anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

KD-65XG9505 dziwna wersja oprogramowania

profile.country.PL.title
badger44
Poszukiwacz

KD-65XG9505 dziwna wersja oprogramowania

Witam,

Od lipca cieszę się tv sony kd-65xg9505. Jednak od samego początku mam problemy z zegarem. Kiedy ustawiam poprawną strefę czasową to EPG wyświetla mi czas 2 godziny do przodu a zegar systemowy poprawnie. Obejściem na to było wyłączenie automatycznego pobierania czasu, wybranie strefy czasowej 0 i wpisanie ręcznie poprawnej godziny. Niestety po zmianie czasu na zimowy  i to obejście przestało działać poprawnie, gdyż nie wiadomo dlaczego tv po każdym restarcie cofa mi czas o godzinę.  Dodatkowo jest problem z nagrywaniem - startuje ono poprawnie, ale nie zatrzymuje się ani na koniec programu ani na zaprogramowaną godzinę. Trzeba je zawsze zatrzymywać ręcznie. Sądziłem, że może to jest kwestia oprogramowania i tutaj trefiłem na najciekawsze odkrycie.Mój tv ma wersję oprogramowania: PKG6.4758.061EULA. Z tego co znalazłem, najnowsza dostępna aktualizacja dla tego modelu to PKG6.3632.xxxx. Teoretycznie więc starsza. Kiedy próbuję ją wgrać, albo wyszukać w sieci, dostaję informację, że mam już najnowszą wersję oprogramowania.

Teraz pytania. Czy ktoś już się spotkał z takimi problemami z ustawieniami czasu i/lub nagrywania? Czy jest możliwe, że mam wgraną złą wersję oprogramowania, np. do innego modelu? Jak sobie z tym poradzić? Nigdzie w sieci nie mogę znaleźć żadnego nawiązania do posiadanej przeze mnie wersji softu.

5 ODPOW. 5
profile.country.PL.title
Frustrat
Użytkownik

Chyba na YouTube widziałem filmik z porównaniem wygaszania w serii xg95 i xh95. I w komentarzach ktoś pisał, że można wgrać do XG soft z XH i wszystko jest ok. Może pójdź tym tropem. No i chyba tutaj już ktoś opisywał podobny problem z zegarem. Poszukaj we wcześniejszych tematach.

profile.country.PL.title
stanley50
Użytkownik

Problem z czasem systemowym i EPG też mam od początku identycznie jak u Ciebie z tym że ja mam KD-XH9096 i oprogramowanie PKG6.0384.0052eua, suport jak zwykle, bajki wypisują, każą uaktualnić oprogramowanie już aktualne, ustawić czas na automat choć mają info że ustawiony na automat. Ja u siebie ustawiłem na automat i strefę na +0, EPG i Info+ mam prawidłowe o co najbardziej mi chodziło. Programów nie nagrywam to takie ustawienie mi nie przeszkadza. Zegar systemowy kłuje trochę po oczach z tą godziną do tyłu, ale tylko wtedy to widzę jak wchodzę w Home. Aż strach się bać co przyniesie aktualizacja i czy w ogóle instalować bo cofnąć się nie da. Jeżeli wpisywałeś w wyszukiwarkę oprogramowanie z końcówką EULA tak jak masz w poście to nie znalazło bo końcówka to EUA.

 

profile.country.PL.title
badger44
Poszukiwacz

W wyszukiwarkę wpisywałem tylko początek i też nie mogłem znaleźć. Jedyny trop, to wersje dla serii XH, gdzie zaczynają się jak moja od PKG6.4xxx.xxxx, chociaż tej mojej konkretnie nie znalazłem. Pytanie czy da się wgrać z powrotem soft zgodny z tv i czy to wpłynie na mój problem. To ustawienie z automatycznym czasem oraz strefą +0 działało u mnie poprawnie (z wyjątkiem nagrywania) do zmiany czasu na zimowy. Musiałem wyłączyć automatyczne pobieranie czasu, żeby nie cofał mi go o te dwie godziny. Dodatkowo zauważyłem też problem ze znikaniem programów z listy ulubionych. Co kilka tygodni znika mi jakiś program, kompletnie randomowo i muszę go dodawać znów.

profile.country.PL.title
Frustrat
Użytkownik

Szukałem filmiku,o którym pisałem w poprzednim poście i trafiłem na rosyjskojęzyczny kanał, w którym gościu na żywo odpowiadał na pytania o ogólnie telewizory... A że trochę w tym języku rozumiem, to z uwagą słuchałem... I co do softu z XH95 na HG95 potwierdził dwukrotnie, że można wgrać przez USB i nawet nie narusza to gwarancji ( przynajmniej w Rosji). Powiedział też coś, co aż boję się powtarzać, a mianowicie że ma wiadomość od Sony że XH95 dostanie też w sofcie wsparcie dla HDMI 2.1 a skoro tak to i XG95 też... Tak więc możesz spróbować z najnowszym albo jak znajdziesz jakimś wcześniejszym softem od XH, tylko dokładnie zastosuj procedury aktualizacji przez USB.

profile.country.PL.title
Frustrat
Użytkownik

Tu link do kanału gościa o którym pisałem  https://www.youtube.com/channel/UCA0mC14_exzinjsCLnT0NlQ  a tutaj do ciekawego filmiku https://www.youtube.com/watch?v=b53N4DpR9MY