony.com lub skontaktować się telefonicznie na numer tel. 22 3060694. 

 

Pozdrawiamy,

Zespół Sony

profile.country.PL.title
XEandi
Poszukiwacz

Bardzo podobna sytuacja jest u mnie model XE9005 z małą różnicą -brak instalacji TV Naziemnej. Masz w układzie Sat przełącznik DISEq ? 

profile.country.PL.title
Wiesiekk46
Poszukiwacz

Jak w opisie . Mam przełącznik diseqc , ale to nie ma wpływu na dodawanie kanałów . Naziemna jest , ale nie korzystam .

profile.country.PL.title
leczech
Użytkownik

@Wiesiekk46  Kiedyś już o tym pisałem ,ale powtórzę jeszcze raz.U mnie w starszym modelu EX725 w instrukcji z poziomu telewizora jest napisane tak.

Automat.info.dot.usług satelit.

Wykrywa i zapisuje nowe usługi satelitarne w miare ich udostepniania.

Funkcja (Automat.info.dot.usług. satelit) jest automatycznie aktywowana podczas używania usługi (CANALSAt/TNTSAT0 i po utworzeniu listy(preferowany satelita)..

Sądzę,że w naszych nowszych egzemplarzach jest podobnie o czym niestety Sony nas nie informuje.Ja korzystam z satelity ogólnego i naziemnej i po wyłączeniu tych funkcji w ustawieniach technicznych oraz satelitarnych i nie mam problemów z dodawaniem kanałów.

Pozdrawiam

profile.country.PL.title
Wiesiekk46
Poszukiwacz

Zdoda.Tylko,że po wyciągnięciu modułu,zresetowaniu satelity proferowanego,wyłączenia automatycznej aktualizavji i używanie tylko satelity ogólnego/ kanały niekodowane / problem nie znika . Cały czas telewizor dodaje kanały . Po kilkukrotnym skasowaniu niechcianych kanałów ląduja one na pozycjach 10000 wzwyż. Nie widać ich w opcji sortowania , natomiast widoczne są w EPG. Jest to tym bardziej dziwne , bo tunery sat mają maksymalną ilość kanałów 9999 . W opcji wybór tunera sat telewizor się zawiesza .Śmieszne już jest to,że technicy z Sony twierdzą , że jest to normalna sytuacji , telewizor jest tak zaprogramowany i tak ma być . Zakupiłem już kilkanaście produktów Sony i jest to pierwszy taki bubel . Pora zmienić producenta .

Pozdrawiam

profile.country.PL.title
leczech
Użytkownik

@Wiesiekk46To ,że nasze odbiorniki mają wiele niedociągnięć jest oczywiste. Sam walczę z nimi od zakupu i tylko staram się wymieniać spostrzezeniami z innymi uzytkownikami.Ten dostęp do dodawania nowych usług mam wyłączony jak wspominałem w dwóch miejscach. Jakich usług dotyczy to włączenie czy wyłączenie przy ustawieniach technicznych nie wiem.Również wyłączyłem automatyczne pobieranie oprogramowania.Ponieważ mam dostęp do polskiej i czeskiej naziemnej to wystepują problemy innego rodzaju. Po edycji kanałów naziemnych telewizor potrafił zmienić listę w sposób niezrozumiały chyba nikomu. Pod nr 1 jest np. TVP1 , a pod spodem też z nr 1 wskoczyła czeska stacja radiowa.Ponieważ tych stacji radiowych jest chyba 9 to w epg miałem 9 pdwójnych kanałów o tym samym numerze.A zaprogramowały się te stacje radiowe najpierw powyżej nr 500.Pomogło usunięcie na stałe tych stacji radiowych i na razie jest spokój.Na jak długo trudno powiedzieć.Na koniec powiem o czymś co jeszcze bardziej może zadziwić. Mój telewizor W755 nie potrafi wyszukać starej nagrywarki sony AT-100 ,która posiada funkcję bravia synch. Starsze telewizory nie mają najmniejszych problemów ze współpraca z tą nagrywarką i obsługę jednym pilotem.A firma Sony zawsze pisze, że nie gwarantuje prawidłowego działania bravia synch z urządzeniami innych producentów nie posiadających bravia synch.A tu jest i też lipa.

Pozdrawiam

profile.country.PL.title
Wiesiekk46
Poszukiwacz

Witam ponownie.

Uporczywie powracam do mojego wpisu dotyczącego dodawania kanałów przez telewizor .

Telewizor po prawie miesiącu wrócił z Sony Radomia bez usunięcia usterki .

Przedstawiciel serwisu stwierdza , że tak przewidział producent telewizora i kanały / nawet te niechciane / powinny się automatycznie dodawać . Jest to o tyle dziwne , że w menu jest opcja wyłączenia automatycznego .

Dodam tylko , że jeżeli jest wgrana lista kanałó tylko na satelitę proferowanego / satelita ogólny jest nieaktywny bez żadnych kanałów / to jest wszystko OK .

Proszę zatem wszystkich , którzy mają / lub mieli przed aktualizacją oprogramowania / z tym problem  o podzielenie się spostrzeżeniami . Dotyczy to przede wszystkim / ale nie tylko / osób posiadających TV KD-65XD8505 . Mnie wydaje się , że jest to usterka tunerów . Oczywiście Sony zbywając klientów twierdzi że nie .

Pozdrawiam wszystkich