anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

KD-65XE8505 kłopot z odtwarzaczem multimedialnym

profile.country.PL.title
gariwaldi
Użytkownik

KD-65XE8505 kłopot z odtwarzaczem multimedialnym

Dzień dobry. Od miesiąca mam telewizor jak w temacie. Mam dość dziwny problem. Mam amplituner Denon AVR 1611 oraz odtwarzacz multimedialny IcyBox IB-MP3011. Jest on spięty z amplitunerem kablem HDMI 1.4. Amplituner z telewizorem spięty w taki sam sposób tyle że przez gniazda ARC. Podczas odtwarzania muzyki z IcyBoxa występują sekundowe braki sygnału(przerwy w odtwarzaniu). Ponad to przy wyłączonym zasilaniu IcyBoxa nie działa ARC. Trzeba włączyć zasilanie IcyBoxa żeby głos z telewizora dostać na amplituner. Po odłączeniu od amplitunera telewizora wszystko jest ok. Po odłączeniu IcyBoxa od amplitunera dźwięk z telewizora jest na amplitunerze bez problemu. Wcześniej miałem Sony Bravia KDL-40EX500 i nie było takich problemów. Myślałem że jest to wina kabla, ale zakupiłem wszystkie nowe i problem pozostał. Potem podejrzewałem gniazdo HDMI ARC ale dziś spinałem telewizor z Denonem przez gniazdo HDMI 2 oraz HDMI 4 i jest to samo.

2 ODPOW. 2
profile.country.PL.title
djrychu
Expert

Witam,

 

Skierowałem Twój problem do supportu Sony - oto ich odpowiedź:

Problem sekundowego przerywania związany jest z brakiem pełnej kompatybilności z niektórymi modelami amplitunerów. Sytuacja związana jest z pracą Google service w trybie standby (w telewizorach Android), którą podłączony amplituner wykrywa jako odebranie nowego sygnału, co z kolei powoduje chwilowy brak dźwięku. Jedynym rozwiązaniem jest odłączenie telewizora w przypadku korzystania z pozostałych urządzeń.

Nawiązując do drugiego pytania również muszę stwierdzić, że mamy do czynienia z konfliktem kompatybilności urządzeń - jedynie co można sprawdzić od strony telewizora to ustawienie głośnika w menu dźwięku (czy nie przełączają się same podczas obsługi IcyBox'a). W przypadku wysyłania dźwięku na amplituner poprzez przewód HDMI należy wybrać HOME - Ustawienia - Dźwięk - Głośniki - System audio.

Pozdrawiam

profile.country.PL.title
gariwaldi
Użytkownik

Bardzo dziękuję za szybką odpowiedź. Trochę dziwi mnie stwierdzenie braku kompatybilności, ponieważ amplituner wyświetla się na liście urządzeń zgodnych z Bravia Sync. Przy telewizorze za 6 tys. odłączenie go w czasie korzystania z innych urządzeń to trochę dziwne rozwiązanie. W przypadku wysyłania dźwięku na amplituner poprzez przewód HDMI mam takie ustawienia: Ustawienia - Dźwięk - Głośniki - System audio.