anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

KD-65XH9005 i sterowanie dekoderem UPC Horizon

profile.country.PL.title
djarek1
Użytkownik

KD-65XH9005 i sterowanie dekoderem UPC Horizon

Witam,

 

zakładam nowy wątek odnośnie problemu sterowania dekoderem UPC Horizon, ponieważ w poprzednim wątku moja wiadomość być może została zignorowana przez Ekspertów Sony.

Otóż nie mogę sparować pilota od telewizora KD-65XH9005 w taki sposób, aby sterować tym dekoderem pilotem SONY.

Odpowiedzi w stylu:

1. instrukcja, jak skonfigurować sterowanie dekoderem pilotem do TV: https://helpguide.sony.net/tv/haep2/v1/pl/04-08-03.html

2. działa to w drugą stronę. Pilot Horizona włącza i wyłącza TV, oraz reguluje głośność

 

znam, ale nie takie jest moje pytanie.

 

Podczas parowania dekodera z pilotem obraz i dźwięk są poprawne, natomiast na kroku gdzie należy wcisnąć przycisk zmiany kanału +/- dekoder nie reaguje.

Dzwoniłem nawet na infolinię UPC - odesłano mnie do wsparcia Sony. Standard. Oby wsparcie Sony nie odesłało mnie do wsparcia UPC!!!

Dekoder Horizon obsługuje podobno sygnał na podczerwień, jak również bluetooth, więc może jakiś sposób jest, aby pilotem od TV sterować dekoderem?

 

Z góry dziękuję za pomoc

112 ODPOW. 112
profile.country.PL.title
Silvia_P.
Poszukiwacz

Spróbowałam dzisiaj jeszcze raz z wypiętym hdmi i za 4 razem poszło, nie wiem od czego to zależy...

profile.country.PL.title
Marcin333
Poszukiwacz

Probowalem kilkadziesiat razy. Kompletnie nie rozumiem kiedy trzeba wyjac to HDMI i skad i kiedy je ponownie wlozyc. 

Dochodze do miejsca gdzie kaze mi wcisnac ProgUp i zakonczenie procesu nic nie daje. Probowalem tez podajac nazwe UPC i potem Horizon. 

Ktos moze pomoc ? Rozwiazanie pozwoliloby sie pozbyc jednego pilota. 

profile.country.PL.title
esel30
Poszukiwacz

Polecam popróbować. Ja w ustawieniach kilka razy "rozparowywałem" ustawienia dekodera i ponownie. Kabel wyciągałem przed rozpoczęciem konfiguracji, a wsadzałem go, albo przy pytaniu w stylu "czy obraz wyświetla się poprawnie", albo nawet później. Za którymś razem wyświetlił się obraz z przyciskiem PageUp, który z jakiegoś powodu nie wyświetla się zawsze.

Niestety wolę u siebie już nic nie ruszać, bo na razie od 2 tygodni działa. Jeśli użyję pilota od dekodera, to wszystko przestawało działać, podobnie jak w mieszkaniu nie było przez chwilę prądu

profile.country.PL.title
Marcin333
Poszukiwacz

Gdzie w ustawieniach jest opcja rozparowywania dekodera ?

Ja w konfiguracji dekodera mam tylko :

Konfiguracja sterowania dekoderem

Skonfiuruj wg numeru modelu

 

Nie wiem zatem jak to najpierw rozparowac ...

Rozumiem ze przy pytaniu “czy obraz wyswietla sie poprawnie” nic sie nie wyswietlalo bo HDMI byl wypiety ?

Dalej nie wiem kiedy spowrotem wlozyc HDMI. Nawet pozniej to znaczy kiedy. 

Sorry za te pytania ale gubie sie juz w tym ...

profile.country.PL.title
esel30
Poszukiwacz

Rozumiem Cię doskonale, bo 2 tygodnie temu miałem dokładnie te same problemy i te same pytania :slight_smile:

Rozparowanie to chodzi właśnie w konfiguracji sterowania dekoderem. Trzeba tam wybrać bodajże ostatnią opcję (reset ustawień?).

