anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

KD-65XH9005 i sterowanie dekoderem UPC Horizon

profile.country.PL.title
djarek1
Użytkownik

KD-65XH9005 i sterowanie dekoderem UPC Horizon

Witam,

 

zakładam nowy wątek odnośnie problemu sterowania dekoderem UPC Horizon, ponieważ w poprzednim wątku moja wiadomość być może została zignorowana przez Ekspertów Sony.

Otóż nie mogę sparować pilota od telewizora KD-65XH9005 w taki sposób, aby sterować tym dekoderem pilotem SONY.

Odpowiedzi w stylu:

1. instrukcja, jak skonfigurować sterowanie dekoderem pilotem do TV: https://helpguide.sony.net/tv/haep2/v1/pl/04-08-03.html

2. działa to w drugą stronę. Pilot Horizona włącza i wyłącza TV, oraz reguluje głośność

 

znam, ale nie takie jest moje pytanie.

 

Podczas parowania dekodera z pilotem obraz i dźwięk są poprawne, natomiast na kroku gdzie należy wcisnąć przycisk zmiany kanału +/- dekoder nie reaguje.

Dzwoniłem nawet na infolinię UPC - odesłano mnie do wsparcia Sony. Standard. Oby wsparcie Sony nie odesłało mnie do wsparcia UPC!!!

Dekoder Horizon obsługuje podobno sygnał na podczerwień, jak również bluetooth, więc może jakiś sposób jest, aby pilotem od TV sterować dekoderem?

 

Z góry dziękuję za pomoc

112 ODPOW. 112
profile.country.PL.title
DjPutin
Użytkownik

A jaki soft dekodera jest teraz U Ciebie? Bo ja już kilka razy kombinowałem i nic. 

profile.country.PL.title
DjPutin
Użytkownik

Co bym nie kombinował nie jestem w stanie tego sparować. Czy ktoś może krok po kroku podać jak to zrobić, bo może jest jakiś detal przy którym, popełniam błąd. No i pytanie jaki macie soft na dekoderze Horizon TV?

profile.country.PL.title
DjPutin
Użytkownik

@sobiczew czy działa co wyłączanie i włączanie dekodera? 

profile.country.PL.title
djarek1
Użytkownik

Nie działa.

Dzisiaj była u mnie jakaś aktualizacja, ale nic nie dała odnośnie sterowania dekoderem Upc horizon.

profile.country.PL.title
sobiczew
Poszukiwacz

@DjPutin jesli chodzi Ci o wyłączanie dekodera pilotem to tak wszystko działa. Przestaje niestety działać gdy wyłączysz dekoder poprzez wyciągnięcie wtyczki od zasilania. Wtedy trzeba powtarzać cały proces jeszcze raz.

 

Spróbuje zrobić zdjęcia po kolei z krótką instrukcja jak trzeba skonfigurować pilot. W moim przypadku udaje mi się to za każdym razem.

profile.country.PL.title
DjPutin
Użytkownik

Dzisiaj mi się udało wreszcie to ogarnąć, choć na początku działało tylko chanel góra i dół. Pod pilotem gdzie jest możliwość wyłączenia dekodera ta funkcja nie działała. Nie wiem co zrobiłem ale zaczęło to działać. Więc mogę już sterować dekoderem, szkoda, że sam się nie odpalapo wybraniu źródła. 

To, co ja zrobiłem to żadne restarty i kombinowanie. Usunąłem aktualną zapamiętaną konfigurację dekodera. Normalne przejście konfiguracji wejścia, ale to, w którym pojawi się wybór dostawcy (tylko za pierwszym razem lub po wspomnianym resecie konfiguracji) i tam trzeba wybrać UPC, potem jak wykryje TV i pojawi się PageUP przycisk, klikamy na nim ok z kółeczka i wybieramy, że pilot działa, co w moim przypadku nie jest prawdą. Potem dopiero pojawia się channel  up i tam wtedy zadziałało.  No ale ja jestem po aktualizacji, od razu po niej zacząłem kombinować. Więć nie wiem na ile ta aktualizacja poprawiła sprawę.


profile.country.PL.title
DjPutin
Użytkownik

Sprawdziłem z ciekawości czy u mnie wyłącznie z kabla dekodera też go "rozstroi z tv". 

Więc wyłączyłem kabel, odczekałem jakiś czas, podłączyłem, dekoder się odpalił, uruchomiłem TV na źródle dekodera, pojawiło się "włącz dekoder" klikam nic. Klikam drugi raz, odpalił normalnie i wszystkie opcje działają. 

Więc u mnie nic się nie dziej po odpięciu z zasilania dekodera, ale ja wczoraj zainstalowałem soft, który się wczoraj pojawił, może on rozwiązał ten problem o którym piszesz. 

profile.country.PL.title
Poly-1975
Poszukiwacz

Mam pytanko czy komuś udało się sparować Sony 55xh9096 z dekoderem UPC 4K arris vip5002w aby można było pilotem Sony sterować tym dekoderem?? W przypadku starego dekodera UPC wszystko działało ok po wymianie na nowy wszystko przestalo działać 

profile.country.PL.title
Artur.redzko
Poszukiwacz

U mnie działa tylko zmiana siły głosu, kanałów nie.

profile.country.PL.title
Poly-1975
Poszukiwacz

Siła głosu to poprostu sciszamy telewizor pisząc o sterowaniu dekoderem pilotem Sony tv miałem na myśli właśnie przelaczanie programów wyłącznie dekodera czy wyszukiwaniu głosowym programów. Myślę że jest to problem softu tv Sony gdyż ten model arris vip5000w 4K nie figuruje na liście dekoderow które obsługuje telewizor Sony troche szkoda. Było by miło żeby przy jakiejś aktualizacji support dorzucił ten model dekodera aby tv mógł go obsługiwać obstawiam że takich dekoderow na rynku jest coraz więcej u konkurecynych producentów tv nie ma tego problemu.