anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

KD-65XH9005 i sterowanie dekoderem UPC Horizon

profile.country.PL.title
djarek1
Użytkownik

KD-65XH9005 i sterowanie dekoderem UPC Horizon

Witam,

 

zakładam nowy wątek odnośnie problemu sterowania dekoderem UPC Horizon, ponieważ w poprzednim wątku moja wiadomość być może została zignorowana przez Ekspertów Sony.

Otóż nie mogę sparować pilota od telewizora KD-65XH9005 w taki sposób, aby sterować tym dekoderem pilotem SONY.

Odpowiedzi w stylu:

1. instrukcja, jak skonfigurować sterowanie dekoderem pilotem do TV: https://helpguide.sony.net/tv/haep2/v1/pl/04-08-03.html

2. działa to w drugą stronę. Pilot Horizona włącza i wyłącza TV, oraz reguluje głośność

 

znam, ale nie takie jest moje pytanie.

 

Podczas parowania dekodera z pilotem obraz i dźwięk są poprawne, natomiast na kroku gdzie należy wcisnąć przycisk zmiany kanału +/- dekoder nie reaguje.

Dzwoniłem nawet na infolinię UPC - odesłano mnie do wsparcia Sony. Standard. Oby wsparcie Sony nie odesłało mnie do wsparcia UPC!!!

Dekoder Horizon obsługuje podobno sygnał na podczerwień, jak również bluetooth, więc może jakiś sposób jest, aby pilotem od TV sterować dekoderem?

 

Z góry dziękuję za pomoc

112 ODPOW. 112
profile.country.PL.title
Juzeg76
Użytkownik

Instrukcja w dechę... Ale niestety ja nie mam ekranu z wyborem dostawcy, próbowałem kilka razy ale nic z tego... Zawiesił mi się przy okazji mikrofon w pilocie i zrobiłem ustawienia fabryczne. Mikrofon działa ale ekranu z wyborem dostawcy brak... No nic zostanę z pilotem od horizona...

 

Dzięki 

profile.country.PL.title
DjPutin
Użytkownik

W ustawieniach dekodera, wyłącz obsługę pilotem, następnie zresetuj ustawienia i ponownie włącz obsługę pilotem i konfiguruj od nowa.

Upewnij się, że masz dobry kabel Hdmi. Jak nie działa zresetuj jeszcze raz obsługę pilotem i tym razem wepnij Hdmi dekodera na etapie wykrywania go. Na innych forach piszą, że to działa. 

profile.country.PL.title
Juzeg76
Użytkownik

Dziękuję za podpowiedź ale zostaje z pilotem horizona wczoraj tak sie namieszało przez te ustawianie że telewizor złapał słynny reset... Zrobiłem fabryczne i  reset prądowy i oby działał... Te telewizory to chyba są stworzone im mniej się z nimi robi tym lepiej działają.. Mam jeszcze samsung q70r z tamtego roku w drugim pokoju.. I jak go włączyłem w marcu tak nic nie muszę robić a tu wiecznie coś nie gra... 

profile.country.PL.title
DjPutin
Użytkownik

Tu Ci muszę przyznać, rację. To powinno banglać out of the box wszystko. A nie kombinacje alpejskie, żeby TV działał tak jak powinien.

profile.country.PL.title
Silvia_P.
Poszukiwacz

Witam, też mam ten sam problem. Mam sytuację opisaną wcześniej, tylko inny dekoder: po zakupie telewizora kd 55xh9505 udało się zsynchronizować pilota sony z dekoderem Vectry. Po 2 tyg pilot przestał działać z dekoderem, ale telewizor obsługuje bez zarzutu. Przy kolejnej konfiguracji, kiedy dochodzę do kroku sprawdzenia, czy działa zmiana kanałów Ch +/-, pilot nie reaguje. Pomimo tego zakończenie konfiguracji jest możliwe, tylko że pilot nadal nie działa. Sprawdziliśmy różne sposoby powyżej, restart, ustawienia fabryczne, ponowna konfiguracja, włączenie bluetooth, odłączenie hdmi, restar dekodera.... i NIC. Jakąś paranoja, bo przecież na początku działało. Tyle kasy i taki zonk! Napiszę do serwisu. Jeśli ktoś jeszcze wpadnie na inne rozwiązanie, proszę o info. Może się w końcu uda... 

profile.country.PL.title
DjPutin
Użytkownik

W takiej sytuacji nie zadziała bez resetowania ustawień dekodera z poziomu TV. Inny pomysł to może jakiś updejt dekodera Vecrty wszedł. 

profile.country.PL.title
Bolak9
Użytkownik

Dla wszystkich, którzy mają problem ze sterowaniem dekoderem przy pomocy pilota od TV myśle, że znalazłem rozwiązanie.

 

Otóż w pierwszej kolejności trzeba zresetować parowanie z dekoderem w ustawieniach TV. Następnie odłączacie wtyczkę HDMI dekodera od TV i odpalacie konfiguracje dekodera na TV. Wszystko przebiega tak samo jak zawsze z tą różnicą, że tym razem pojawi się wybór operatora. Klikacie dalej i dopiero w momencie kiedy pojawi się wyszukiwanie dekodera podłączacie wtyczkę HDMI od dekodera do TV. Reszta przebiega standardowo.

Od teraz powinno wszystko działać.

 

U mnie powiodło się z dekoderem Horizon od UPC.

 

Dajcie znać czy pomogło również u Was.

profile.country.PL.title
djarek1
Użytkownik

Działa. Thx
profile.country.PL.title
22swkd22
Poszukiwacz

Cześć, 

a ja mam taka małą prośbę, i może proste pytanie, ale mam ten tv dopiero od kilku dni. A też walczę z parowaniem dekodera Horizon UPC. W jaki sposób zresetować poprzednie, nieudane parowanie dekodera z tv? Tak aby przejść całość wg instrukcji Bolak9. 

profile.country.PL.title
Bolak9
Użytkownik

Ustawienia->Oglądanie telewizji->Zewnętrzne wejścia->Konfiguracja dekodera

 

Trzeba odhaczyć sterowanie pilotem a następnie na dole wcisnąć reset ustawień czy coś takiego.