 

I tak, przy pytaniu o to, czy obraz wyświetla się poprawnie najpierw miałem czarny ekran. Pamiętam, że raz wpiąłem kabel na tej planszy, a raz przeszedłem dalej bez wpinania kabla. Za którymś razem pojawiła się opcja wyboru operatora Netia/UPC itp. i na ekranie pojawił się przycisk PageUp. Niestety nie pamiętam dokładnej kombinacji co zrobiłem

profile.country.PL.title
Marcin333
Poszukiwacz

Jesli chodzi o rozparowywanie to w konfiguracji dekodera mam tylko :

Ustawienia> Ogladanie telewizji> Zewnetrzne wejscia> Konfiguracja dekodera i dwie opcje :

1. Konfiguracja sterowania dekoderem (i tu dalej w zadnym z krokow nie ma anulowania lub rozparowywania)

2. Skonfiguruj wg numeru modelu - Istniejace ustawienia zostana usuniete

 

czy to chodzi o ta druga opcje ?

 

jesli tak to idac dalej musze wrowadzic kilka pierwszych znakow nazwy producenta dekodera - tu moge po wprowadzeniu UPC wybrac z listy Upc, Upc Cablecom i Upc Direct, po wybraniu upc prosi o kilka pierwszych znakow numeru modelu dekodera i da sie wpisac Horizon. 

Ale po wybraniu Horizon informuje ze nie mozna sparowac pilota ...

Co robie źle ?

 

profile.country.PL.title
esel30
Poszukiwacz

Ok, wywaliło mi korki i musiałem powtórzyć procedurę. No więc tak:

1. Przechodzimy do ustawień TV, Zewnętrzne wejścia, Konfiguracja Dekodera, Konfiguracja Sterowania dekoderem.

Wyłączamy "Steruj za pomocą pilota TV". Wtedy na dole zrobi się dostępna opcja Resetowanie i ją wybieramy, żeby TV zapomniał wcześniejsze ustawienia.

2. Odłączamy kabel HDMI i restartujemy TV (trzymamy kilka sekund zielony guzik na pilocie i wybieramy uruchom ponownie)

3. Po uruchomieniu przechodzimy do ustawień i jeszcze raz konfiguracja dekodera, konfiguracja sterowania. U mnie pojawia się w tym momencie wybór operatora, ja wybrałem Netię. Po przejściu dalej pojawia się plansza z przyciskiem PROG UP, klikam go i idę dalej. W międzyczasie pojawia się też ekran, czy mogę sterować czymś tam z opcjami TAK/NIE, wybrałem TAK.

4. Teraz pojawia się okienko z podglądem obrazu i prośbą o wciśnięcie zmiany kanału na pilocie. Dopiero w tym momencie włączyłem dekoder (pilotem od dekodera) i podpiąłem HDMI. Powinien być widoczny obraz i po kliknięciu przycisku CH+ powinien się zmienić kanał.

5. Zatwierdzamy i powinno działać.

 

U mnie jest trochę dziwnie i po wyłączeniu i włączeniu TV pojawia się opcja "Włącz" dekoder. Z jakiegoś powodu trzeba ją wybrać dwukrotnie, chyba że np. jesteśmy na głównym ekranie i klikniemy przycisk TV, wtedy działa za pierwszym razem. Jak wywali mi korki, to z jakiegoś powodu procedurę trzeba powtarzać, nie wiem, czy to kwestia tego, że dekoder coś zapomina, czy TV, bo przy zwykłym restarcie TV, bez odłączania z prądu, wszystko jest ok.

profile.country.PL.title
S3phi40T
Poszukiwacz

W końcu "rozwiązałem" problem.

Zmieniłem dekoder na Horizon 4K.

Pilot od dekodera paruje się z TV i z Ampli.

Działa dokładnie tak jak powinno.

W końcu jeden pilot zamiast trzech!!

Żona ogląda TV z UPC - jeden pilot.

Chcę pobawić się appkami to tylko dwa.

Żeby było zabawnej działa z godnością dekodera a nie tylko z TV więc nie muszę 100X klikać żeby ściszyć o kilka decybeli i używać trzeciego pilota.

UPC dało radę. Jestem pod wrażeniem.

profile.country.PL.title
ownatorek
Poszukiwacz

W jaki sposób?

Dekoder 4k od paru miesięcy i nie mogę tego sparować....

profile.country.PL.title
sobiczew
Poszukiwacz

Nie napisałeś nic odkrywczego, pilotem od dekodera zawsze można było sterować telewizorem. Wątek dotyczy parowania dekodera pilotem od TV.